-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
-
Czy model Hardwick jest dostępny w jakimś sklepie internetowym?
-
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
Popieram, CT robią bardzo przyzwoite chinosy w dobrych cenach. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że CT classic fit mają naprawdę szerokie nogawki na dole (np. w moim rozmiarze 30 nogawki mają 22,5 cm, podczas gdy na ogół noszę ~19 cm), ale w udach już nie są bardzo szerokie. Na mnie w sam raz, ale na kulturystę by nie weszły. -
-
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
Kolega ma 43 cm w ramionach, rozmiar 48 będzie znacznie za szeroki w ramionach. Obawiam się, że przy takich wymiarach żadne RTW nie będzie leżeć dobrze. No chyba że kolega coś źle zmierzył. 99 cm w klatce i 82 cm w talii sugeruje dosyć atletyczną sylwetkę, co raczej wskazywałoby na ramiona 45 albo więcej cm. -
Nie ma chyba jednej ustalonej terminologii. Może to być half brogue bez medalionu (np. Herring Shoes nazywa AS Moore semi-brogue), a może i quarter brogue. Dla mnie quarter-brogue to bardziej takie jak kolejne buty które podlinkowałem (ażurowanie tylko na przeszyciu noska).
-
Przecież oczywiste jest, że koledze chodziło o "captoe oxfords", które potocznie na forum wiele osób nazywa "czarnymi oksfordami". Tymczasem podlinkowane buty to half-brogues. Ja bym jednak te konkretne buty odradzał, za bardzo rzucają się w oczy ażurowania. Jeżeli już to np. tego typu: https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/alfred-sargent-exclusive-moore-black?variant=206514342 https://www.meermin.es/en/10148210190000de-19-101482-black-calf-e-negro.html https://www.meermin.es/en/10156510190000se-19-101565-calf-negro-e-negro.html https://www.skoaktiebolaget.com/collections/carlos-santos/products/carlos-santos-classic-oxford-in-black
-
Przecena na wszystkie oferowane modele bawełnianych skarpetek Bresciani: https://www.thevenetiantrader.co.uk/cotton-socks
-
@Midlife-Crisis był kiedyś na forum temat o Pitti, pewnie jest gdzieś nadal, kilka podstron wcześniej
-
Poliestrowe garnitury, czy krawaty to też dość powszechne zjawisko.
-
Nie za bardzo rozumiem co z tego wynika. "Bażanty" z Pitti i Szarmant to wzory do naśladowania?
-
Mnie się strój @Beny23 podoba, a pan po prawej wydaje mi się ubrany fatalnie. Bardzo niedobrane kolory, t shirt do marynarki i spodni w kant i apaszka, a do tego rozpięta dwurzędowka i białe espadryle... masakra. Jak to napisał @eye_lip "szprecatura".
-
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
http://www.brooksbrothers.com/Non-Iron-Regent-Fit-Golf-Collar-Dress-Shirt/ME02652,default,pd.html -
Na budapester.com jest kilka modeli zamszowych loafersów i derby C&J za około 1400 złotych, w wielu rozmiarach.
-
Nic złego się nie dzieje, możesz spokojnie chodzić. Teraz te czubki będą się ścierać już dużo wolniej - po prostu teraz kiedy już trochę się przetarły nie będą już miały za bardzo kontaktu z podłożem. Nie ma po co zelować, możesz jedynie zastanowić się nad żabkami ("toe caps") na czubki. Podeszwa poza czubkami nie wygląda na specjalnie zużytą - ledwo co przetarta, prawie nowa.
-
Zmierzyłem w końcu te swoje Havany. Szara wełna+kaszmir ma klapy 8,5 cm, a niebieska "outletowa" 9,5 cm. Obie są w rozmiarze 48, bez podszewki, szara "zimowa", a niebieska "letnia". Założyłem też obie, jedna po drugiej, spojrzałem w lustro i zdecydowanie bardziej podobają mi się klapy 8,5 cm
-
@phantom bardzo ładny krawat. Nie wiem jakiej marki to koszula, bardzo podobają mi się koszule Pin Collar, a także Winchester, ale... nie naraz. Pin collar + Winchester to jak dla mnie trochę za dużo.
-
IMO ładnie leży. Ja nie zdecydowałbym się na aż tak szerokie klapy, według mnie trochę węższe wyglądałyby lepiej.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Jest mnóstwo innych czynników, oprócz długości wyłogów, które wpływają na wygląd kołnierzyka. Chociażby wysokość stójki, szerokość (i ogólniej kształt) wyłogów, rozstawienie wyłogów, wypełnienie kołnierzyka, w przypadku koszul BD również miejsce w którym przyszyte są guziczki, a nawet to jak rozstawione są pierwszy i drugi guzik koszuli. Właściwie nie wiem po co Ci to tłumaczę, bo przecież jako osoba z dużą wiedzą na temat męskiego ubioru wszystko to doskonale wiesz i nie rozumiem dlaczego porównujesz tylko jeden parametr (długość wyłogów koszuli). A opinia wzięła się ze zdjęć, które wrzucają forumowicze. Dla przypomnienia wklejam kilka i jestem ciekaw Twojej opinii, czy wszystko jest OK i takie proporcje powinien mieć kołnierzyk. U @Hargin wygląda to o wiele lepiej i widocznie u postawniejszych facetów taki duży kołnierzyk sprawdza się dobrze. Ale przy osobach szczuplejszych, o wąskich szyjach wygląda moim zdaniem karykaturalnie: -
Royaltex10 na eBay.
-
Nie wiem co w tym takiego dziwnego. Eleganckie buty noszę ~41, a sportowe ~43, czyli podobnie jak kolega.
-
Ładne!
-
Zależy od tego co rozumiesz przez strój formalny. Do smokingu czy ciemnogranatowego garnituru na wieczór oczywiscie nie pasują. Do szarego dziennego garnituru, czy zestawu koordynowanego z szarymi spodniami już moim zdaniem jak najbardziej mogą być.
-
W ogóle nie rozumiem niechęci dużej części forumowiczów do czarnych butów. Czarne buty noszę często i bardzo je lubię, według mnie często lepiej pasują do reszty stroju/okazji niż brązowe.
-
