Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. Czy model Hardwick jest dostępny w jakimś sklepie internetowym?
  2. Popieram, CT robią bardzo przyzwoite chinosy w dobrych cenach. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że CT classic fit mają naprawdę szerokie nogawki na dole (np. w moim rozmiarze 30 nogawki mają 22,5 cm, podczas gdy na ogół noszę ~19 cm), ale w udach już nie są bardzo szerokie. Na mnie w sam raz, ale na kulturystę by nie weszły.
  3. Wczoraj
  4. Kolega ma 43 cm w ramionach, rozmiar 48 będzie znacznie za szeroki w ramionach. Obawiam się, że przy takich wymiarach żadne RTW nie będzie leżeć dobrze. No chyba że kolega coś źle zmierzył. 99 cm w klatce i 82 cm w talii sugeruje dosyć atletyczną sylwetkę, co raczej wskazywałoby na ramiona 45 albo więcej cm.
  5. Nie ma chyba jednej ustalonej terminologii. Może to być half brogue bez medalionu (np. Herring Shoes nazywa AS Moore semi-brogue), a może i quarter brogue. Dla mnie quarter-brogue to bardziej takie jak kolejne buty które podlinkowałem (ażurowanie tylko na przeszyciu noska).
  6. Przecież oczywiste jest, że koledze chodziło o "captoe oxfords", które potocznie na forum wiele osób nazywa "czarnymi oksfordami". Tymczasem podlinkowane buty to half-brogues. Ja bym jednak te konkretne buty odradzał, za bardzo rzucają się w oczy ażurowania. Jeżeli już to np. tego typu: https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/alfred-sargent-exclusive-moore-black?variant=206514342 https://www.meermin.es/en/10148210190000de-19-101482-black-calf-e-negro.html https://www.meermin.es/en/10156510190000se-19-101565-calf-negro-e-negro.html https://www.skoaktiebolaget.com/collections/carlos-santos/products/carlos-santos-classic-oxford-in-black
  7. Przecena na wszystkie oferowane modele bawełnianych skarpetek Bresciani: https://www.thevenetiantrader.co.uk/cotton-socks
  8. @Midlife-Crisis był kiedyś na forum temat o Pitti, pewnie jest gdzieś nadal, kilka podstron wcześniej
  9. Poliestrowe garnitury, czy krawaty to też dość powszechne zjawisko.
  10. Nie za bardzo rozumiem co z tego wynika. "Bażanty" z Pitti i Szarmant to wzory do naśladowania?
  11. Mnie się strój @Beny23 podoba, a pan po prawej wydaje mi się ubrany fatalnie. Bardzo niedobrane kolory, t shirt do marynarki i spodni w kant i apaszka, a do tego rozpięta dwurzędowka i białe espadryle... masakra. Jak to napisał @eye_lip "szprecatura".
  12. http://www.brooksbrothers.com/Non-Iron-Regent-Fit-Golf-Collar-Dress-Shirt/ME02652,default,pd.html
  13. Na budapester.com jest kilka modeli zamszowych loafersów i derby C&J za około 1400 złotych, w wielu rozmiarach.
  14. Nic złego się nie dzieje, możesz spokojnie chodzić. Teraz te czubki będą się ścierać już dużo wolniej - po prostu teraz kiedy już trochę się przetarły nie będą już miały za bardzo kontaktu z podłożem. Nie ma po co zelować, możesz jedynie zastanowić się nad żabkami ("toe caps") na czubki. Podeszwa poza czubkami nie wygląda na specjalnie zużytą - ledwo co przetarta, prawie nowa.
  15. Zmierzyłem w końcu te swoje Havany. Szara wełna+kaszmir ma klapy 8,5 cm, a niebieska "outletowa" 9,5 cm. Obie są w rozmiarze 48, bez podszewki, szara "zimowa", a niebieska "letnia". Założyłem też obie, jedna po drugiej, spojrzałem w lustro i zdecydowanie bardziej podobają mi się klapy 8,5 cm
  16. @phantom bardzo ładny krawat. Nie wiem jakiej marki to koszula, bardzo podobają mi się koszule Pin Collar, a także Winchester, ale... nie naraz. Pin collar + Winchester to jak dla mnie trochę za dużo.
  17. IMO ładnie leży. Ja nie zdecydowałbym się na aż tak szerokie klapy, według mnie trochę węższe wyglądałyby lepiej.
  18. Jest mnóstwo innych czynników, oprócz długości wyłogów, które wpływają na wygląd kołnierzyka. Chociażby wysokość stójki, szerokość (i ogólniej kształt) wyłogów, rozstawienie wyłogów, wypełnienie kołnierzyka, w przypadku koszul BD również miejsce w którym przyszyte są guziczki, a nawet to jak rozstawione są pierwszy i drugi guzik koszuli. Właściwie nie wiem po co Ci to tłumaczę, bo przecież jako osoba z dużą wiedzą na temat męskiego ubioru wszystko to doskonale wiesz i nie rozumiem dlaczego porównujesz tylko jeden parametr (długość wyłogów koszuli). A opinia wzięła się ze zdjęć, które wrzucają forumowicze. Dla przypomnienia wklejam kilka i jestem ciekaw Twojej opinii, czy wszystko jest OK i takie proporcje powinien mieć kołnierzyk. U @Hargin wygląda to o wiele lepiej i widocznie u postawniejszych facetów taki duży kołnierzyk sprawdza się dobrze. Ale przy osobach szczuplejszych, o wąskich szyjach wygląda moim zdaniem karykaturalnie:
  19. Royaltex10 na eBay.
  20. Zajac Poziomka

    Marka Crownhill Shoes

    Nie wiem co w tym takiego dziwnego. Eleganckie buty noszę ~41, a sportowe ~43, czyli podobnie jak kolega.
  21. Zależy od tego co rozumiesz przez strój formalny. Do smokingu czy ciemnogranatowego garnituru na wieczór oczywiscie nie pasują. Do szarego dziennego garnituru, czy zestawu koordynowanego z szarymi spodniami już moim zdaniem jak najbardziej mogą być.
  22. W ogóle nie rozumiem niechęci dużej części forumowiczów do czarnych butów. Czarne buty noszę często i bardzo je lubię, według mnie często lepiej pasują do reszty stroju/okazji niż brązowe.
  23. Ja tam bardzo lubię moje czarne loafersy. nie mam brzuszyska ani opuchlizny na stopach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.