-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
Dla mnie właśnie ta swoboda jest niesamowita - marynarka bardzo ladnie podkreśla sylwetkę ale równocześnie jest to chyba najluźniejsza marynarka jaką posiadam i bez problemu powinna ładnie wyglądać nawet jeżeli pod spód założę sweter. Magia!
-
@blueloafers niektórych mankamentów jesteśmy świadomi i jak mówiłem o ile nie znikną po „ułożeniu się” materiału, będziemy poprawiać. Ale chętnie przeczytam jakie Ty widzisz bo może ja czegoś nie widzę, a też warto by to poprawić albo zwrócić uwagę przy kolejnych zamówieniach (które są chyba tylko kwestią czasu ).
-
Specjalnie zdecydowaliśmy się na dosyć długie jak na dzisiejsze standardy rękawy i długą marynarkę - takie bardziej mi się podobają. Poza tym mam też sporo koszul z odrobinę za długimi rękawami (ta koszula na zdjęciu to MTM od Berga z rękawami idealnej długości), które wyglądają nie najlepiej z marynarkami o krótszych rękawach - wystaje wtedy ze 2,5 - 3 cm mankietów.
-
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
https://olof1982.com/product/green-fox-wool-scarf -
Marynarka wyszła dokładnie taka jaką sobie wymarzyłem - gun club check, 2 guziki, dosyć szerokie ale nie przesadzone klapy, nakładane kieszenie, naturalna linia ramion. No i oczywiście full canvas. Jest naprawdę wygodna, nigdzie nie ciśnie i jak na moje oko leży bardzo dobrze. Jest jeszcze kilka drobiazgów (w niektórych pozycjach lekko odstaje kołnierz, czasem trochę dziwnie układa się prawe ramię) które być może będą do korekty... ale z tym się na razie wstrzymaliśmy z @Ernestson i na razie damy trochę czasu materiałowi żeby mógł się trochę ułożyć. Ogólnie jestem bardzo zadowolony zarówno z marynarki jak i z samej współpracy z krawcem i bardzo polecam kolegę @Ernestson. To moje pierwsze bespoke, do tej pory miałem jedynie doświadczenia z szyciem MTM. Na szczęście Dawid nie jest krawcem "starej daty", wie jak powinna się układać nowoczesna marynarka i nie trzeba z nim walczyć np. o brak wypełnienia w ramionach. Podoba mi się też podejście Dawida do ustalania szczegółów - "nie umawiamy się na konkretne wymiary, ma wyglądać dobrze". Przy wielu zamówieniach bespoke czytałem np. że umówiono się z krawcem na klapy 9/10/11 (inna "równa liczba") cm... A dlaczego akurat 11, a może 10,63cm będzie wyglądać lepiej? Na kolejnych przymiarkach po prostu zaznaczaliśmy pożądany kształt, szerokość itp. klap kieszeni i innych elementów i takie podejście ma moim zdaniem o wiele większy sens.
-
-
-
Mała zajawka tego co pojawi się niedługo w odpowiednim wątku w dziale bespoke
-
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Nie sądzę żeby była gorszym materiałem, ale te konkretne skarpety nie są po prostu zbyt trwałe. Nawet za 15 złotych można znaleźć znacznie ciekawsze rzeczy (choćby i zwykłe skarpetki z Calzedonii lepiej mi się sprawują). Jeszcze kilka słów o chwalonej, także przeze mnie, Pedemeia - te cieniutkie żebrowane skarpetki z fildekosu (100% bawełny) są naprawdę ładne, ale również są niezbyt trwałe. Musiałem wyrzucić już 3 pary. O wiele bardziej polecam żebrowane mające w składzie 65% bawełny i 35% poliamidu oraz wełniane, te sprawują się bez zarzutu. Niestety wybór kolorów jest mniejszy -
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Brązowe które kiedyś zamawiałem również miały w opisie na stronie 80% bawełny, a na metce 80% wiskozy. Te bawełniane w kropki też miałem. Całkiem ładne, ale również szybko się przedziurawiły. -
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
15 złotych za skarpetki z wiskozy to żadna okazja (mówię o jednolitych z poszetka.com), miałem kilka par skarper z poszetki i niestety żadna z nich nie wytrzymała zbyt długo, szybko się podziurawiły. -
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
@Rudolf Dzięki za link! Kolor bardzo ładny, tylko może jeszcze doprecyzuję że chodzi mi o coś bardziej eleganckiego i przyjemniejszego w dotyku niż tweed. Bardziej jakaś wełna, albo mieszanka wełny z kaszmirem. I cenowo myślę, ze te 40-45 funtów za metr to maksimum ile bym chciał zapłacić... Nie musi być "markowa", wiem że Scabala za tyle nie kupię. Ważne żeby była ładna i porządna. -
Gdzie można kupić - szukam, poszukuję
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na mosze temat w Męska elegancja
Czy może ktoś wie gdzie można kupić ładną tkaninę na płaszcz zimowy w kolorze zielonym (np. butelkowa zieleń, ale niekoniecznie, po prostu jakiś ładny odcień)? -
-
Spotkała mnie dziś niezbyt miła niespodzianka. Zamówiłem dziś dwie koszule, jedną z błękitnego oxfordu z którego zamawiał już @Wodzu a drugą z białego royal oxfordu, z którego zamawiał wcześniej @Haz. Ponieważ z opisów obu zamówień wiem ze rękawy z pierwszej tkaniny skurczyły się o 2 cm a z drugiej nie skurczyły się zauważalnie, chciałem zamówić koszule o różnych długościach rękawów. Po dłuższej korespondencji z Sarą okazuje się to niemożliwe! Albo im się po prostu w tym wypadku nie chce. Tak czy inaczej musiałem wybrać te samą długość rękawa dla obu koszul i taka będzie figurować w mojej „kartotece” (może właśnie to jest przeszkodą do wprowadzenia dwóch różnych długości). Mam tylko nadzieję że ten oksford za 55 euro nie skurczy się zbyt dużo....
-
Z tego co wczoraj w nocy sprawdzałem, Yeossal wysyła za pośrednictwem DHL Express, jeżeli tak to raczej nie ma co na to liczyć.
-
Szkoda. No ale jeżeli nic innego do tego czasu nie znajdę (próba z Ali Express niestety się nie powiodła) to pewnie zamówię za te 3-4 miesiące
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Czyli cena jest zbliżona do tej przed zniżką (dolicz cło+VAT). Wychodzi mniej więcej tyle ile ze strony producenta.
-
@saphir.pl Wiadomo już może coś na temat wieszaków na koszule? Promocja na Black Friday trwa, a jak na złość wieszaków w rozmiarze M wciąż nie ma
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
@dziko Generalnie się z Tobą zgadzam, światek "zbierających lajki" jest dosyć zamknięty i w dużej części oderwany od rzeczywistości. U mnie na przykład wiele kreacji (bo już ciężko mówić o ubiorze) "sartiorialistów" i "arbitrów elegancji" wywołuje jedynie uśmiech. Kiedyś pisałem też na forum Szymonowi (tutaj: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1566-suit-supply/?do=findComment&comment=239471 ) że moim zdaniem lepiej wygląda w marynarkach z wypełnieniem w ramionach... ... I pomimo tego wszystkiego ta marynarka bardzo mi się podoba i według mnie dobrze leży na Szymonie. Tak po prostu. Nie zgodziłbym się też z Tobą w tym, że widoczne jest rozchodzenie się marynarki na biodrach. Na dwóch zdjęciach, które wspominasz to moim zdaniem efekt nienaturalnego układania się marynarki z powodu grubego swetra i szalika (swoją drogą - nie za bardzo podoba mi się zakładanie szalika "pod" marynarkę) na pierwszym zdjęciu, a na drugim przyjętej pozycji - marynarka często tak się układa przy skrzyżowanych na piersi rękach. Na pozostałych zdjęciach ten efekt nie występuje. Podsumowując - moim zdaniem co do zasady masz rację, ale do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie i tutaj moim zdaniem wszystko poszło jak trzeba. Nie jestem za "wygodą ponad wszystko", bo wtedy faktycznie najlepiej nosić dres. Ale jeżeli coś jest wygodne i bardzo ładnie wygląda... to nie widzę powodu żeby to krytykować, nawet jeżeli mogłoby wyglądać trochę lepiej, ale kosztem dużo gorszego komfortu?
-
https://www.kurtgeiger.com/men#brand/crjones Wszystkie buty C&J z oferty sklepu przecenione o 20%, a przesyłka do Polski kosztuje ~7 funtów. Przy obecnym kursie funta to świetna okazja na zakup "krokietów" w bardzo dobrej cenie. Sklep sprawdzony, kupowałem u nich C&J Merton i wszystko poszło bez problemów.
-
@blekit Dzięki! Z tego co miałem okazję zaobserwować przy okazji różnych dyskusji o rozmiarach butów prowadzonych na tym forum, mam podobne stopy do @Whitesnake i jeżeli dla niego ten sam rozmiar co w C&J jest dobry to jest bardzo duża szansa na to, że dla mnie też będzie
-
@Whitesnake Bardzo dziękuję za odpowiedź! Właśnie nad tym modelem z jasnego zamszu się zastanawiam
-
@Whitesnake Czy po roku od zakupu podtrzymujesz swoją opinię na temat Belgian Loafers tej firmy? Zastanawiam się nad kupnem jakichś "kapci" do biura na okres zimowy i te loafersy na zdjęciach całkiem mi się podobają, a i cena nie jest bardzo wysoka.
-
Kolor może się różnić nie tylko w zależności od modelu, czy od sklepu ale nawet od partii skóry z której pochodzą dane buty. Czasem wyjdzie trochę jaśniejsza, czasem trochę ciemniejsza... to naturalny materiał i czasem jedna skóra zareaguje na barwnik trochę inaczej niż inna. Nie oczekiwałbym też na Twoim miejscu że but będzie miał identyczny kolor jak na zdjęciu. Kolor na zdjęciu zależy od oświetlenia (oczywiste - bo i na żywo kolory wyglądają inaczej na słońcu, w cieniu czy w sztucznym świetle) ale też od aparatu i jego ustawień, a nawet od ustawień Twojego monitora oraz od późniejszej obróbki zdjęcia... dlatego zdjęcia na stronach sklepowych traktowałbym tylko jako wskazówkę co do prawdziwego koloru butów. Żeby zilustrować o co mi chodzi: 3 moje zdjęcia tych samych butów (żeby nie robić OT - Alfred Sargent, model Edward II wyprodukowany dla Herring Shoes, kolor „mahogany”): Na słońcu W cieniu W sztucznym świetle
