Skocz do zawartości

Midlife-Crisis

Użytkownik
  • Postów

    1 656
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    66

Treść opublikowana przez Midlife-Crisis

  1. @BrotherM. sprawdż też marynarki M.Ceran. Jeżeli sobie dobrze przypominam, to u poszetki w Katowicach wisiało parę na wieszaku, oprócz tego są w sklepie Brogs we Wrocławiu. http://www.brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--marynarki-we-wloskim-stylu.html Mam jedną i jestem bardzo zadowolony. @Pawcio mnie ubiegł ?
  2. Nie uzurpuję sobie prawa do inicjowania spotkania, szczególnie jako gość w Warszawie (po ostatniego pobycie w sierpniu chyba się już uzależniłem), jednak cieszę się, że paru kolegów a nawet prezesa to zainteresowało. Jeżeli wykluje się coś i już będzie lokacja, to będę rezerwował nocleg w pobliżu na 30 września.
  3. Grenadynowo: marynarka - Boggi, spodnie - Hiltl, koszula - Miler, krawat - poszetka.com, buty - c&j
  4. @Mamrot pytałem z ciekawości w shoepassion.de o te różnice cenowe. Ceny są kalkulowane w zależności od ryzyka zmian kursu walut, kosztów przesyłki, VAT itd. Te 10 procent trzeba zaakceptować i cieszyć się, że w Polsce i tak dużo taniej niż z np. z Kazachstanu: Rabat 24 procent na tą samą parę butów z tego samego magazynu nie obejmuje shoepassion.com i shoepassion.pl, obejmuje za to shoepassion.at, nl, fr, i eu. Pytałem też, czy da się zamówić z Niemiec na rachunek z wysyłką do Polski. Nie da się. Zamawiając z Niemiec w polskich sklepach koszty przesyłki są dość wysokie np. Miler 49 złotych, ale mogę to skompensować większym zamówieniem i jest ok.
  5. W sobotę 30-tego września lecę do kraju. Krótki pobyt w Warszawie podyktowany jest odebraniem skromnego projektu na Chmielnej. Szkoda, że nie ma w planie jakiegoś otwartego spotkania, a jakby było to bym chętnie dołączył.
  6. Dzięki @Jackuzzi89. Myślę, że temat nawet godny dyskusji we własnym wątku. Faktycznie ubiór może się różnić w zależności od stopnia osobistego związku ze zmarłą osobą, a także stopnia tragiki takiego wydarzenia. Przytoczę tu przykłady z uroczystości żałobnej Ottona von Habsburga w katedrze Wiedeńskiej. Na pierwszym zdjęciu najbliższa rodzina. Synowie i wnuk nie mają poszetek. Na drugim królewskie i księżece głowy Szwecji, Lichtensteinu i Luxemburga z poszetkami nawet swobodniej włożonymi w brustaszę. Nie chcę twierdzić, że te normy obowiązują wszędzie i dla każdego. Jednak nie zgodzę się, że poszetka w tym wypadku jest elementem modowym, ja twierdzi @Dan. Raczej może być, jak twierdzi @Miro, że tak może być odebrana.
  7. Tak, przypuszczałem, że czegoś tu brakuje. Ale garnitur dark blue może być?
  8. Dobre zdjęcia, ładne buty i fajne połączenie wzorów.
  9. Midlife-Crisis

    Buty zimowe

    @Mamrot ok zwracam HONOR
  10. Okazyjnie na pogrzeb:
  11. Midlife-Crisis

    Buty zimowe

    @Mamrot, takich specjalistycznych na rynku jest trochę, a te są wyjątkowo ładne. Ale czy one są zimowe i do noszenia na co dzień? Po torbie widać, że się je raczej zabiera ze sobą na jazdę konną. No chyba, że się jest oficerem.
  12. Midlife-Crisis

    Buty zimowe

    Tutaj coś z nieco wyższej półki. Pierwsze chyba nie aspirują do oficerek, co zdradza ich nazwa, przy drugich ciekawy opis. Niemniej jednak ładne buty, tylko ta cena. https://www.ludwig-reiter.com/en/traktorstiefel-s-586-rpd-nft-2z-gj https://www.ludwig-reiter.com/en/husarenstiefel-s-279-ubd-kts-2z-gj
  13. @Akir, czekamy na stylizację Twojego autorstwa, która będzie na poziomie kolegi Phantoma.
  14. Jeżeli towarzystwo na weselu składa się w większości z ludzi ... powiedzmy trochę mało obytych, można się mimo to ubrać stosownie i według powszechnie uznanych reguł, które są jak najbardziej realne. Nikt z "Cześków" nie odbierze tego jako brak szacunku dla towarzystwa i nikt nie wytknie nam, że nie mamy na sobie czerwonej koszuli, zbyt długich spodni czy też dziwacznych butów. To tylko wyraz kultury osobistej.
  15. W sklepie niemieckim monki kosztują 229 Euro. W polskim wychodzą coś ponad 20-25 Euro drożej Myślę, że jeszcze gorszym od wyższej ceny jest poczucie niesprawiedliwości i nierówności. Nie powinno się tego robić. Nota bene poza Europę w witrynie "worldwide" idą nawet po 365 $
  16. Z jeden strony cieszę się, że coś się dzieje tutaj. Jest jakaś prowokacja, potem kładzie się kogoś na łopatki. To wszystko przeplatane plikiem całkiem fajnych stylizacji. Ale z drugiej to ja się zastanawiam, dlaczego ta stylizacja na początku strony przeszła bez komentarzy (to jeszcze rozumiem) ale też bez wycięcia. Nie, autor postu nie był pod wpływem alkoholu, bo ten tak nie działa. To musiało być coś zupełnie innego.
  17. Dla mnie osobiście to raczej wykolejenia. One już chyba od początku były wątkiem w SuSu. Nie polecam
  18. Eksperyment z knitem on tego pana we fioletowej marynarce:
  19. @bratdominik ładne to drugie zdjęcie ?
  20. @kormox ? Sydney?
  21. Przy (po) śniadaniu:
  22. Servus, 

    nie jestem w stanie dokonać pomiarów, bo jestem w podróży. Wiem na teraz tylko, że jestem dość szczupły w pasie. Spodnie kupuę w rozmiarze 31 albo 46. Jeżeli trzeba konkretniej, to mogę to zrobić w środę 23.08. Tak samo z zaliczką. Proszę zatem o numer konta i

    pozdrawiam czasowo z Żelazowej Woli,

    Darek

    Midlife-Crisis

  23. ... i właśnie w tym jego tajemnicza moc. ?
  24. Raczej przybytek niż nabytek, bo dostałem w prezencie. Krawat z jedwabiu z tradycyjnej tkalni Nishijin w Kyoto. W Japonii inflacja krawatów, bo od niedawna (w trosce o politykę energetyczną kraju) klimatyzacji w korporacjach i urzędach używa się oszczędniej. Apeluje się dla tego o rozluźniony dress code bez marynarki i krawata. Dopuszczane są koszule w krótkim rękawem.
  25. Dziś świątecznie - premierowo krawat z jedwabiu tkanego w tradycyjnej manufakturze Nishijin w Kyoto.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.