Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. @Whitesnake ładne! Aczkolwiek jeszcze ładniejsze są moim zdaniem bez kutasików i z ażurowaniem na języku, takie jak w klasycznym modelu Foster&Son:
  2. A jest brązowa wersja? Ja kojarzę tylko czarne, bardzo jasny brąz (chestnut) i wiśniowe/mahoniowe (cherry).
  3. Z bardzo dużą przyjemnością przeczytałem wpis @fan_dobrego_buta i obejrzałem zdjęcia jego kolekcji oksfordów. Niestety o wiele mniejszą (żeby nie powiedzieć - żadną) przyjemność sprawiło mi czytanie dalszych postów tego wątku
  4. @Krzysiek_W Piękne buty! To AS Moore?
  5. @wimon Fajnie to wygląda, tylko proponowałbym wymienić guziki na jakieś porządne (np. ciemnobrązowe rogowe/corozo), bo takie z jasną obwódką wokół wyglądają trochę odpustowo. No i jak już zauważył kolega ciaśniejsze mankiety koszuli też by nie zaszkodziły.
  6. Kolega nie pytał się o to, gdzie można dostać kilka dodatkowych guzików do zamówionej kamizelki, tylko o to gdzie można kupić w Warszawie rogowe guziki. @alabuz kiedyś można było kupić w sklepie Szarmanta. Nie wiem, czy po "rebrandingu" nadal jest to możliwe, ale może warto zadzwonić i się dowiedzieć. Jeżeli Ci się nie spieszy, to zawsze jest internet, np. eBay albo tkaniny.net.
  7. Koszule CT extra slim fit w rozmiarze S mają według tabeli rozmiarów 99 cm w klatce. Jeżeli masz obwód klatki 99 cm, jest fizyczną niemożliwością żebyś taką koszulę nawet zapiął w klatce, a co dopiero dobrze się w niej czuł. Albo dostałeś koszulę, której rozmiar znacząco odbiega od tego, co CT podaje w tabeli rozmiarów albo źle mierzysz swój obwód klatki.
  8. Ale są też szersze, np. tutaj za 195 funtów Tricker's w tęgości H, dostępne w praktycznie wszystkich rozmiarach: http://trickersoutlet.com/outlet/mens/henley-js9550.html
  9. Strzelam, że chodzi o to że buty klejone będą trochę lżejsze, a podeszwa mniej sztywna niż w przypadku butów szytych (w szczególności GYW) - co w przypadku loafersów jest zaletą (w przypadku półbutów niekoniecznie). A dobrze sklejona podeszwa może być niesłychanie trwała i wcale nie musi się rozklejać (wystarczy spojrzeć chociażby na klejone buty trekkingowe).
  10. Gruba przesada z tym 500-700 zł za wyprodukowanie dobrych i trwałych butów. Dobre i trwałe buty sportowe zaczynają się od jakichś 100 złotych, trekkingowe (np. Decathlon) od 200-300. To ile może kosztować ich wyprodukowanie, 30-50 złotych? Oczywiście wyprodukowanie dobrych, ładnych i trwałych eleganckich butów skórzanych kosztuje dużo więcej. Ale 500-700 złotych to nie jest dolna granica, nie dajcie się zwieść marketingowi o ręcznie szytych ekskluzywnych butach. Około 500-700 złotych to kosztuje wyprodukowanie pary która w sklepie kosztuje 2000 złotych (np. C&J). Wyprodukowanie takich np. Meerminów (które są dobre, trwałe i całkiem ładne) to raczej koszt poniżej 100 euro. Gdyby takie buty były odpowiednio popularne i produkowane masowo, to pewnie kosztowałyby w sklepie tyle co nasze Wojasy Gino Rossi itp. Co do samego Akardo, to buty na zdjęciach są po prostu brzydkie, a skóra wygląda na marną i taką która będzie się bardzo brzydko starzeć.
  11. Mam podobnie - Hiro i Olfe w rozmiarze 7 UK są dobre, ale odrobinę przyciasne (przyszwa się schodzi bez problemu, ale jak na mój gust zbyt opinają stopę), wolę te w rozmiarze 7,5 - są o wiele bardziej komfortowe. AS na kopycie 109 w rozmiarze 7 są na mnie odrobinę za wąskie w palcach, w rozmiarze 7,5 są komfortowe. W porównaniu do Hiro/Olfe kopyto 109 jest troszeczkę dłuższe, o wiele bardziej taliowane w śródstopiu i węższe w palcach. Polecałbym Ci rozmiar 7,5.
  12. To tak konstruktywnie, bez zbędnych złośliwości. Nie lubię krytykować na forum i rzadko to robię, nie chciałbym nakręcać żadnego hejtu i mam nadzieję, że nie weźmiesz tych uwag za bardzo do siebie. - Zdjęcia są fatalnej jakości, pierwsze niedoświetlone, drugie rozmazane, trzecie prześwietlone... ja sam nie prezentuję na forum zdjęć rewelacyjnej jakości, ale nawet proste ustawienie aparatu pod innym kątem (np. nie pod światło) może bardzo poprawić jakość zdjęcia - Szelki bez marynarki wyglądają nienajlepiej. A już szczególnie takie wzorzyste, kontrastowe szelki. To trochę tak jakbyś nosił marynarkę wywiniętą na drugą stronę, żeby każdy mógł podziwiać fikuśną, kontrastową podszewkę - Krawat bez marynarki też nie prezentuje się zbyt dobrze - Ten turkusowy kapelusz wygląda na damski, a fular w tym zestawie wygląda moim zdaniem groteskowo - Nakrycia głowy wyglądają na zbyt duże i niedopasowane do Twojej głowy, opadają Ci na oczy - Pod względem doboru kolorów i wzorów prezentowane zestawy to jeden wielki miszmasz. Generalnie polecałbym bardziej stonowane, klasyczne zestawy, z jednym maksymalnie dwoma ekstrawaganckimi elementami. "Less is more". Rozumiem, że nie chcesz ubrań nudnych i do bólu klasycznych i wolisz bardziej casualowe, ale jak na razie to co prezentujesz na forum wygląda tak, jakbyś chciał się wyróżnić na siłę, nawet jeżeli nie taka była Twoja intencja.
  13. Takie cuda za około 200 funtów kupiłeś?!?!?!? Gdybym nie wiedział, że to AS to bym strzelał że to coś z półki cenowej EG. Chyba drugi najlepszy zakup w historii forum, zaraz po cordovanowych C&J z allegro.
  14. Zależy od osobistych preferencji i budowy ciała (czy klatka jest wypukła, czy nie). Ja przy 102 cm w klatce czuję się dobrze w koszuli o obwodzie 108-110 cm (czyli szerokości 54-55 cm). Absolutne minimum to dla mnie 106-107 cm, inaczej koszula rozjeżdża na klatce. Niektórzy wolą luźniejsze i wtedy 114 cm jest OK, ale jeżeli wolisz węższe to najlepiej zasygnalizuj to krawcowi.
  15. Inaczej na stopie będą się układać oksfordy, inaczej derby, chukka, trzewiki czy loafersy, nawet jeżeli kopyto w teorii jest to samo.
  16. Zajac Poziomka

    Marka Loake

    Mi się podobają obydwa rodzaje, przy czym najładniejsze split-toe to według mnie EG Dover i Saint Crispin's 633, które właśnie mają odwrócony szew. Podeszwy w Yanko również nie są specjalnie wytrzymałe, aczkolwiek na pewno lepsze niż Loake.
  17. Zajac Poziomka

    Marka Loake

    Oczywiście monki też są bardzo uniwersalne, świetnie pasują zarówno do chino, jeansów jak i garniturów. Jedyny problem jaki z nimi mam, to że są takie trochę "fancy" i zwracają na siebie uwagę. Split-toe derby są w moim odczuciu trochę "poważniejsze" i "spokojniejsze", ich przeciwnicy mogliby powiedzieć że "dziadkowe"
  18. Zajac Poziomka

    Marka Loake

    A ja coraz bardziej przekonuję się do split-toe derby. Moim zdaniem bardziej uniwersalne niż oksfordy z ażurowaniem. Buty w stylu Loake Buckingham ze skóry licowej IMO średnio wyglądają do jeansów/chinosów, do spodni casualowych dużo lepiej od oksfordów pasują derby albo buty zamszowe. Tymczasem split-toe derby wyglądają świetnie zarówno ze spodniami casualowymi, jak i z mniej formalnymi garniturami. Do około 1200 złotych z tego typu butów są np. - Septieme Largeur http://www.septiemelargeur.fr/en/derby/317-gatsby-cm-chocolat-forme-198.html#/uk_homme-75 - Carlos Santos https://www.skoaktiebolaget.com/collections/carlos-santos/products/carlos-santos-derby-in-havanna-grain lub https://www.skoaktiebolaget.com/collections/carlos-santos/products/carlos-santos-derby-in-guimaraes-patina - Italigente https://italigente.com/collections/footwear/products/biella-caffe - Holden & Green https://holdenandgreen.co.uk/product/holden-and-green-split-toe-derby-in-brown-calf/ - Meermin https://www.meermin.es/en/10161016170000he-17-101610-brown-country-calf-e-marron.html lub https://www.meermin.es/en/10161011200000he-20-101610-oak-antique-calf-e-oak.html - Yanko MTO (do 2 miesięcy oczekiwania) - https://patine.pl/category/na-zamowienie?horizontal
  19. @Anachronis Ja o talii, Ty o barkach... napisałeś że marynarkę, która ma 100 cm w talii musisz zwężać o 20 cm. Ja napisałem że mocno przesadzasz, a Ty na to tłumaczysz mi że nie mieścisz się w barkach... Havana w rozmiarze 50 ma 99 cm w talii - jedynie o centymetr węższa niż Lancerto. Widzę dwie możliwości: 1) Dostałeś bardzo niezgodną z tabelą rozmiarów marynarkę SS lub Lancerto, a może i obie i dlatego różnią się o wiele więcej niż 1 cm. 2) Bardzo przesadzasz z tym, że jest o wiele luźniejsza od SS w talii, tak samo jak przesadzasz z tym, że Twoje marynarki powinny mieć 80 cm w talii - nawet NAJMNIEJSZY rozmiar SS czyli 42 dla NAPRAWDĘ szczupłych osób ma 83 cm w talii, zatem z tym wyszczuplaniem o 20 cm BARDZO przesadziłeś. Nie twierdzę, że nie jest za luźna, ale o 20 cm na pewno nie musisz jej zwężać. A jeszcze tak OT co do tego, że forumowicze noszą zbyt luźne marynarki, które nie podkreślają sylwetki. Jestem całkiem wysportowany, mam dosyć atletyczną sylwetkę i noszę dosyć luźne (ale nie workowate!) marynarki. Po pierwsze są o wiele wygodniejsze, a po drugie podoba mi się to, że nie wyglądam w nich jak kloc z siłowni, a jak normalny człowiek. Podkreślanie swoich mięśni poprzez noszenie obcisłych rzeczy wydaje mi się nieestetyczne - tak samo, jak nieusuwanie "kalafiorów" przez zapaśników. Jakbym chciał się chwalić sylwetką, to bym chodził w super obcisłych koszulkach under armour compression, a nie w koszulach i marynarkach.
  20. W marynarce musisz mieć zapas, choćby minimalny. Żeby nosić marynarki 80cm w talii co zasugerowałeś musiałbyś mieć 75cm albo mniej w talii. To jest praktycznie niespotykane, stąd moje pytanie.
  21. A nie milion za dużo? Przy talii 81 cm marynarka 95 cm w talii jest na mnie w sam raz, to ile Ty masz, że potrzebujesz 80 cm? Mniej niż 70 cm w talii? BTW mam sylwetkę całkiem zbliżoną do V, 102 w klatce i 81 cm w talii i marynarki SS Havana w rozmiarze 48 leżą na mnie dobrze, jedynie skracam rękawy.
  22. Jak również spodnie w ogóle nie spadają, poza skończoną liczbą przypadków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.