-
Postów
4 167 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
296
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Velahrn
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
-
Czy orientujesz się, czy jest też możliwość kupna C&J butów online czy trzeba zaiwaniać do fizycznego salonu?
-
Portfel - dyskusje i porady, regeneracja
Velahrn odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Bardzo ciekawe. Przejrzałem uważnie ofertę i przy części kolorów jest taka informacja, natomiast przy części jej nie ma. Oznaczać to może dwie rzeczy. 1. Tomek przeniósł produkcję/jej część do Chin, i starsze modele były/są robione jeszcze w Polsce, nowe już w Azji. 2. Wszystkie portfele są robione w Chinach, a strona nie została jeszcze zaktualizowana. Przyznam szczerze, że bardzo chętnie poznał bym wypowiedź przedstawiciela marki na ten temat. -
Nie jestem mosze, ale zrobione.
-
Te przejścia kolorystyczne na cordovanie są obłędne. Wiem, że często wrzucasz tu te buty, ale za każdym razem patrzę z przyjemnością.
-
Ładne rękawiczki. To pekari?
-
Na tych zdjęciach wydaje się bardzo krótka, wręcz marynarkowa. Tak jest w rzeczywistości, czy po prostu wzieli bardzo wysokiego modela?
-
Byłem ciekaw, na co się zdecydowałeś. Ja mam dwie marynarki tweedowe - jedną na półpodszewce od Makarona, i drugą na pełnej podszewce od Błońskiego - a właściwie to garnitur - wrzucałem kiedyś tutaj zdjęcia: Po półtora roku noszenia stwierdzam, że jednak podszewka jest potrzebna w takiej marynarce. Faktycznie, jak napisałeś, materiał się nie zaczepia, chodzi gładko, no i jest to marynarka zimowa (choć Twoja jest z Harris tweedu, więc zakładam, że ma co najmniej gramaturę 460 g/m2, ja mam trochę cieńsze 380/400 g/m2). Pomijam już fakt, czy coś takiego jak marynarka zimowa w ogóle istnieje, bo i tak raczej nie nosimy jej samej jako warstwy wierzchniej (choć można i tak), w pomieszczeniu mamy z reguły ogrzewanie. Co do zapinania pod szyję, to jestem po prostu zaintrygowany taką opcją, jak ona wpływa np. na szerokość i wygląd klap. Myślę nad czymś takim, od kiedy zobaczyłem podobne rozwiązanie w bespokowej marynarce, która nosi Tomasz Miler (umieszczał on zdjęcia na blogu, chyba z 5 lat temu, od tego czasu okazjonalnie nagrywa w niej materiały na youtuba). Marynarka Simona, do której link tu wrzuciłeś, wygląda bardzo dobrze zapięta, ta Milerowa - trochę gorzej. Zastanawiam się jednak, na ile jest to praktyczne, bo tak ciasne zapięcie wyklucza właściwie cokolwiek pod szyja, no i sam tweed chyba daje nieprzyjemne odczucia tak ciasno wokół szyi (mam kurtkę Filsona z żywej wełny, właśnie tak zapinaną pod szyję, i nosi się... średnio zapiętą na ostatni guzik).
-
Wygada bardzo ładnie. Jak prezentuje się środek, czy również robiłeś na półpodszewce? Czy tak sam Simon, możesz zapiać ją pod szyję?
-
[WARSZAWA], Pracownia Obuwia Jan Kielman i Syn
Velahrn odpowiedział(a) na macaroni temat w Przewodnik miejski
Co planujesz zamówić ? I btw jak teraz przedstawiają się ceny u Kielmana? 3,5 tys. za podstawowe buty czy drożej? -
Cordovan jak najbardziej jest skórą. Epidermis po angielsku mizdra/miazdra, czyli wewnętrzna warstwa skóry. Końska skóra jest unikalna, bo w niektórych jej częściach środkowa część mizdry jest niezwykle zbita, a odpowiednio wygarbowana - niezwykle piękna i błyszcząca. Tym właśnie jest cordovan. Tutaj masz histologiczny obraz skóry końskiej i zaznaczone, gdzie jest cordovan. Widać, jak gęsto są upakowane włókna kolagenowe. Podsumują, przy produkcji cordovanu, z całej grubości skóry usuwa się części oznaczone jako E, P i R, i S pozostawia zaś CL oraz ew T. Polecam również lekturę: https://stridewise.com/is-cordovan-leather/
-
Portfel - dyskusje i porady, regeneracja
Velahrn odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Chyba nie każdy Manumi to chinol. Taka informacja "Wyprodukowano w Chinach" znajduje się tylko na Mini Wallet, natomiast brak jej na Daily Wallet. Natomiast ja polecam Przemka Pipałę @Pepo, uszył mi piękny portfel ze skóry kangura. -
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Wiem, że zdjęcie ma swoje lata, ale jest tak urocze, że muszę wstawić. Zgadnijcie, kim jest ten dżentelmen po prawej ? -
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Velahrn odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Tylko Darn Tough! Próbowałem wielu innych - w tym wspomniane Smartwoole i Icebreakery - żadne się nie umywają. Niestety ich cena w Europie to jakaś porażka, jeśli imasz kogoś w Stanach, to niech ci kupi w gobros.com , są tam w naprawdę rozsądnych cenach (po rabacie - zawsze jakiś mają - to 17-20 USD za parę). -
Lata temu miałem płaszcz z takim odpinanym ociepleniem. Był ok, ot taki casualowy płaszczyk. Szczerze mówiąc, to boje się, że to na zdjęciu to też jest sprzedawane jako "krótki płaszcz" ...
-
Nic nie płacisz. To sklep z Unii, irlandzki, tylko ceny mają domyślnie w dolarach. Ja zamawiałem dwa razy.
-
Z tego, co widzę, to jest ich standardowa wkładka: https://fracap.it/customize/configure/1844/ Wygląda na taką o dużym poziomie tłumienia wstrząsów. Co do podeszwy - zależy od modelu, ale na pewno bardziej niż dowolna skórzana. W końcu to buty o rodowodzie turystycznym.
-
Astorflex. Np. tu https://sneakerstudio.pl/product-pol-1026759-Buty-meskie-Astorflex-GREENFLEX-E-001-DARK-KHAKI.html
-
W moim słowniku: kup (z wieszaka) = RTW zleć uszycie - bespoke, MTM czy tak jak tutaj: made-to-order
-
Przez wiele, wiele lat, zanim poznałem to forum, nosiłem zimą buty "trapery" z naturalnym owczym runem w środku i nigdy mi nie śmierdziały. Wełna jest naturalnie antybakteryjna, a futra jako takie to przedmioty słynące z długowieczności (w czasach, gdy były popularniejsze, nierzadko zostawiało się je w spadku dzieciom). Moja 85-letnia babcia nosi od lat te same futra w każdą zimę, i nigdy nie czułem, aby, że tak mówiąc brzydko, od nich "jechało". Ale, żeby nie być gołosłownym - moja żona posiada zimowe trzewiki shopeassion właśnie z futrem wewnątrz. Przed napisaniem tego posta poszedłem do przedpokoju i dokładnie je obwąchałem! Dobrze, że żona już śpi, bo nie wiem, co bym odpowiedział, gdyby mnie przyłapała... Buty (chyba mają cztery lata).. pachną lekko skórą i pastą do butów - i tyle. Natomiast, trzeba to powiedzieć jasno, to nie są buty, w których można siedzieć w biurze osiem godzin, będą zbyt ciepłe. Trzeba mieć coś na zmianę w pracy. W ogóle jeśli już tak rozmawiamy naturalistycznie, to ostatni raz, gdy mi buty #@@!$y, był, gdy kupiłem sobie jakieś tanie syntetyki do biegania z Decathlonu - po miesiącu użytkowania pachniały naprawdę nieprzyjemnie i wietrzenie/czyszczenie/pranie wkładki pomagało tylko na jedno noszenie. W butach ze skóry nigdy nie miałem tego problemu.
-
Mam to samo zdanie, co Kyle. Większość obecnie robionych płaszczy jest zbyt krótkich, jeśli patrzeć pod względem klasycznej męskiej elegancji, zatem dla osoby niższej mogą mieć długość w sam raz. Płaszczy o długości, które ja preferuje (choć może to dużo powiedziane, bo płaszcz mam jeden, i mi wystarcza), czyli za kolano, właściwie nie da się kupić.
-
Miasto: Warszawa Branża: ochrona zdrowia Dress code: Jaki dress code? Nie ma żadnego, panuje pełna dowolność, od garnituru i krawata do pełnego stroju medycznego wyjętego żywcem z sali operacyjnej. Mój kolega z gabinetu obok, nota bene dr hab n. med, przyjmuje pacjentów w bojówkach 3/4 i t-shircie upier@#@ resztkami jedzenia. W zimie zamienia je na bojówki pełnej długości, a na t-shirt nakłada polar. Czy jest przestrzegany?: Trudno przestrzegać czegoś, co nie istnieje. W garniturze jestem w pracy: Zaskakująco często w sezonie jesienno-zimowym! Wynika to z tego, że mam dwa ciepłe garnitury bespoke, z grubej (jak na dzisiejsze standardy) wełny w jodełkę, oraz tweedowy donegal. Oba są bardzo wygodne i dobrze mi się w nich pracuje, jak tylko przykręcę ogrzewanie (a to mój gabinet, więc mogę robić, co chce). W lato nosze spodnie z wysokim stanem, zawsze na szelki, i koszulę. Podejrzewam, że mógłbym przychodzić do pracy ubrany w strój Wielkiego Ptaka z Ulicy Sezamkowej, a i tak by mnie nie wylali. Czy coś się zmieniło od wybuchu pandemii?: Doszły przyłbice, maski i rękawiczki. Średnio pasują do reszty, ale cóż poradzić.
-
To nie do końca tak działa :). Gdyby to były Twoje JEDYNE buty, które nosisz przez pół roku, to byś zajeździł je dużo szybciej, niż mając dwie pary i nosząc je na przemian. Natomiast oczywiście, chyba większość z nas, wyjeżdżając na weekend za miasto czy na wczasy, nie bierze do torby po jednej parze na każdy dzień, aby je ciągle rotować... (chyba )
-
To komplikuje sprawę. Nie wiem, jak skóra zareaguje na czyszczenie chemiczne, bo oddać do pralni np. jedwabny krawat to nie problem. Albo możesz spróbować prania chemicznego, albo olać sprawę i nosić takie, jakie są - i tak w klasycznej męskiej elegancji szelki nie są widoczne, chyba że lubisz je nosić na wierzchu, jak ja :).
-
Chyba nie ma osobnej profesji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy twoje szelki mają elementy skórzane, czy są całe z materiału?
