Skocz do zawartości

Midlife-Crisis

Użytkownik
  • Postów

    1 656
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    66

Treść opublikowana przez Midlife-Crisis

  1. Cieszę się, że taki wywiad jest w planie, bo Roetzel jest bardzo ciekawy już ze względu na swoją wiedzę, ale też jako osoba. Jego wykłady o zasadach eleganckiego ubioru są pełne humoru i prowadzi je z finezją. Po wykładzie u Eduarda Meiera w Monachium, gdzie często bywa, nawiązała się miła rozmowa, w której okazał się zainteresowany naszym krajem (pamiątkę prezentowałem w CMDNS str. 608). Pierwsza propozycja dotycząca treści wywiadu, to pytanie o charakterystyczne elementy ubioru krajów niemieckojęzycznych (może oprócz "lederhosen" znajdą się materiały albo jakieś elementy kroju garniturów czy płaszczy). Oprócz jego rodzimych Niemiec, które z przyczyn historycznych nie są w tej kwestii tak jednolite, mam też na myśli Austrię, mianowicie krawców wiedeńskich. Konkretnie chciałbym się dowiedzieć, jak się to krawiectwo ma do modnego u nas obecnie stylu włoskiego i co z niego jego zdaniem jest warte polecenia. Moja druga propozycja to dość standardowe pytanie o to, co zachowałby w swojej garderobie, jeżeli miałby oddać wszystko i zostawić na sobie jeden jedyny zestaw. Tyle moich wywodów. Ciekaw jestem wywiadu i nie obrażę się, jeżeli moje pytania nie znajdą w nim miejsca.
  2. @Wuj piękne buty i ta gładka pupa... . Gratuluję! PS moje są z polskiej skóry i na skromnej podeszwie, bo to tylko "buty do wyjścia", no i miały się jako pierwsze zamówienie zmieścić w budżecie. Freudenberg nie odpowiadał nam na lekkie buty do chodzenia po dywanach. W Twoich wygląda rewelacyjnie. To szycie tyrolskie już mi chodzi po głowie. W końcu mam Alpy za progiem.
  3. Nie ma możliwości odpowiedzi w wątku. Czy taki był jego zamysł?
  4. Coś na temat edukacji. Znacie, to posłuchajcie!
  5. @dariopol natenczas to pozdrowienia dla mojego rodzimego miasta i Wesołych Swiąt!
  6. Nogawki damskie, męskie i wzorowy mundurowy.
  7. @Tanatos70 zazdroszczę Ci kolekcji tych „płaszczyków” ?
  8. They say less ist more ... ... with a tie by poszetka.com
  9. @Zajac Poziomka myślę, że zdjęcie @Tanatos70 kiepsko go prezentuje i brak na nim wewnętrznego przekonania (może to najważniejsze). Ja widzę tu potencjał. Nie ma pod nim zbyt wiele oprócz jakiegoś Tiszerta i dlatego ramiona wyglądają workowato. Co Twoim zdaniem decyduje, że niezbyt dobrze leży? Słabe wytaliowanie?
  10. @Tanatos70 gratuluję zakupu! Zdaje się, że mam bardzo podobny. Mój ma połowę poliestru i dochodził jakieś 20 cm za kolana. Też chciałem go drastycznie skrócić, ale z wraz z krawcem doszliśmy do wniosku, że tym samym dokonalibyśmy jego kastracji, czyli pozbawienia go tego, co go czyni płaszczem. Został nieznacznie skrócony. IMHO leży Ci ten trencz bardzo dobrze. Najlepiej będzie wyglądał odpięty i zwężony z tyłu zawiązanym paskiem. Przyzwyczaisz się, a żona talko tak straszy, Nie lubię obecnej Budki Suflera, bo zeszli poziomem na psy, ale w starej piosence mają jednak rację https://www.youtube.com/watch?v=xsfqzz_rBSI Logo Burberrys wskazuje na produkt wykonany przed rokiem 1999. Dla porównanie wklejam swój.
  11. Nie wiedziałem, że przezroczysty akryl to poliester.
  12. Paweł - dzięki za komplement, bardzo fajny wątek, delikatesy.
  13. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    Trzymam się twardo, nawet żona się skrzywiła, że nie wziąłem. Składam na teczkę od jednego takiego tutaj.
  14. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    @MH_fan @Whitesnake @rumcajs43 @Tanatos70@n0claf Dzięki Wam za dobre słowa, już mi się śnił @bodzixon jednak dobrze mówi, z udziałem spodni można wyglądać podobnie:
  15. Mnie się podoba, Wygląda jak taki kaprys dandysa.. Po tym jak wstał o 13-tej, wziął kąpiel i wskoczył w garnitur, rozgląda się niepewnie, czy te warstwy dziś wystarczą. Sam bym nie nosił, ale tu pasuje.
  16. ? Koszula handcrafted in Silesia
  17. @Haz, już św. Jan Chrzciciel "nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym"
  18. https://www.drakes.com/drakes-classic-ties/purple-woven-solid-satin-tie https://www.bytom.com.pl/krawat-bf0-11-02e
  19. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    Dzięki, spiąłem się do zdjęcia jak mogłem.
  20. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    Monachium Unikam Tikeja, ale dzisiaj mnie coś skusiło, żeby na chwilę wejść. No i dobrze się zabawiłem. Garnitur PRL z grubej, ale miękkiej flaneli. Spodnie na boczne regulatory. No i został, bo marynarka ciut za wąska w talii, a spodnie w biodrach. Dałoby radę, ale w końcu miałem obawy, że na mój wiek za mało poważny. Jakbym pracował w branży odzieżowej, albo miał przed sobą wyjazd na pitti, to nie zawachałbym się. Cena: EUR 1000;- /350;- EDIT: Nie orientuję się, czy cena wyjściowa 1000 Euro jest realistyczna. Jakiś rok temu widziałem w TK marynarkę Hackett z cenę wyjściową 1600 Euro przecenioną na 600. Jak sprawdzałem, to takich cen marka Hackett w ofercie w ogóle nie miała.
  21. U mnie akurat mały kryzys i nieco mniejsze objawy narcyzmu, ale dam się jednak namówić do przedstawienia nieco mniej mainstreamowych nabytków w formie kalendarza. Wiosną unikam kontaktu z naturą i wychodzę z domu bardzo ostrożnie. (Vass) Latem wychodzę tylko o zachodzie słońca. (Handmacher) Jesienią całymi dniami wyleguję się w pokoju hotelowym i próbuję sobie przypomnieć, na co poszło tyle pieniędzy. (C&J, Handgrade) Zimą aplikuję sobie terapię barw unikając jak ognia szarego i białego, więc nie wychodzę. (H.Dinkelacker) (Niektóre zdjęcia nie były jeszcze w JBMDNS, ale pochodzą z tych samych sesji co te w wątku.)
  22. @Piotrwawa to ponadczasowe ?
  23. Śniadanie w towarzystwie Henryka Dinkelackera
  24. Dzięki - to Roy Robson. Stary, wielokrotnie przerabiany i znoszony ciuch, którego nie wyrzucam, bo lubię tą jodełkę. Obecnie na rynku królują kraty.
  25. @celahim gratuluję i czekam na zdjęcia ???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.