-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
Suitsupply Havana sprzed kilku sezonów, 90% wełna 10% kaszmir.
-
W tym tygodniu głównie Barbour Liddesdale i niebieskie koszule.
-
-
Poczekaj na Black Friday i zapoluj na przecenione Alfred Sargent na afinepairofshoes (opcja droższa) albo robione w nieco niższym standardzie dla Herring Shoes (opcja tańsza). Przy obecnym kursie funta jest duża szansa, że zmieścisz się w budżecie... a jakość będzie o klasę albo dwie wyższa.
-
[Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Haz temat w Bespoke
@Haz Mnie się po prostu 3 roll 2 kojarzy z włoskimi marynarkami, lżejszymi tkaninami i do grubszej jesiennej marynarki trochę mi nie pasuje. Oczywiście czytałem o pochodzeniu 3 roll 2 i wiem, że nie pochodzi z Włoch, ale w czasach współczesnych kojarzy mi się głównie z tym krajem. Co do długości - nie twierdzę że jest za krótka, po prostu chyba wolę nieco dłuższe marynarki, to też tylko kwestia moich preferencji Ważne, że Ty miałeś inne preferencje i że krawiec spełnił je w 100%, to w końcu Ty będziesz ją nosić -
[Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Haz temat w Bespoke
Fajna marynarka, gratulacje i niech się dobrze nosi! Bardzo dobra decyzja o wydłużeniu, jest dużo lepiej niż na przymiarce, chociaż według mnie jeszcze 1-2 cm długości więcej by nie zaszkodziło To chyba dobrze, że nie ma spalla camicia, jakoś mi nie pasuje do charakteru tej tkaniny. Z tego samego powodu na Twoim miejscu wybrałbym chyba 2 guziki zamiast 2,5 ... no ale to już kwestia moich osobistych preferencji. -
Pewności nie mam, ale strzelam że dolicza cło (kilka procent) oraz 23% VAT.
-
@Haz Nazywając go influencerem nie miałem akurat nic złego na myśli, jego strona zawiera dużo ciekawych informacji, stworzył świetnie działający biznes, a z jego opinią liczą się chyba wszyscy w branży i faktyczne wywiera na nią jakiś wpływ. Stąd określenie influencer nie było w żadnym wypadku prześmiewcze ani ironiczne (jak w przypadku wielu pseudogwiazdek z IG). Natomiast nie ma co też być naiwnym idealistą, ciuchy premium to wielki biznes i olbrzymie pieniądze. Dlatego mnie ciekawi nie tylko to ile uwag krytycznych pojawia się w recenzjach, ale też to ile z nich się tam nie pojawia... To że się nie uprawia prostackiej reklamy, nie znaczy że się jej w ogóle nie uprawia.
-
@Haz ad ocena dopasowania na podstawie zdjęć: oczywiście, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że do opublikowania na blogu wybiera akurat te gorsze zdjęcia (bo jak już wspomniał @blueloafers - współpraca z pracowniami) ad ceny: tak, wiem ile kosztuje garnitur Attolini, czy buty od Lobb St James czy Fukudy... i mimo wszystko śmieszy mnie jednak ta maniera autora pisania o niskich cenach, entry lvl itp. Szczególnie, że po pierwsze część z tych ubrań autor po prostu dostaje (ponownie - patrz co pisze @blueloafers powyżej), po drugie te ceny są bardzo wysokie dla zdecydowanej większości czytelników bloga, nie tylko dla Polaków. Nie jestem zazdrosny, nie chcę się wdawać w bezcelową dyskusję czy te rzeczy są tyle warte czy nie - ot, taka moja refleksja. Po prostu nie można przyjmować za prawdę objawioną wszystkiego co piszą „influencerzy” i czasem warto na coś spojrzeć trochę bardziej krytycznie.
-
https://www.permanentstyle.com/ Generalnie dosyć ciekawy blog, można na nim znaleźć dużo recenzji z dużą ilością zdjęc, głównie bardzo drogich marek RTW oraz topowych pracowni bespoke. Jak z prawie wszystkimi blogami w internecie, trzeba czytać z pewną dozą ostrożności i nieufności. Np. tutaj https://www.permanentstyle.com/2016/09/cerrato-bespoke-trousers-naples.html spodnie bespoke ("relatively cheap" - 550 funtów...), według autora "superb fit", a na zdjęciach odstające kieszenie...
-
Mam kilka rzeczy z wełny merino z Uniqlo i uważam, że prezentują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Może trafił Ci się wadliwy egzemplarz, proponowałbym go zareklamować.
-
@Ernestson a co trzeba zrobić żeby zlikwidować takie „wiszenie” materiału i czy jest to trudna poprawka? Myślę, że wielu osobom by się taka wiedza przydała, żeby wiedziały o co prosić krawca
-
@Midlife-Crisis @Haz żeby była jasność - odnosiłem się tylko do pierwszego przykładu, drugi (marynarka Macieja Zaremby) wygląda mi normalnie i nie ma się czego czepiać. Oczywiście że przy mocnym wypełnieniu ramion (czy nawet i bez wypełnienia) marynarka nie będzie wyglądać idealnie nie licząc „pozy robota”, ale w tej z pierwszego przykładu chyba poszło coś nie tak jak trzeba. Dla przykładu dwie inne marynarki, które również chyba mają dosyć mocne wypełnienie ramion: I inna, chyba z mniejszym:
-
@Midlife-Crisis Mnie się to nie podoba. No ale nie podobają mi się też rozpięte dwurzędówki i rękawiczki noszone do loafersów wiec może po prostu nie mam gustu... Gdybym tak miał w marynarce RTW i nie byłoby to bardzo widoczne, to pewnie bym przebolał ale nie chciałbym na pewno celowo takiego efektu w marynarce bespoke.
-
W każdym razie taka korekta na pewno jest możliwa. W moim płaszczu ramiona wyglądały tak jak u @Tanatos70, po poprawkach wyglądają tak (kosztem jest większa „kwadratowosć” - dodane wypełnienie): A w marynarce w której też ten efekt występował tak:
-
Nie znam się, może @Ernestson się wypowie? W jednej marynarce krawiec chyba mi trochę zwężał. Z kolei w płaszczu inny krawiec dołożył chyba trochę wypełnienia i nieco inaczej wszył rękawy. Nie jestem pewien bo nie dopytywałem się o szczegóły techniczne i było to dosyć dawno, od dłuższego czasu raczej staram się unikać ubrań które tak się na mnie układają w ramionach. Przyczyną może być chyba zarówno zbyt duża (oczywiste) jak i zbyt mała (za bardzo wystają tricepsy) szerokość ubrania w ramionach... ale ponownie - tak mi się tylko wydaje, nie znam się.
-
@Tanatos70 jak już będziesz oddawać płaszcz do krawca, to warto żeby oprócz skrócenia rękawów poprawił tez ramiona, bo póki co nie wyglądają zbyt dobrze (szczególnie prawe):
-
Nie, to nie przesada. Żeby ocenić czy marynarka jest za ciasna w talii przydałyby się zdjęcia zrobione przez kogoś albo samowyzwalaczem z dalszej odległości, w bardziej naturalnych pozach i lepszej jakości. No i przydałoby się zdjęcie pleców. Ale na pierwszy rzut oka jest OK.
-
Marynarka wcale nie leży „bdb” w ramionach. Leży przyzwoicie ale na pewno nie dobrze.
-
-
[MILER Menswear] "Jak ewoluował Twój styl?"
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Miler Spirits&Style temat w Konkursy i licytacje
Tak sobie oglądam konkursowe zgłoszenia i myślę że dobrze obrazują one grupę docelową organizatora konkursu słowa klucze: młodzi ludzie, feeria barw, Pitti Uomo, kraciaste marynarki, mr Vintage, Jan Adamski. Piszę bez żadnej złośliwości, ot taka luźna obserwacja. -
Spleśniałe monki Berwicka i posprzedażowa obsługa jednego ze sklepów.
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Jash temat w Buty
@KIERMAN Bardzo dobrze napisane. Tak samo moje skórzane rękawice do muay thai... Od kilku lat już nie trenuję, ale przez ładnych parę lat były trzy razy w tygodniu mokre od potu, często zapominałem je nawet wyjąć z torby żeby wyschły i jakoś nigdy nie zapleśniały... -
W Galerii Mokotów dwa lata temu i rok temu były. Ale to jest promocja na black friday centrum handlowego, w pozostałych salonach Berga zniżek chyba nie było.
-
Darku, coraz rzadziej zaglądam na forum i coraz rzadziej mam ochotę coś tu wrzucać Ale czasem coś mnie najdzie, jak dzisiaj, bo wydaje mi się że całkiem ładnie wyszły te zdjęcia i może komuś oprócz mnie się spodobają. Jeżeli seria zdjęć jest za długa i zjada za dużo transferu to przepraszam. Punkty „reputacji” nic nie znaczą, więc aż tak się nie przejmuję ich wzrostem lub jego brakiem
-
