Skocz do zawartości

Midlife-Crisis

Użytkownik
  • Postów

    1 656
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    66

Treść opublikowana przez Midlife-Crisis

  1. Serio, za każdym razem. To gratuluję, samodyscypliny. Fajnie, że tempo życia i z nim płynąca nawałnica obowiązków nie są w stanie odebrać butom tej przyjemności . Co innego, że samo wkładanie prawideł do jeszcze ciepłych butów raczej nie będzie przyczyną pleśni, a jak jest inna przyczyna, to ani boże nie pomoże i pleśń rozwinie się niezależnie od tego, czy dasz butom pooddychać, czy nie.
  2. A dziś już po lecie, więc flanela i szalik.
  3. Poza tym nie sądzę, że w obrębie omawianej półki cenowej jakość kruponu w poszczególnych markach tak bardzo od siebie odbiega.
  4. U mnie na obrzeżu alp lato wróciło, to len i len z bawełną.
  5. @Whitesnake @bulyt50 dziękuję. Muszę przyznać, że jeszcze nie noszę, tylko od czasu do czasu oglądam. U mnie tak jest na wstępie.
  6. @Zajac Poziomka Mam nadzieję, że to też żart tak jak mój. Świetne zdjęcia, jeden lajk za 6 par to za mało.
  7. @Zajac Poziomka Twoje serie zdjęć są imponujące. Mniemam, że chcesz za wszelką cenę powstrzymać tempo wzrostu konta reputacji. Dlatego nie daję Ci lajka
  8. Niestety w SP but butowi nie zawsze równy. W pierwszej parze nastąpiły u mnie rozwarstwienia po 4 miesiącach średnio intensywnego chodzenia i było konieczne nowe przeszycie. Dostałem od SP cienkie zelówki Rendenbacha i jestem zadowolony. W dwóch parach nic się nie dzieje, szew się jak mówisz zaprasował, siadł w tej pozycji i jest OK. W trzewikach na podeszwie gumowej z otwartym szwem guma się przetarła, ciągłość szwu jest wyraźnie przerwana, ale podeszwa trzyma się twardo kupy. Myślę, że jak chcesz trwałych butów, musiałbyś wziąć coś z wyższej półki na podwójnej albo potrójnej podeszwie. Najlepsza recepta to 30 par butów na zmianę.
  9. Wow, Katowice utkwiły mi w pamięci z początku 90-tych.
  10. No całe szczęście, bo ja jak nie włożę od razu wieczorem, to zauważę to dopiero rano. Czyli wychodzi na to, że z małymi wyjątkami nikt z producentów nie bije tu na alarm.
  11. @eye_lip z ciekawości zapytam o szczegół. W godzinnej rozmowie w sklepie z H. Dinkelacker zaklinają się, że wszystko ręcznie, czyli bez GY. Zaś Edward Green opisuje swoje produkty jako "fine english GYW" Czy jedna z tych metod ma jakąś przewagę? Rozmawiałem na ten temat z kultowym monachijskim szewcem zwanym Bertl, jest za GY.
  12. Sklep Klasyczne Buty ma jeszcze szansę zachować się "po męsku" i wysłać prawidła jak uprzednio paragon emailem ? (Mam na myśli jakiś bon wartościowy). Gorszą opcją byłby rachunek za likwidację tych spleśniałych.?
  13. Pieronie, nie ma to jakiego fajnego rooftopbaru w Katowicach? A może jednak Cadenza?
  14. Zainspirował mnie pewien aktualny i bardzo emocjonalnie prowadzonym wątek o pleśni w butach, która wedle sklepu miała powstać w wyniku nieprawidłowego używania prawideł. W taką bajkę, że prawidła wkładamy do butów dopiero po kilku godzinach (inaczej pleśń) nie wierzę. Koledzy coś tam pisali o 15-20 min. po zdjęciu butów. Przeglądnąłem pobieżnie informacje na stronach kilku producentów. Renomowane marki jak C&J nie podają nic konkretnego, oprócz tego, że jak buty nie na stopach, to na prawidłach. Shoepassion wyróżnia się pokaźnym zasobem informacji na stronie i zaleca wkładać prawidła od razu po zdjęciu butów (odważne?). O konieczności odczekania nic nie znalazłem. Czy macie panowe jakieś konkretne informacje, zalecenia producenta albo fachowców?
  15. 158. jest przedługi. Można skrócić bez konsekwencji. Cieńsza końcówka jest długa.
  16. Dziś znowu knit szarmanta (zackroman brzmi dla mnie po prostu mniej estetycznie).
  17. Dyskusja na temat subiektywnych odczuć estetycznych może mieć sens, ale tak prowadzona nic nie wniesie. Niechęć niektórych kolegów do marki ma zapewne jakieś głębsze przyczyny. Jakie, trudno powiedzieć. Marka to nie tylko produkt, ale też całe jego zaplecze. Dzielenie się złymi doświadczeniami i wytykanie wad ma sens. Tworzenie złej opinii bez powoływania się na własne doświadczenia, jak i ocena produktów bez uwzględnienia segmentu cenowego i adekwatnych porównań szkodzi nie tylko marce, ale wywołuje niepotrzebne napięcia. Zniechęca też kolegów, a przypuszczalnie także producentów albo dystrybutorów do udziału w dyskusji.
  18. Shoepassion
  19. Chciałem dzisiaj wyjść do SP, ale w Monachium atak nożownika na pasantów, więc dopiero za tydzień. ?
  20. @Mamrot Pozostają jeszcze obywatele RP zamieszkali na terenie BRD, ale już biada obywatelom BRD zamieszkałym na terenie RP. Mimo wszystko oferuje SP polskojęzyczną witrynę i obsługę przynajmniej online. Na pewno będą za jakiś czas dostępne i w RP, ale radzę Ci kupić coś innego. @wally wdziałem na żywo, Nie mogę się przekonać do nowych linii patina i flex, ale z tymi trzewikami trafili w mój gust.
  21. Dla mnie z NOSPR i Cadeza wprawdzie świetny pomysł, ale w tym gronie też tenduję lekko w kierunku Hipnozy. Niech się inni jeszcze wypowiedzą. Jak większość będzie za koncertem, to się naturalnie dostosuję.
  22. @Marcin_L dlatego nazwałem je skrzydłami. Oczywiście są tu proporcje, które celują w przyciągnięcie uwagi. Dla mnie odpada, ale jest wielu, którzy to lubią. Nie jestem pewny, ale w przypadku jednorzędówek to chyba nowe w SuSu. Mam marynarkę tweedową z lat 70-tych z baaardzo szerokim klapami i chętnie ją noszę, Jednak ona jest oryginałem z lat 70-tych.
  23. Nowość? FIT: HAVANA STYLE: WIDE LAPEL Piąkne skrzydła
  24. Już wiem konkretniej, że będę na Śląsku i możliwość spotkania jst z mojej strony 3-4 listopada. Proponuję piątek 3-go listopada w lokacji Hipnoza w Katowicach jak wyżej @Krzysiek_W. Godzina do ustalenia. Co koledzy @Krzysiek_W, @JDC z M.P., @Serwacy, @BrotherM, @metius, @poszetka.com, @Alkadias, @reserved i @arsen (kogoś zapomniałem?) na to? Nie chcę tego jednak dyktować i nie obrażę się, jeżeli ktoś zaproponuje zupełnie inny termin bez mojego udziału.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.