-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
-
Nie wiem - jak pisałem nie znam się na kopytach tej firmy. Buty oglądałem w salonie przez może 3 minuty i tylko kilka par, bo akurat nie kupno butów było celem mojej wizyty w sklepie. Te które widziałem robiły dobre wrażenie jeżeli chodzi o proporcje, miały ładne i klasyczne kopyta. Bardzo ładnie prezentowały się buty z jelenia, na tyle ładnie że wciąż zastanawiam się nad ich kupnem. Nie najlepiej wyglądały za to buty z przyciemnianymi noskami - "burnishing" robił wrażenie taniej amatorki, mam wrażenie że nawet ja potrafiłbym to zrobić lepiej.
-
Potwierdzam. Pisał to też kiedyś na forum @Whitesnake, ale mu nie wierzyłem... bo na zdjęciach te buty wyglądają jak czołgi. Na żywo, w salonie Shoepassion, prezentowały się całkiem zgrabnie. Nie znam zupełnie kopyt tej marki, może akurat oglądałem te bardziej dynamiczne.
-
Spleśniałe monki Berwicka i posprzedażowa obsługa jednego ze sklepów.
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Jash temat w Buty
Żenada. Jakiś czas temu opisałem przypadek kolegi (nie siedzi na forum) który dostał ze sklep.klasycznebuty.pl Berwicki z urwanym językiem, a kiedy chciał je oddać został oskarżony o zniszczenie butów. Wtedy mój kolega został nazwany przez forumowiczów - znajomych właściciela sklepu oszustem i złodziejem. Bardzo ciekaw jestem jak teraz będą oni bronić sklepu. -
Spleśniałe monki Berwicka i posprzedażowa obsługa jednego ze sklepów.
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Jash temat w Buty
Ja wkładam prawidła od razu po zdjęciu butów ze stóp. Żadne buty mi nie zapleśniały, nawet takie w których zdarzało się 4 czy 5 dni z rzędu chodzić cały dzień w ulewne deszcze (C&J Tetbury). Pleśń w butach nie jest normalna (co powinno być oczywiste, ale wiem że niektórzy sprzedawcy potrafią być bardzo przekonujący, dlatego rozumiem zwątpienie). Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. -
Szykuje się coś fajnego Póki co robione na szybko zdjęcia z drugiej przymiarki. Kiedy marynarka będzie już skończona postaram się o lepszej jakości zdjęcia.
-
-
Brałbym Loake. Nie podoba mi się kopyto Elton Meermina, a Capital od Loake jest całkiem fajne. Dodatkowo Loake mają metalowe oczka, co nie jest zbyt tak znów często spotykane w trzewikach, a nadaje fajnego, trochę "militarnego" wyglądu. Sam zdecydowałem się na takie w moich trzewikach Vass i było to bardzo dobre posunięcie.
-
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
http://www.ctshirts.com/uk/slim-fit-blue-prince-of-wales-check-luxury-border-tweed-jacket/SEF0116BLU.html?cgid=clr_outerwear-jackets-blazers http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-szary-kratka/C1061.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Szary https://intl.hackett.com/north_en/men/clothing/blazers/grey-prince-of-wales-check-knit-blazer-HM442102987-5 -
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
https://sjp.pwn.pl/sjp/kolaboracja;2563829.html -
Nie chcę porównywać z AS seconds, czy okazyjnie kupionymi butami normalnie kosztującymi 2 tysiące złotych, bo to faktycznie byłoby nieuczciwe (choć tak naprawdę te seconds są często lepiej wykonane niż Yanko/Loake 1880 pierwszej jakości). W cenie regularnej ~1200 złotych jedynie w przypadku Meermin Linea Maestro nie mam żadnych zastrzeżeń co do relacji cena/jakość. Staranne wykonanie, świetnej jakości skóra cholewkowa, świetnej jakości podeszwa z zamkniętym kanałem szycia (zarówno Yanko jak i Loake mają nienajlepsze podeszwy). Dodatkowy plus dla "freaków" - handwelted. Minus dla "freaków" - made in China.
-
Z drugim stwierdzeniem się zgodzę, natomiast według mnie, na podstawie oceny posiadanych przeze mnie butów, ceny pierwotne obu marek są zawyżone w stosunku do tego co oferują. Jakość jest według mnie adekwatna do cen promocyjnych patine.pl / outletowych Loake.
-
Mam dwie pary Loake 1880, jedną kupioną w cenie regularnej i jedną w cenie promocyjnej. Niestety w mojej opinii cena promocyjna jest bardziej adekwatna do jakości. Obie pary są wykonane dosyć niestarannie - to drobne mankamenty, które nie raziłyby mnie w butach za 160 euro, ale w butach za 230 funtów już tak. Dodatkowo moje Tauntony do tej pory są sztywne i niezbyt wygodne, a zaliczyły już ze 20 długich 5-6 kilometrowych spacerów. Powoli tracę nadzieję, że kiedykolwiek je rozchodzę. Mam model brązowy ze skóry groszkowej, nie wykluczam że burgundowy ze skóry hatchgrain jest dużo wygodniejszy - patrz doświadczenia @eye_lip i @roelegant. Pimlico też łamały się zaskakująco długo jak na buty zamszowe, a i sam zamsz nie jest jakiś rewelacyjny (w konkurencyjnych Yanko dużo przyjemniejszy). Na plus należy zaliczyć design, Pimlico są całkiem ładne, a Tauntony śliczne. Edycja: Sama skóra w Tauntonach jest dobrej jakości i jest dosyć miękka, wydaje mi się że niewygoda to nie kwestia użytej skóry a marnej jakości bardzo twardego usztywnienia pięty i nosków.
-
@Whitesnake jeżeli nadal się zastanawiasz...
-
-
Ja to wiem i napisałem też że jestem z moich Yanko zadowolony. Ale nie można też pisać, że takie marszczenia to normalna sprawa (Ty tak nie piszesz, ale już niektórzy z forumowiczów tak). Split-toe bardzo ładne, fajnie by było jakby pojawiły się zamszowe.
-
Zapewne chodzi Ci o cordovan, który faktycznie jest droższy.... ale Meermin Linea Maestro tyle kosztują, a według mnie mają lepsze skóry niż Yanko. Co nie zmienia faktu, że moje dwie pary Yanko lubię, to całkiem fajne i bardzo wygodne buty. @lubo69 Według mnie to nie wygląda zbyt dobrze. Skóra oczywiście nie odpadnie, ale widać, że nie jest to ten sam gatunek skóry z którego zrobiono cholewki. Jest to zresztą normalna praktyka wśród producentów butów (poza najwyższą półką), że używa się gorszej jakościowo skóry do mniej widocznych części cholewki. Poniżej zrobione teraz na szybko zdjęcie klapy i paska od moich monków C&J i takich mocnych marszczeń jakoś nie ma...
-
-
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
Dzięki, popatrzę. Myślałem że Alibaba to Aliexpress dla hurtowników i że nie sprzedają małych ilości towarów. -
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
Dzięki, popatrzę. Myślałem że Alibaba to Aliexpress dla hurtowników i że nie sprzedają małych ilości towarów. -
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
@dziko Tak, zależy mi na drewnianych, z ładnego lakierowanego drewna. Najlepiej właśnie bez logo (wieszaki na koszule HP nie mają logo). @Krzysiek_W Dzięki, całkiem fajnie wygląda na zdjęciu ale to jest wieszak na marynarkę, a mi chodzi o płaskie wieszaki na koszule, bez wypukłej kuli ramienia - tak żeby ich się dużo zmieściło obok siebie. Przeglądałem Ali Express i problem jest taki, że jak już wieszak ładnie wygląda, to na ogół ma tandetnie wyglądający haczyk. Ale może jakieś przegapiłem? -
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
Alternatywy dla Hanger Project? Szukam ładnych wieszaków na koszule. Patine.pl skończył się zapas, a przesyłka od producenta z USA kosztuje więcej niż wieszaki. Znalazłem w sieci firmę Butler Luxury, niestety również amerykańska, przesyłka kosztuje ponad 100 złotych. Może coś w Europie? -
Szkoda Przesyłka bezpośrednio od producenta z USA kosztuje aż 60 USD
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Planujecie uzupełnienie wieszaków Hanger Project na koszule w rozmiarze M? Jeżeli tak, to kiedy mniej więcej można się ich spodziewać?
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Prawdziwy zamsz i owszem, ale taki zamsz (tzw. reverse leather) stosuje się w butach rzadko i nie w butach klasy Partenope, a raczej od Carmina/Vass w górę. A i nie wszyscy drodzy producenci takiego zamszu używają. Wyjątkiem z tańszych butów jest Meermin Linea Maestro, ale to w ogóle wyjątkowe w tej klasie cenowej buty (handwelted, reverse leather itp. za mniej niż 300 euro...). W Partenope na bank zastosowany jest tzw. "split suede". http://nomanwalksalone.tumblr.com/post/64778627702/three-ways-to-make-suede-by-david-isle-suede
