Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. Jeżeli porównywać RTW do polskich MTM, to koszule RTW w tej cenie (600-700 złotych), czyli już z dolnej granicy segmentu premium, są lepiej wykonane, materiały (guziki, tkaniny) też na ogół są lepsze. Problemem jest oczywiście dopasowanie. Ja wybieram MTM, bo lubię dopasowane koszule, ale gdybym miał modelową sylwetkę np. T&A to wolałbym kupować tam.
  2. Rozumiem zatem, że według Ciebie Profuomo Sky Blue są tak samo dobre lub lepsze od koszul np. Turnbull & Asser, Charvet, Emma Willis, Brunello Cucinelli, Drake's (Rayner & Sturges), Finamore i jeszcze pewnie kilkunastu/kilkudziesięciu innych marek premium? Dosyć odważna teza. Powiedziałbym nawet, że porównując na zdjęciach detale tych koszul, czy patrząc na materiały z których są zrobione - dosyć nieuzasadniona.
  3. @vrod biała gładka koszula niezbyt dobrze wygląda w zestawach casualowych, jest zbyt elegancka. Na zdjęciu nie widać, ale jeżeli koszula to nie jest tkanina z fakturą (np. oxford), to warto żebyś pomyślał o innej.
  4. Koledzy młodzi, pełni dobrych chęci - powstrzymam się od złośliwych komentarzy na temat wklejonego linka. Może z czasem wyjdzie im coś fajnego, życzę wszystkiego dobrego. @bodzixonTak prawdę mówiąc to nawet się nie wczytywałem. Nie podoba mi się wrzucenie kilku rzeczy "na zajawkę" i potem "jeżeli chcesz zobaczyć i przeczytać więcej, zapraszam na bloga". Innymi słowy i bez owijania w bawełnę - potraktowanie forum jako słupa reklamowego. Można to było chyba zrobić w nieco bardziej nomen omen elegancki sposób.
  5. Kolejny blog?
  6. @Tomasz Fedak Twoja marynarka wygląda na dzisiejszym zdjęciu bez filtrów o wiele lepiej niż na wczorajszym Fajnie się to prezentuje, tylko poszetkę zmieniłbym na spokojniejszą (białą lnianą). Nie jestem też przekonany co do kolorowych obszyć dziurek na "sztangę".
  7. @ChristianoCherry Coś nie mogę znaleźć tych postów na forum, więc po prostu do tego tematu wrzucę zdjęcie całej sylwetki w garniturze i zbliżenie na marynarkę. Oczywiście nie jest to dopasowanie ani jakość godna bespoke z wyższej półki, ale według mnie jest naprawdę OK.
  8. @ChristianoCherry W dziale "przewodnik miejski" masz zaprezentowane dwa garnitury E. Berg. Jeden (mój) wyszedł dobrze, drugi który pokazywał kolega @Sekret chyba słabiej. Ale z całą pewnością nie można tego stwierdzić, bo zdjęcia są z koszulą o bardzo szerokich mankietach, na której blokują się rękawy marynarki. W wolnej chwili jak znajdę, wkleję też linka do mojego zdjęcia w CMDNS, gdzie widać całą moją sylwetkę w garniturze. Ogólnie to mi się ten garnitur podoba i nie żałuję zamówienia.
  9. Zajac Poziomka

    Mała renowacja

    @mk92 Miałem tak na jednych butach. Nie wiem skąd się to bierze. Podejrzewam że ze słabej jakości wybarwienia zamszu, które wyciera się pod wpływem "pracy" skóry (zauważ że rysy powstały w miejscu zginania się buta). Masz dwa wyjścia - albo się do tych rys przyzwyczaić albo pomalować buty (samemu lub oddać do szewca) za pomocą farby, np. Saphir Tinture. Renowator, nawet kolorowy, a nie bezbarwny nic nie pomoże.
  10. Według mnie czarne oksfordy bardzo dobrze pasują do granatowej marynarki i szarych spodni. Często nawet wyglądają lepiej niż brązowe np. przy ciemnym granacie marynarki i białej koszuli. Brązowe za to wyglądają lepiej przy bardziej casualowych, "letnich" zestawach koordynowanych typu niebieska marynarka i jasnoszare spodnie. Na przykład w przypadku marynarki, koszuli i spodni które miałem na sobie kilka dni temu i pokazywałem w CMDNS, brązowe buty by nie pasowały, za to czarne oksfordy wyglądają dobrze:
  11. Z mojego punktu widzenia jest. O ile rozumiem, że jest to wymagane prawnie, to dla mnie metka lub jej brak nie wpływa w żaden sposób na walory użytkowe krawata i jego ocenę. Ot, czasem zdarzy się o czymś zapomnieć. Oczywiście nie powinno, ale nie uważam tego za powód do czepiania się. Co innego, gdyby nie zgadzał się skład, długość, szerokość czy wykończenie byłoby niestaranne.
  12. Nie masz się czego obawiać, śmiało wysyłaj pocztą. Rafał to solidna firma. Wiele osób z tego forum (w tym również i ja) korzystało z usług Rafała i było bardzo zadowolonych z efektów jego pracy. Nie wiem czy już zdążyłeś się zorientować, ale trafiłeś na złe forum i tutaj ludzie raczej nie dyskutują na temat butów sportowych, a na temat eleganckiego skórzanego obuwia - które kosztuje często 5-10 razy więcej niż Air Maxy. Myślę, że skoro naprawdę wiele osób bez obaw wysyła Rafałowi tak drogie buty, to i Ty nie musisz się bać.
  13. Ja mam podobnie, tylko w drugą stronę - na wakacjach w 2 tygodnie potrafię przybrać na wadze ze 3-4 kilo. Ale na szczęście potem kilka tygodni ograniczenia ilości spożywanych słodyczy i niezdrowego jedzenia (na całkowite wyeliminowanie ich z diety mam za słaba wolę ) + treningi i wszystko wraca do normy.
  14. Po raz kolejny powtórzę, że nie ma co ślepo patrzeć na wagę - ważne są obwody. Można ważyć 75 kg i mieć w pasie ~88 cm (ja ładnych kilka lat temu), a można równie dobrze mieć przy tej samej wadze ~82 cm (ja teraz). Utrata 7 kg w parę tygodni to raczej w dużej części woda, trochę mięśni i trochę tłuszczu. Tracenie (przy braku dużej nadwagi) 1kg tłuszczu miesięcznie to już sporo. Przy restrykcyjnej diecie i regularnych treningach pewnie można stracić trochę więcej.
  15. @tkowalcz zarzut o braku metki faktycznie dosyć absurdalny. Ale już niestaranne obszycie, czy wycięcie materiału w poszetce to po prostu fuszerka i tyle. I nie zmienia tego fakt, że ja też nie jestem fanem poszetek z obrazkami, a nawet poszetek w ogóle.
  16. Siłowo na poważniej ćwiczę tak około 3 lata, ale to nie jest tak że zaczynałem od zera. Wcześniej kilka lat trenowałem kick boxing i również ćwiczyłem na siłowni, ale bardziej pod sztuki walki więc skupiałem się na dynamice i wydolności (bardzo duża intensywność, stosunkowo niewielkie ciężary, dużo ćwiczeń dynamicznych, krótkie przerwy między seriami - trochę a la modny od pewnego czasu crossfit).
  17. @Jamjest to masz chyba jakieś wybitne predyspozycje genetyczne. Ja też robię sporo pompek, zarówno bez obciążenia jak i na poręczach z obciążeniem (do 3x +50 kg), do tego wyciskania sztangi (do 1,5 wagi ciała) i inne ćwiczenia na ręce, np. podciąganie na drążku (w tym z obciążeniem, aż do 2x +50 kg). I jeszcze nie spotkałem się z marynarką RTW w której miałbym problem z obwodem ramion...
  18. Z całym szacunkiem dla koleżanki, jedno piwo wypite raz na kilka dni nie na żadnego wpływu na wagę.
  19. Dzisiaj również chukka, aczkolwiek zdecydowanie mniej efektowne (Loake Pimlico)
  20. Ja nie umiem, więc układam puff albo tv fold. Albo nie używam poszetki
  21. Właśnie kończę "Opowieści i przypowieści" - zebrane ponad 600 stron opowiadań Kafki. Według mnie zbiór dosyć nierówny. Niektóre opowiadania ("Kolonia karna", "Przemiana", "Dociekania psa") świetne, inne raczej przeciętne by nie powiedzieć słabe. Ale w sumie warto przeczytać. Równocześnie czytam też kupione na Amazonie wszystkie opowiadania Hemingwaya i zdecydowanie jest to jeden z moich ulubionych autorów. Większość opowiadań świetna, z tych które przeczytałem do tej pory najbardziej chyba podobały mi się "Snows of Kilimanjaro", 'The Denunciation", "Undefeated" i "One Trip Across". Jeżeli chodzi o tematykę Gułagu, to jeżeli ktoś nie czytał polecam klasykę - "Archipelag Gułag" Sołżenicyna. Trochę czasu trzeba sobie na jej przeczytanie zarezerwować - ma około 2 tysiące stron. Ale jest bardzo dobrze napisana, więc czyta się szybko... no i naprawdę warto tę książkę znać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.