Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. @Wuj Miałem dokładnie takie same odczucia odnośnie wymienionych przez Ciebie książek. Jeżeli nie czytałeś to polecam dwa zbiory opowiadań Komudy - Herezjarcha i Imię Bestii. Nie są to książki wybitne, ale bardzo przyjemnie mi się je czytało. W przeciwieństwie do @dziko ja Kresa bardzo lubię. Żeby nie było OT - niedawno skończyłem "Pianistę" Szpilmana (świetna książka!), teraz czytam "Śnieg" Pamuka.
  2. Zajac Poziomka

    Humor

    Człowiek chce sobie odpalić Chopina na Spotify a tu takie ostrzeżenie:
  3. Napiszesz coś więcej? W butach pierwszego gatunku, czy seconds? Skutek kiepskiego wybarwienia skóry, czy tego że właściciel nie dbał o buty? Dosyć zaskakująca informacja, że tak renomowany producent jak AS może wybarwić skórę w taki sposób, że potem farba odpada niemal płatami. Samo malowanie pierwsza klasa, pięknie wygląją.
  4. Tak jak napisał @Aron - Calzedonia. Nawet te skarpety o które pytałeś pochodzą z tej firmy, tylko w rzeczywistości są trochę jaśniejsze (uroki robienia zdjęć w lecie, komórką, w drodze do pracy - albo mogę zrobić zbyt ciemne zdjęcie w cieniu i je potem trochę rozjaśnić albo w pełnym słońcu, gdzie kolory zupełnie wariują...). Skarpety ze 100% bawełny merceryzowanej kosztują u nich 80 złotych za 5 par. Nie jest to na pewno skarpetkowa ekstraliga typu Bresciani/Mazarin/Gammarelli/Pantherella , ale też trudno oczekiwać tego po skarpetkach, których pięciopak kosztuje mniej niż jedna para wyżej wymienionych. W cenie 15-20 złotych za sztukę są OK.
  5. Jeżeli nie widzisz wizualnych różnic, to kup co chcesz - choćby i buty z polskiej sieciówki. Nie podzielam radykalnego zdania kolegów, że tanie buty klejone to "śmieci". Sam miałem kiedyś sporo par takich butów i były na ogół całkiem wygodne, nie zaobserwowałem również demonizowanego na forum rozklejania się butów klejonych i przewagi w trwałości butów szytych. Jedyny powód, dla którego kupuję buty droższe to aspekt wizualny - zarówno w momencie zakupu jak i po kilku latach użytkowania. Buty drogie, wykonane z dobrej gatunkowo skóry są dla mnie po prostu o wiele ładniejsze (zgrabniejsze, wykonane z większą dbałością o szczegóły, o tradycyjnych kształtach bez udziwnień) i wyglądają świetnie po kilku latach użytkowania (często nawet lepiej niż w momencie zakupu). Buty tanie są na ogół niezbyt ładne a skóra paskudnie się łamie i po paru latach użytkowania wygląda źle. Gdybym nie dostrzegał różnicy w wyglądzie to bym nie dopłacał. Na podobnej zasadzie gdybym nie słyszał różnicy w jakości dźwięku to kupiłbym w supermarkecie najtańszą miniwieżę, a nie coś lepszego... Niestety (albo i stety) różnica jest dla mnie kolosalna, ale jeżeli dla Ciebie nie ma żadnej to nie przepłacaj.
  6. W rzeczywistości są trochę ciemniejsze niż na zdjęciu. Używam kremu light brown, nie pamiętam jak dlugo mam te buty mam. Zresztą nie ma to żadnego znaczenia, ważniejsze jest to ile przeszły. A przeszły całkiem sporo.
  7. Sprzedawca royaltex10 na ebay. http://www.ebay.co.uk/sch/royaltex10/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=
  8. Taki fajny materiał przyleciał do mnie kilka dni temu. Mieszanka wełny (80%) i kaszmiru (20%) w tzw. "gun club check".
  9. Nie straciły zbyt wiele blasku przez weekend, mimo długich spacerów i braku jakiejkolwiek pielęgnacji
  10. Nie wiem skąd pomysł, że uwielbiam monki, mam jedną parę pojedynczych i jedną podwójnych czyli o wiele mniej niż większość udzielających się w JBMDNS forumowiczów Moim zdaniem po tych zdjęciach ciężko oceniać, widać że robił je ktoś kto niespecjalnie potrafi fotografować buty. Zdjęcia są dosyć nieatrakcyjne ale też zostały zrobione pod takimi kątami pod którymi mało które buty wyglądają dobrze. Zamsz wygladą na dobrej jakości, pytanie na ile były podrasowywane kolory, bo to też bardzo zmienia odbiór zdjęć zamszowych butów.
  11. @Tanatos70 może to tylko kwestia zdjęć, ale ta marynarka wyglada mi na nich na sierotę po garniturze i nawet białe guziki nie ratują sytuacji.
  12. Najlepiej i jedno i drugie bo i rękawy są zbyt długie i mankiety za szerokie
  13. @Orphan bardzo ładny krawat!
  14. Fakt rękawy koszuli są zbyt długie i obszerne, wydaje mi się jednak, że przy dobrych rękawach wystawałoby i tak więcej niż 1 cm. Ale w sumie to tylko takie gdybanie, możesz mieć rację.
  15. Kwestia gustu, można mocniej wytaliować ale według mnie mogłaby spokojnie zostać w talii taka jaka jest. Z tym "wymaganiem" bym nie przesadzał. Z resztą Twoich uwag się zgadzam, dodałbym do tego zbyt krótkie rękawy. @grzechu26wygląda na to, że powinieneś raczej celować w rozmiarówkę "long" niż standardową.
  16. Zajac Poziomka

    Buty, trochę taniej

    Zależy od marki. Ja mam stopy o długości 26 cm i w markach hiszpańskich i brytyjskich noszę 7 lub 7,5 (41-41,5 EU). Ale już we włoskich (Doucal's, Scarosso) muszę zejść o rozmiar niżej i pasuje na mnie 40, a 41 jest zbyt duże.
  17. Zajac Poziomka

    Buty, trochę taniej

    Każdy kwadrat jest prostokątem, nie każdy prostokąt jest kwadratem.
  18. @Aron nie chodzi mi o samo kopyto, a o połączenie dynamiczne kopyto+zamknięta przyszła+gładka, błyszcząca skóra licowa. Próbowałem kilka razy takiego połączenia z dżinsami/chino i moim zdaniem wyglądało to źle i się gryzło. Wystarczyło zmienić na buty bez jednej z tych rzeczy (np. z otwartą przyszwą albo z bardziej obłym kopytem, albo ze skóry z fakturą/zamszu) i już wyglądało to o niebo lepiej.
  19. @BukaryTe Yanko są zbyt eleganckie i mają zbyt dynamiczne kopyto, żeby pasować do dżinsów czy do chino (takich niezaprasowanych w kant, do bardziej eleganckich chino już mogą pasować) i do dżinsów. Shoepassion nie widziałem na żywo więc się na ich temat nie wypowiem. Do "luźnych zestawów" zamówiłbym na Twoim miejscu coś w zamszu. Np. w stylu https://patine.pl/yanko-744v-testa-moro.html http://www.herringshoes.co.uk/loake/buckingham_brogue/polo-suede http://www.herringshoes.co.uk/trickers/piccadilly_brogue/snuff-suede https://www.skoaktiebolaget.com/products/carmina-dress-shoes-in-polo-suede https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/sanders-limited-edition-kentish-plain-derby-snuff http://www.scarosso.com/en/men/shoes/oxfords/beaumont-coffee-dark-brown-suede-BEAUMONTOXFOBROSUED.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.