Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. Też tak robię. Efekty są całkiem OK:
  2. Na pewno da się to zrobić lepiej, cała masa przykładów choćby tutaj: https://www.gentlemansgazette.com/suits-for-big-men/
  3. @dziko Może faktycznie moja ocena brzmi bardzo surowo, bo ten garnitur nie leży tragicznie źle, leży przyzwoicie... ale problem tkwi w tym, że tylko tyle. Po prostu ten garnitur leży porównywalnie do garniturów RTW, które autor bloga prezentuje w swoich innych wpisach. W ich przypadku powiedziałbym nawet, że jak na RTW i na sylwetkę autora to są całkiem przyzwoicie dopasowane. Ale jednak w przypadku kilkakrotnie droższego garnituru bespoke oczekiwałbym lepszego efektu, np. nie za bardzo potrafię zrozumieć jak można wypuścić z pracowni klienta z marynarką zbyt ciasną w talii (no chyba że sam klient się upierał, że tak woli). Zgadzam się też co do spodni, daleko im do wyglądu dobrego bespoke.
  4. Nowe szaty cesarza.
  5. Krawiec wypuścił klienta z pracowni w marynarce za ciasnej w talii, z ramionami kwadratowymi jak wyroby Bytomia i ze średnio układającymi się plecami. No ale ważne, że są szerokie klapy i fikuśna podszewka, jest bardzo "dandy" i "dapper", na pewno było warto wydać kilka tysięcy złotych na bespoke. Kilka lat temu pan Sebastian jako użytkownik tego forum w praktycznie każdym temacie, w którym forumowicze zadawali pytania o to gdzie można kupić jakąś część garderoby pisał mniej więcej " RTW nie ma sensu, tylko BESPOKE! BESPOKE to inwestycja! BESPOKE robi różnicę!". Tak patrzę na te zdjęcia oraz na zdjęcie pleców i linię ramion w smokingu kolegi @CherryMorellokilka postów wyżej... i zastanawiam się jaką to różnicę robi to bespoke???
  6. @Midlife-Crisis Fantastyczne zdjęcie Vassów! Bez problemu mogłoby znaleźć się w ich folderze reklamowym. Klimat niczym z jakiegoś filmu noir Kadr, oświetlenie, no i same buty... Wiele pięknych zdjęć pojawiło się w tym wątku, ale to póki co podoba mi się najbardziej Naprawdę podoba mi się jak rozwija się ten wątek, mam nadzieję że jeszcze wielu forumowiczów wrzuci tu swoje zdjęcia.
  7. @Haz zdecydowanie czas postarać się o v-neck z głębszym wcięciem (choćby takim jak na zdjęciu @Beny23 zaraz poniżej Twojego) Tak czy siak, ładnie to wygląda, marynarka ma piękną fakturę.
  8. @dziko Cieszę się, że najwidoczniej nie uczestniczę na tyle aktywnie w mediach społecznościowych, by natrafiać na takie perełki. Ależ pretensjonalny bełkot, najgorsze że pewnie są osoby które traktują taką internetową guru jak wyrocznię. Od czasu do czasu zakładam taką albo inną koszulkę w podobnej stylistyce i jakoś żyję
  9. Weź pod uwagę to, że @Beny23 ma duże stopy, w większych rozmiarach nawet mniej dynamiczne kopyta wyglądają smuklej (i na odwrót, wydłużone kopyta często zaczynają wyglądać karykaturalnie).
  10. No tak, przesyłka jest droga ale przy dwóch koszulach wychodzi już ok. 280 złotych za sztukę.
  11. @figo Jeżeli jest o nich mało informacji, to najlepiej napisz mail/wiadomość na FB z nurtującymi Cię pytaniami (np. o to gdzie szyją koszule, kto dostarcza materiały). Na zdjęciu ta koszula wygląda całkiem OK, tylko guziki ma brzydkie. Koszule CT też są w porządku, ale tylko tyle. Nie ma co oczekiwać cudów to koszule za 20 a nie za 200 funtów. Stosunek ceny do jakości jest dobry. Jeżeli chodzi o alternatywy, to możesz zainteresować się ofertą Camiceria Olga (najtańsze koszule za 55 euro), czy Luxire (najtańsze około 60 dolarów). Obie firmy oferują bardzo dobrą jakość, a na dodatek to online MTM, czyli nie musisz się martwić o to czy wpasujesz się w tabelę rozmiarową producenta. Nie ma co ograniczać się się tylko do firm, które intensywnie reklamują się w mediach społecznościowych - polecam przeczytać wątek koszulowy, znajdziesz tam wiele alternatyw.
  12. Te kołnierze "extreme cutaway" wyglądają jak karykatury kołnierzyków. No ale w sumie czego spodziewać się po firmie z "dandy" w nazwie...
  13. @Whitesnake dla mnie bezapelacyjnym nr1 są te cordovanowe buty Meermina. Szkoda, że jak pisałeś lepiej je oglądać na zdjęciach niż nosić na stopach Tak czy inaczej, niesamowicie fotogeniczne. Jako drugie pewnie wybrałbym czarne monki od Kielmana lub jasnobrązowe lotniki z szyciem norweskim, które nie zalapały się na Twoje podsumowanie... To żeby zachęcić innych do zabawy, wrzucam moje "The best of 2017": 1. Jak ludzie od PR z Crockett & Jones uznają, że Twoje zdjęcie nadaje się na ich stronę internetową, to chyba nie ma co polemizować: 2. John Lobb Philip II dla ubogich, czyli świetne oksfordy Meermina z museum calf: 3. Co Vass to Vass... 4. Patrz punkt 3. 5. Alfred Sargent dla Herring Shoes
  14. Do stworzenia tematu zainspirował mnie podobny wątek ze Styleforum. W tym roku temat "Jakie buty mam dziś na sobie" powiększył się o około 100 podstron i kilkaset zdjęć. Niektóre ładne i bardzo udane, inne trochę mniej... Gdyby ktoś chciał przejrzeć to wszystko musiałby poświęcić naprawdę dużo czasu i przebijać się przez wiele komentarzy, postów z cytowaniem zdjęć itp. Jstem pewien że przynajmniej kilka świetnych zdjęć każdemu z nas umknęło. Proponuję w tym wątku pochwalić się Waszymi najładniejszymi zdjęciami Mogą być z JBMDNS, ale może ktoś z Was zrobił ładne zdjęcie i nigdzie się nim nie pochwalił albo wrzucił tylko na IG - takie też będą dobre. Ważne żeby były zrobione w 2017 roku. Żeby temat nie był zbyt duży proponuję maksymalnie 5 zdjęć na użytkownika. Poniżej wymieniam (kolejność przypadkowa) kilku forumowiczów, którzy wrzucali zdjęcia do JBMDNS, żeby dostali powiadomienie. Oczywiście wszystkich niewymienionych forumowiczów również gorąco namawiam do podzielenia się swoimi zdjęciami: @Whitesnake @eye_lip @Hush @Aron @Tanatos70 @Ataman @Midlife-Crisis @blekit @Krzysiek_W @Beny23 @Mateo86 @fan_dobrego_buta @Wuj
  15. @Whitesnake wiem, jeszcze kilka moich zdjęć tam jest, w zakładce "inspire me" Twoja kopia EG Galway z Cordovanu też tam jest. Z ciekawostek: na stronę C&J #madetobeworn też się jedno moje zdjęcie załapało Aha, C&J się zapytało grzecznie czy mogą wrzucić, Meermin wrzuca bez pytania o zgodę...
  16. Ja jeszcze wybieram szerokość w miejscu wiązania, nie tylko w najszerszym miejscu. Generalnie to prawdziwe krawatowe bespoke w cenie RTW ze średniej europejskiej półki... Szkoda tylko, że od dawna nie mają żadnych nowości jeżeli chodzi o wzory i tkaniny. Tak jak kiedyś co miesiąc kupowałem jakiś fajny krawat albo dwa, tak teraz zostały w ich ofercie może jeszcze 2 których nie mam a chciałbym kupić... Shame on you @Embassy of Elegance!
  17. Embassy of Elegance. Od momentu powstania firmy tylko tam kupuję krawaty Personalizacja długości jest bezcenna.
  18. Bardzo ładny płaszcz.
  19. Piękne, choć im dłużej chodzę w butach tym bardziej doceniam „naturalną” patynę i tym mniej chcę kupować buty od nowości postarzane za pomocą farb...Chyba jeszcze bardziej podobałyby mi się pomalowane na jednolity kolor. Kopyto, staranność szycia i ażurowania, wyprofilowanie podeszwy wyglądają rewelacyjnie. @TomiW01 E tam, to tylko buty
  20. Z tego co zauważyłem przy ostatnio zrealizowanym pierwszym w życiu bespoke potwierdzam - zdecydowanie lektura tego i innych podobnych (np. styleforum) forów ułatwia pierwsze zamówienie. Każdy opis szycia bespoke jaki tu przeczytałem był przydatny. A najbardziej przydatne były te z mniej udanych lub wręcz całkiem nieudanych realizacji Chociaż i tak dla kogoś niedoświadczonego (jak np. ja) chyba najważniejszy jest wybór odpowiedniego krawca...
  21. @MarianoItaliano w mojej opinii marynarka jest trochę za krótka, ale na granicy przyzwoitości - jeżeli nie możesz znaleźć nic innego to od biedy się nada. Tak samo guzik jest położony trochę za wysoko, ale do przeżycia... ja za 900 złotych wolałbym już marynarkę która będzie leżeć w miarę dobrze a nie po prostu akceptowalnie. Spróbowałbym na Twoim miejscu zamówić w Charles Tyrwhitt,. Mają świetne marynarki o dobrych proporcjach, tańsze od SS a moim zdaniem staranniej wykonane. Problemem jest trochę mniej nowoczesny krój i większe wypełnienie w ramionach, ale tragedii nie ma, jest lepiej niż w naszym Bytomiu czy Próchniku. A ich "italian travel blazer" jest w ogóle z bardzo małym wypełnieniem i wygląda świetnie. Pewnie sam bym go kupił gdyby nie to, że ich tabela rozmiarowa jest nie dla mnie (klatka mi się nie mieści ). Kosztuje 200 gbp, do CT co prawie co tydzień są kody rabatowe na 10-15% więc powinieneś się zmieścic w zakładanym budżecie
  22. Listwy niestety nie było. Wydaje mi się, że nie jest to ta sama tkanina, Twoja na zdjęciach wpada w zieleń, moja jest natomiast zdecydowanie bardziej brązowa.
  23. To nie pozostaje nic innego jak pogratulować świetnego zakupu.
  24. Niestety firmy nie znam, materiał kupowałem na eBay od sprzedawcy royaltex10. Materiał nie miał podanego producenta, opisany był jako „80% lambswool 20% cashmere, well known manufacturer from Huddersfield”. Nie orientuję się w tkaninach ale podaję, bo może komuś bardziej siedzącemu w temacie wystarczyłoby to na identyfikacje konkretnej firmy i próbnika. 1. Jeżeli chodzi o ramiona - poczekam trochę z oceną aż materiał się ułoży. Ogólnie, poza fragmentem prawego ramienia o którym pisałem wcześniej marszczenia w lustrze wydawały mi się w normie, podobne obserwuję na zdjęciach z wielu realizacji, również z renomowanych pracowni. No i moje zdjęcia mocno wyolbrzymiają ten efekt bo w lustrze nie jest to aż tak widoczne. Ale i tak będę obserwować jak się zachowują, dzięki za zwrócenie uwagi. 2. Na plecy zwrócił uwagę również @Styleman, w którego salonie na Kruczej odbierałem marynarkę... ja tam się nie znam i nie rozumiem krawieckiego żargonu ale z tego co zrozumiałem co mówił @Ernestson, w przypadku mojej sylwetki żeby było wygodnie musi na środku zostać trochę luzu, może on dokładniej to wyjaśni. Dziękuję bardzo za uwagi!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.