-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
@MichałBrit Nie chciałbym, żeby zabrzmiało to złośliwie ale proponuję żebyś spojrzał krytycznym okiem na zdjęcia które wklejasz. Chodzi mi zarówno o ich jakość, kompozycję (w szczególności tło zdjęć), jak i sam wygląd i dopasowanie nakryć głowy i to jak pasują do reszty stroju (i ogólnie to jak poszczególne elementy Twojego ubioru pasują do siebie). Porównaj chociażby ze zdjęciami kolegów z tej podstrony wątku.
-
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
Nie jest to prawda. I nie każdemu spadają spodnie na pasek. Nie jestem przeciwnikiem szelek, dla wielu osób z pewnością są wygodniejsze i w wielu przypadkach lepiej trzymają spodnie, ale przestańcie demonizować paski -
Herring Shoes dwa razy do roku robi promocje, a bynajmniej nie kojarzy się z Zarą.
-
Dzięki! Takie trochę "poor man's Dover"
-
Panowie, pytacie się studenta z call center kiedy sieć zamierza otworzyć outlet? A skąd oni mają to wiedzieć? Panią kasjerkę w supermarkecie też się pytacie kiedy i jakie promocje planuje sklep? Z całym szacunkiem dla pracy zarówno kasjerek jak i pracowników infolinii, to jednak nie są osoby do których powinno się kierować takie pytania.
-
Scarosso. http://www.scarosso.com/en/men/shoes/loafers/?isFilterOpened=true&isSortByOpened=false&prefn1=customFilter11&prefv1=Suede Leather#anchorBack W cenie regularnej loafersy kosztują 215 euro. Wysyłali mi ostatnio newsletterem kod zniżkowy na 50 euro (przy zakupach za ponad 200 euro), być może jest do znalezienia również w internecie. Jeżeli nie, możesz napisać to Ci podeślę na PW swój - nie zamierzam wykorzystywać. 165 euro to dobra cena za Scarosso.
-
Specjalistą nie jestem, ale to jak pracuje i łamie się skóra to moim zdaniem kwestia użytej skóry, a nie sposobu łączenia jej z podeszwą.
-
-
Buty maja za sobą 2 godziny na nogach i krótki 3 km spacer. Póki co są całkiem wygodne, otarć brak. Podeszwa w butach szytych Blake Rapid jest na początku o wiele wygodniejsza od GYW, bardziej sprężysta i mniej sztywna. Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu. Zdjęcia z terenu:
- 7 odpowiedzi
-
- 18
-
-
Buty po użyciu renowatora i bardzo delikatnym (dwie cieniutkie warstwy) nawoskowaniu nosków. Skóra wygląda już całkiem normalnie i nie sprawia wrażenia przesuszonej.
-
Obiecany drugi post. Najpierw kilka słów o wysyłce - buty zamówiłem 6 lipca, dziś rano (11 lipca) były u mnie. Dostałem na mail link do śledzenia przesyłki, buty zostały wysłane ze Szwecji za pomocą Post Nord, dostarczył mi je kurier DPD. Do wysyłki nie mam żadnych zarzutów, wszystko odbyło się wzorowo. Co do samych butów, to najpierw wrzucę fotki a następnie opiszę swoje pierwsze wrażenia. Zdjęcia robione Iphonem 5s, bez żadnego retuszu, filtrów itp. Niestety nie jestem takim dobrym fotografem jak @eye_lip, wybaczcie mi więc jakość Buty prosto po wyjęciu z pudełka, jedynie przymierzone, przed potraktowaniem jakimikolwiek kosmetykami. Rozmiar Buty, jak i pozostałe włoskie marki które posiadam (Doucal's, Scarosso) mają zawyżoną rozmiarówkę. Normalnie noszę buty 41-41,5 EU lub 7-7,5 UK (w węższych w palcach butach jak np. AS na kopycie 109 czy Meermin Hiro większy rozmiar), tutaj zamówiłem rozmiar 40,5 i wydaje się być idealny. Wygląd Bardzo podoba mi się głęboki, ciemnobrązowy kolor skóry z wykończeniem typu "burnished". Kolor podobny do koloru moich C&J Lowndes. Bardzo ładna poszeszwa! Same buty mają bardzo zgrabne kopyto i jeżeli chodzi o wygląd nie za bardzo mam się do czego przyczepić. Wykonanie Buty wykonane starannie, nie oglądam butów pod lupą ale po pobieżnym obejrzeniu nie mam się do czego przyczepić. Sprawiają wrażenie butów z raczej wyższej niż niższej, czy średniej półki. Na pewno są wykonanie staranniej od np. Loake 1880. Sam "apron" (szew z przodu) też robi bardzo dobre wrażenie. Skóra Nie jestem specem od skór, ale w mojej ocenie laika skóra jest dobrej jakości. Dosyć gruba, miękka i ładna ale... tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Zamówiony przeze mnie model Biella został jakieś 2 lata temu zastąpiony modelem Biella II - podejrzewam, że w związku z tym buty które otrzymałem mają 2 lata albo więcej. Skóra jest trochę przesuszona, co zresztą widać na zdjęciach. Ale byłem na to przygotowany. Buty zostały potraktowane renowatorem Saphira, później wkleję zdjęcia tego jak wyglądają po potraktowaniu ich kosmetykami. Wygoda Uzupełnię za jakiś rok Podsumowanie Póki co jestem zadowolony z zakupu. Buty sprawiają dobre wrażenie, są ładne, starannie wykonane, a sam zakup i wysyłka odbyły się bez żadnych problemów. W cenie 255 euro wydają się być bardzo dobrym zakupem. Za wcześnie jeszcze, żeby pisać o jakości ale na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie wyższej półki niż Loake 1880... czy są warte ceny regularnej? Na razie na to pytanie nie odpowiem, zobaczę jak będzie z wygodą butów i jak będą się starzeć.
- 7 odpowiedzi
-
- 14
-
-
-
https://italigente.com/ Informacje podane poniżej wziąłem ze znanego miłośnikom butów bloga shoegazing.se prowadzonego przez Jespera Ingevaldsona - http://shoegazing.se/english/2015/08/30/report-the-making-of-italigente/ UWAGA: autor bloga pracował dla marki Italigente przez dłuższy czas, również w momencie pisania artykułu z linka. Należy przez to traktować zawarte tam informacje z pewną dozą ostrożności, ale artykuł nie sprawia wrażenia nachalnej reklamy, jest tam podane wiele rzeczowych informacji Italigente to szwedzka marka, powstała kilka lat temu. Buty wykonywane są we Włoszech, w Montegranaro, przez rodzinę Marini. Buty szyte metodą Blake Rapid ze skór z garbarni d'Annonay oraz Ilcea. Podeszwa ma zamknięty kanał szycia. Do usztywnienia pięt i nosków używane są odpowiednio tektura szewska (leather board) i celastik. Regularna cena butów to 425 euro za półbuty i 455 euro za trzewiki. Dzisiaj przyszła do mnie para ciemnobrązowych split-toe derby, którą kupiłem pod wpływem entuzjastycznej recenzji marki na blogu Shoe Snoba ( http://www.theshoesnobblog.com/2015/09/italigente-the-review.html ) oraz skuszony przeceną na stronie producenta (buty kosztowały 255 euro z wliczoną w cenę przesyłką). W kolejnym poście postaram się o nich napisać coś więcej.
-
wiatrówki / plecionki, czyli letni relaks dla stóp
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na damiance temat w Buty
1. Poprawić/zmienić należałoby praktycznie wszystko 2. Mogą wyglądać ładnie, jeżeli mają ładne kopyto, są starannie wykonane i zrobione z porządnej skóry - kiedy wyglądają jak normalne dobre klasyczne buty ale zrobione z plecionki zamiast zwykłej skóry. Przykładowe zdjęcie w moim poprzednim poście.- 26 odpowiedzi
-
wiatrówki / plecionki, czyli letni relaks dla stóp
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na damiance temat w Buty
Chyba najładniejsze buty tego typu robi Carmina. Te z pierwszego posta wyglądają fatalnie, radzę zwrócić jeżeli jeszcze nie były noszone. Scarosso tez ma podobne w ofercie, całkiem ładne. Poniżej Carmina dla Skoaktiebolaget.- 26 odpowiedzi
-
- 2
-
-
-
@lubo69 jeżeli nosisz 7,5-8 to Tetbury 7 na pewno będą za małe. Loafersy w rozmiarze 8 być może będą dobre, ale pewności nie ma. Może spróbuj przymierzyć coś na tym kopycie w Bergu? 348 to dosyć specyficzne, wąskie i mocno wydłużone kopyto. Dla mnie idealny jest rozmiar 7 UK, buty innych firm noszę na ogół też 7 UK, ale np. trzewiki Yanko na kopycie 960 w rozmiarze 7 są bardzo obszerne i raczej spokojnie mógłbym wziąć 6,5.
-
http://www.brogue.ch/eshop/en/fin-de-serie.html Przecenione wiele modeli butów premium (C&J, Gaziano&Girling, Zonkey Boot, Edward Green), całkiem spory wybór modeli i rozmiarów. Ceny dosyć zachęcające, np. Zonkey Boot za ~350 CHF, EG za 700-800 CHF, G&G 700-900 CHF.
-
szewc24.pl – serwis, naprawa, wyrób butów szytych na miarę
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na szewc24 temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
@szewc24.plRafał, na wcześniejszych zdjęciach nie zwróciłem na to uwagi, a teraz jak oglądam buta to mi coś nie pasuje... dłuższą chwilę nie wiedziałem co ale już wiem. Na medalionie bardzo brakuje mi większych dziurek, chyba nie widziałem jeszcze medalionu bez nich. IMO bardzo dodają medalionowi uroku. Nie wiem czy na tym etapie jeszcze można to zmienić, ale jeżeli tak, to sugerowałbym ich dodanie. Same małe dziurki wyglądają trochę biednie. -
-
-
Piękne split toe derby, przy czym nie są to "typowe" Vassy. Cholewki są przygotowywane w Anglii w Northampton (łącznie z szyciem "split toe") i dopiero wtedy są wysyłane do Vassa, gdzie robione są z nich buty. Szczegóły tutaj: https://www.instagram.com/p/BS1sKI-AR5V/
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
https://www.economist.com/news/finance-and-economics/21724830-besides-slashing-tariffs-cheese-and-cars-it-sends-message-donald-trump "(...)When the deal enters into force, Japanese tariffs on shoes will drop from 30% to 21%, and then to zero after ten years.(...)" -
Mam kilka par Loake, Yanko i Meerminów i Meerminy są zdecydowanie najwęższe (zarówno Hiro jak i Olfe). Hiro za to ma dosyć wysokie podbicie, być może dlatego czujesz się w nich bardziej komfortowo. Albo ktoś omyłkowo sprzedał Ci Hiro w tęgości G zamiast E.
-
Kopyto Hiro ma dwie tęgości. Standardowe kopyto w tęgości E, dostępne w sklepie od ręki, jest wąskie. Natomiast od czasu do czasu pojawiają się w GMTO buty na kopycie Hiro w tęgości G.
-
