Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. @Hargin jakbyś miał kołnierzyk 38 to by Ci nie było tak łatwo z krawatami
  2. @Embassy of Elegance robi krawaty bespoke. Zrobią Ci krawat takiej długości i szerokości (również w miejscu wiązania, nie tylko w najszerszym miejscu) jak sobie zażyczysz. Sam mam masę ich krawatów o zmodyfikowanym pode mnie wykroju i jestem bardzo zadowolony z efektów (mam 178 cm wzrostu i kołnierzyk 38 wiec krawaty RTW są dla mnie sporo za długie). https://embassyofelegance.com/ To nie jest wpis sponsorowany
  3. @mr.vintage Zgadzam się z @pirat. Kołnierzyk ma moim zdaniem złe proporcje i nie wygląda dobrze (aczkolwiek lepiej niż na zdjęciach kolegi @capre). Trochę za wysoka stójka i za długie wyłogi. Według mnie przerysowany, a dodatkowo brzydko się łamie (zaznaczyłem na zdjęciu):
  4. Chodziło mi dokładnie o to co napisał @lubo69 - na Tobie wyglądają dobrze, ale na zdjęciach kolegi karykaturalnie. Widocznie macie inną budowę ciała ?
  5. Te kołnierzyki wyglądają karykaturalnie...
  6. @ricco Charles Tyrwhitt. Nie są to wybitne koszule, ale stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.
  7. Zdecydowanie przesadziłeś.
  8. @olin Nie jestem specem od formalnych strojów, ale wydaje mi się, że: Marynarka: Ad 1) Dwa. Ad 2) Według mnie 10 cm to będzie za dużo. Mam dosyć atletyczną sylwetkę, rozmiar 48 i w moim subiektywnym odczuciu 9-9,5 cm to dla mnie maksimum. Przy 46 lub małym 48 9 cm będzie aż nadto wystarczające. Ad 3) Kieszenie bez patki są bardziej formalne i jest to całkiem dobry pomysł. Ad 5) Nie. Cztery guziki to o wiele lepszy pomysł niż pięć. Ad 7) Ciemnobrązowe rogowe guziki Kamizelka: Ad 3) z podszewki. Plecy z materiału są raczej do kamizelek noszonych oddzielnie, a nie jako część garnituru. Koszula: Ad 1) Ciężko powiedzieć, to zależy od Twojej budowy ciała, wzrostu, rozmiaru kołnierzyka, długości szyi itd. Gdybym miał strzelać, to około 9 cm.
  9. @Bukary Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, może dla wielu osób to oczywiste ale chyba lepiej napisać: w marynarkach MD dwie dolne dziurki na rękawie nie są rozcięte (widać to na Twoim zdjęciu z profilu). Nie jest to zrobione dlatego, że tak ma to wyglądać docelowo, a po to żeby można było bez większych utrudnień skrócić rękaw od dołu i w razie czego przenieść dolne guziki wyżej. Przy skracaniu o 1-2 cm nie będzie to raczej konieczne, zwróć uwagę krawca/krawcowej żeby dziurki zostały rozcięte tak żebyś nie chodził z zapiętymi jedynie dwoma guzikami rękawa (tak jak na drugim zdjęciu).
  10. Zajac Poziomka

    Klasyczne sneakersy

    Zgadzam się, tylko czy zwykłe trampki powinny wyglądać drogo?
  11. Popieram @Hargin. Marynarka leży całkiem dobrze jak na RTW, przeróbki wiążą się z ryzykiem, a ich koszt może być zbliżony do ceny, którą zapłaciłeś za marynarkę. Jak dla mnie takie większe przeróbki miałyby sens tylko wtedy, gdybyś chciał wypróbować krawca/krawcową zanim dasz mu/jej do skomplikowanych przeróbek jakieś droższe ubrania.
  12. "Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała"
  13. Kurtka: Barbour Sweter: Uniqlo Koszula: Christian Berg Spodnie: Luxire Buty: Loake
  14. Zajac Poziomka

    Marka Loake

    @Profumo na tym zdjęciu buty wyglądają moim zdaniem sporo za wąsko na Twoje stopy.
  15. @Dan Pimlico są OK, ale równocześnie w moim rozmiarze (7 UK) dosyć toporne i w związku z tym bardzo casualowe. O wiele bardziej podobają mi się Tetbury Ty masz zdaje się sporo większą stopę od mojej i u Ciebie Pimlico wyglądają już o wiele smuklej.
  16. I doping
  17. Jeżeli przy wejściu na stronę wybrałeś Polskę i złotówki, to pozostaniesz na tej stronie z tymi samymi promocjami i zmiana krajów/walut nic nie da. Jeżeli chcesz przejść na stronę angielską z angielskimi promocjami musisz wyczyścić cookies albo odpalić przeglądarkę w trybie incognito, wejść jeszcze raz na stronę CT i wybrać jako walutę GBP - wtedy będziesz mógł robić zakupy na stronie angielskiej.
  18. @Fargo Czekam zatem na zdjęcia, chętnie zobaczę jak leżą te marynarki, a na wizytę w salonie Bytom trochę szkoda mi czasu. Wydaje mi się że trochę przesadziłeś, bo z tego co widać na zdjęciach na modelach, to te marynarki nie mają usuniętych poduszek, tak jak piszesz, a po prostu wypełnienie zmniejszone z absurdalnego do sporego, ale akceptowalnego (czyli np. takiego jakie stosuje CT czy Lantier). Widać to np. na zdjęciu na modelu jednej z marynarek które kupiłeś:
  19. @Fargo Czy możesz zrobić jakieś zdjęcia i pokazać jak leżą te marynarki z nową konstrukcją? Bytom nie pokazuje na stronie sklepu zdjęć na modelach, a te nieliczne zdjęcia które można znaleźć (np. na ich profilu na Facebooku) raczej nie zachęcają i nie wyglądają tak jakby marynarki miału usunięte poduszki. Przykład:
  20. @Werrtus abstrahując od Twojego pytania, na prawym rękawie widać upięcia szpilkami, zapewne w celu skrócenia. Według mnie zebrane jest zbyt dużo materiału do skrócenia, rękaw powinien być tak z 1-1,5 cm dłuższy.
  21. Niestroj Leatherworks & Alfred Sargent
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.