Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. @Midlife-Crisis Ja bym chyba wziął krokiety - mam ich model Merton i bardzo mi się podoba. Ale chyba nie brałbym wklejonych przez Ciebie Crawfordów z linii Handgrade za ponad 500 funtów, a raczej coś z linii Benchgrade - Sydney albo właśnie Merton. Po prostu osobiście nie widzę dużego sensu w braniu loafersów z najwyższej możliwej półki. Jeżeli chodzi o kolor - kwestia preferencji, choć jak napisał @mosze brązowe będą bardziej uniwersalne. Jednak do tego konkretnego garnituru brązowe jakoś mi nie pasują, a czarne jak najbardziej.
  2. Zajac Poziomka

    Buty, trochę taniej

    Tak, to te buty. Zdjęcia "studyjne" na stronie Herring Shoes są kiepskie i często mają przekłamane kolory. Zobacz na ostatnie zdjęcie - tam już buty mają podobny kolor (biorąc poprawkę na to, że zdjęcie było robione w pomieszczeniu). Możesz wpisać w grafiki google "herring edward ii" - wyskoczy jeszcze kilka zdjęć. 200 funtów to faktycznie sporo, ale mieści się w zaproponowanym przez Ciebie budżecie do 1000 złotych.
  3. Zajac Poziomka

    Buty, trochę taniej

    @rabbit23 zorientuj się w tym poście @fan_dobrego_buta czy przypadkiem nie ma Twojego rozmiaru modelu Edward II. 200 funtów za takie buty, nawet seconds, to niesamowita okazja. Sam kupowałem za około 1000 złotych ten model, seconds i są to jedne z moich najładniejszych i najlepszych butów. Kilka zdjęć na zachętę (kolory różnią się mocno, bo zdjęcia robione w bardzo rożnym świetle)
  4. Kolega nie określił w jakim budżecie chce się zmieścić
  5. Crockett & Jones Tetbury.
  6. @Markos Gdybyś chciał jednak paski lepszej jakości niż "pasek EM", to zerknij np. na te strony: http://www.equusleather.co.uk/belts/bridle-leather-belts.html https://timhardy.com/bridle-leather-belts Chociaż taniej będzie faktycznie jak radził @Pepo zwrócić się do któregoś z forumowych rzemieślników.
  7. Zajac Poziomka

    Mała renowacja

    Najlepiej patynuje czas. Używaj butów, nie kremuj ich za dużo (jedna cieniutka warstwa raz na miesiąc - dwa), nie bój się chodzić w deszczu. Po roku, może dwóch same złapią piękną patynę.
  8. @swordfishtrombone Dla mnie przedstawiony przez Ciebie zestaw koordynowany jest zbyt "dandy" jak na rozmowę o pracę, w szczególności w instytucji naukowej (w domyśle - poważnej). Marynarka jest za jasna, ma perłowe guziki, spodnie też są za jasne, do tego monki... to wszystko mi po prostu nie pasuje do tej konkretnej sytuacji (bo tak ogólnie to jest to bardzo ładny zestaw koordynowany na lato). Tak samo krawat lniany, czy z grenadyny - wszystko to jest bardzo ładne i świetnie wygląda, ale jest IMO trochę za bardzo "niepoważne" i nieadekwatne do sytuacji. Moim zdaniem jeżeli chcesz iść ubrany w zestaw koordynowany, to o ton ciemniejsza marynarka i spodnie, do tego brązowe oksfordy będą o wiele lepsze. Albo po prostu za radą kolegi @Marcin_L załóż garnitur. Jeżeli ma nie być zbyt poważnie, załóż brązowe oksfordy zamiast czarnych, nie bierz garnituru navy/charcoal tylko ciemnoniebieski/szary a zamiast białej koszuli załóż błękitną. Do tego jakiś dyskretny drukowany jedwab. W końcu to przecież rozmowa o pracę a nie Pitti Uomo.
  9. Przyszedł do mnie popover z CT (swoją drogą, zmienili kuriera - paczka wysłana wczoraj, a dziś już jest u mnie). Bardzo fajna koszula casualowa, materiał to chyba ten sam co w koszulach "washed oxford button down" - jeden z moich ulubionych z CT. Za niecałe 25 funtów (miałem kod zniżkowy na 15%) naprawdę warto. Jedna uwaga - kołnierzyk to cutaway, ja tam wygląd lubię cutaway bez krawata, ale wiem że wielu osobom się to nie podoba.
  10. Bardzo ładne buty, gratulacje! Tylko jak dla mnie odrobinę nieformalne na ślub - jakoś "captoe" wydają mi się formalniejsze od "plaintoe", no i szeroki sztuper obniża formalność. Ale to tylko drobiazgi i możliwe, że jedynie mi przeszkadzają
  11. @Beny23 A próbowałeś pół rozmiaru większe? Ja kopyto U mam o pół rozmiaru większe i usuwa to problem z uciskaniem małych palców (IMO jeżeli tam cisną, to nie ma co w ogóle brać takich butów i czekać aż się rozbiją, szkoda stóp). No ale ja nie muszę mieć idealnie dopasowanego buta, wręcz lubię odrobinkę luzu - komu innemu mogłoby to przeszkadzać.
  12. Mam Museum Calf z Ilcei, co prawda nie w Vassach a w Meerminach Linea Maestro, no ale to ta sama skóra. Świetnie się łamie, IMO ładniej niż skóra w Yanko (mam dwie pary, obie w kolorze Cuero). Przewaga jakościowa zdecydowanie jest, buty są wykonane staranniej i ładniejsze, ale skoro miałeś okazję mierzyć buty i je oglądać i nie widziałeś dużych różnic w wykonaniu pomiędzy Vassem a Yanko (tak wnioskuję skoro pytasz się o to na forum) to wg. mnie nie ma co dopłacać. Nie ma sensu płacić za niuanse, które i tak nie robią Ci różnicy.
  13. Super wyglądają, świetny kolor.
  14. To bierz, dostępne jeszcze 2 x 1.8 m (jak ja kupowałem było po 1.9 m, nie wiem czemu teraz sprzedają mniej): http://www.ebay.co.uk/itm/322232637686?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Nie jestem specjalistą od tkanin, ale cena raczej niska jak na tej klasy materiał.
  15. Wydaje się leżeć całkiem OK, tylko jest chyba trochę za ciasny w talii i przydałoby się odrobinę wydłużyć rękawy.
  16. Nie wiem co jest grane, ani z telefonu ani z tableta ani z chrome na komputerze nie udaje mi się nic zrobić. O dziwo Microsoft Edge dał radę i zrobiłem zakupy 15% zniżki przy obecnym kursie funta to całkiem niezła okazja.
  17. Na stronie UK, po zalogowaniu się na swoje konto?
  18. Panowie, mam problem ze stroną CT - nie mogę kliknąć żadnych przycisków (typu filtr, dodaj przedmiot do koszyka itp.) - problem występuje zarówno na iOS - iPad, iPhone jak i na Win 10 (Chrome). Jakieś pomysły?
  19. To prawda, ale jednak bardzo wielu producentów nie rozcina dziurek na rękawach. Ba, niektórzy nawet nie obszywającą guzików imitacją dziurki, a jedynie naszywają guziki - po to żeby było łatwiej je przenieść, a guziki można obszyć i ewentualnie rozciąć dziurki już po skróceniu rękawów. W takiej sytuacji nie ma potrzeby skracania "od góry".
  20. @kormox zarówno wykonanie jak i kształt kopyta są bardzo dobre, na tyle na ile można ocenić ze zdjęć. Problem w tym, że sam projekt tych butów jest bardzo modowy i po prostu mało ma wspólnego z klasycznym obuwiem. I już nie chodzi tylko o te nieszczęsne nity ( choć i one uroku nie dodają). Przypomina to trochę nieudane zamówienie bespoke, gdzie zamawiający miał zbyt wiele pomysłów jak na jedną parę - split toe derby+longwing+austerity brogues+dwa kolory skory, z czego jeden patynowany
  21. Zajac Poziomka

    Restauracje

    @paparazzo chyba w większości restauracji, może poza włoskimi, możesz zamówić dania bez glutenu. Mięso, ryby, owoce morza, ryż, czy ziemniaki nie zawierają glutenu. Jeżeli nie będziesz zamawiać pizzy, pierogów, makaronu, czy kotletów w panierce,to masz już posilek bezglutenowy. Np. zwykły stek+ziemniaki+surówka W wielu burgerowniach możesz nawet zamówić za drobna dopłata burgera w bułce bezglutenowej.
  22. Ja bym reklamował.
  23. Za 100 funtów na pewno warto.
  24. Kolega @constantin już Ci przecież odpowiedział, a jest to osoba która ma spore doświadczenie w zamówieniach bespoke. Rozumiem, że pytasz kolejnych forumowiczów o opinię dlatego, że oczekiwałeś odpowiedzi, że warto spróbować? Jeżeli tak to: Zamawiaj bez wahania, świetny krawiec, obłędny stosunek ceny do jakości, na pewno będziesz zadowolony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.