Skocz do zawartości

Velahrn

Moderator
  • Postów

    4 167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    296

Treść opublikowana przez Velahrn

  1. Velahrn

    Dżinsy

    Co ciekawe, nigdy nie zostałem tak ufarbowany :), żadna z moich koszul też nie. "Ubogacone" indygo za to zostało moje jasnobeżowe nubukowe buty.
  2. Velahrn

    Dżinsy

    Nie moje, to zdjęcie z jakiegoś niderlandzkiego sklepu. Niestety swoim nie zrobiłem zdjęcia w dniu "zero", więc musiałem użyć substytutu.
  3. Tym razem cordovan w towarzystwie raw denimu 20 oz
  4. Velahrn

    Dżinsy

    To zależy, co rozumiesz przez "pościeranie i dziurawienie". Pozwolę użyć sobie przykłady moich pięcioletnich (chyba, albo sześcioletnich) spodnie od Pike Brothers. Nowe wyglądają tak: Moje są takie: Oczywiście, widać ślady zużycia, ale IMO starzeją się bardzo dobrze. Jeszcze kolejnych pięć lat powinny pociągnąć. Jeśli się przedziurawią, to zamierzam je załatać, i tyle.
  5. Velahrn

    Klasyczne sneakersy

    "Grzybica stóp" nabiera nowego znaczenia. Akurat w przypadku tych sneakerśów od Archibalda bardzo fajne jest, że są dogłębnie, ze tak powiem, zrecenzowane. Tutaj youtuber przecina je na części, co daje unikalną możliwość zobaczenia, co tak naprawdę ten but ma w środku:
  6. Velahrn

    Klasyczne sneakersy

    Archibald of London wypuszcza drugą serię swoich butów - robionych co prawda dla "konkurencyjnego" StyleForum, ale myślę, że kogoś z nas też mogą zaciekawić. A tam takie cuda jak: - sneakersy z chromexcelu - sneakersy ze skóry garbowanej w 100 % roślinnie (wielka rzadkość) - sneakersy z cordovanu (!!!), które są GYW i do których producent dołącza dwie pary zapasowych podeszew (!) na przyszłe wymiany - sneakersy z kangura - sneakersy z jelenia w wersji ultralight ... i kilka innych (patynowane, zamszowe, etc). Do końca weekendu obowiązuje rabat (naked price) jakoś 30-40 %. Kusza mnie bardzo te cordovanowe - po jednej parze trzewików Horween Shell Cordovan wsiąkłem totalnie- no ale te 600 funtów... ?
  7. Mając buty z cordovanu, trzeba pamiętać, jak bardzo natłuszczona jest to skóra. Ma to dwie konsekwencje 1. Konieczność stosowania środków do pielęgnacji występuje sporadycznie 2. Nakładana ilość jest bardzo, bardzo mała Ja mam krem do cordowanu Saphira i polecam. Sam Horween poleca ten środek. Venetian cream też jest ok, ale w Europie kosztuje jakieś chore pieniądze, a to przecież w Stanach marketowa taniocha, tak jak Kiwi u nas.
  8. Ciekawy artykuł o księciu Filipie, ze zdjęciami: https://edition.cnn.com/style/article/prince-philip-british-style-legacy/index.html
  9. Bo nam nie płacili za reklamę, ignorując wszelkie przypomnienia o składkach.
  10. Zostawiam ze względu na wartościową odpowiedź @bratdominik
  11. Velahrn

    Dżinsy

    Dziękuje wszystkim za inspiracje i opinie. Myślę, ze należy się parę słów wyjaśnienia. Otóż, z wiekiem wymagania tylko rosną. Ostatnio zrobiłem się tak wygodnicki, że noszę prawie wyłącznie spodnie bespoke. Po prostu, pan Błoński (a wcześniej nieodżałowany pan Baś) jest w stanie mi uszyć spodnie dosłownie 10/10, bijące wygodą wszystkie RTW. Nie zawsze jednak spodnie wełniane, choćby z tak nieformalnych materiałów jak tweed czy cavalry twill, pasują do reszty ubioru. Z "normalną" bawełną, nawet topowych producentów, mam złe doświadczenia. Po prostu, takie spodnie były znacznie mniej wytrzymałe niż wełniane, po dwóch latach użytkowania zwyczajnie się szmaciły (dla porównania, nadal mam 12-letnie spodnie wełniane w świetnym stanie - moje pierwsze bespoke). Zwykły twill bawełniany podniszczony wygląda źle, sztruks i moleskin - tragicznie źle. Jest tylko JEDEN materiał bawełniany, który używany wygląda lepiej, niż nowy - jest to denim. Znalazłem fajny sklep, który za grosze sprzedaje dead stocks różnych japońskich producentów selvedge denimu, więc pomyślałem - a co mi tam, spróbuje. No ale potrzebna inspiracja, stąd była prośba do Was.
  12. Do wyboru, do koloru (choć w sumie to wszystkie są szare ) https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=grey+herringbone+tweed&_sacat=28162&LH_TitleDesc=0&_osacat=28162&_odkw=grey+herringbone+wool
  13. Raczej będzie wyglądało słabo. To spodnie bespoke, że możesz dokupić ten sam materiał?
  14. Velahrn

    Dżinsy

    Czy ktoś ma jakieś linki / zdjęcia do spodni wykonanych z denimu, ale w "eleganckim" kroju (z kantem lub bez, ale kieszenie jak chino, fason slim, może zaszewki) ? Szukam inspiracji, może któryś z blogerów szył sobie takie?
  15. W zdecydowanej większości sytuacji takie buty trzymają się nawet wówczas, jak szwy się przetrą. GYW ma jeszcze wewnętrzny szew, oraz podeszwa i rant są klejone (inaczej buty by skrzypiały).
  16. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że im bardziej budżetowa dostawa, tym rzadziej celnicy trzepią. Moja paczka morska (szła chyba miesiąc) - 12 par skarpetek Darn Tough, prawidła do wysokich butów, 6 par skórzanych sznurowadeł, różnego rodzaju kosmetyki do butów - przeszła bez szwanku przez odprawę celną.
  17. Akurat jeśli chodzi o Luxire, to był JEDYNY przypadek, że płaciłem zarówno VAT, jak i cło! Luxire korzysta z najbardziej ch#@@# firmy kurierskiej świata, czyli DHL-u, który ZAWSZE robi Ci odprawę celną, i pobiera za tę wątpliwą przyjemność sutą opłatę. Wiem co mówię - zamawiałem w ciągu ostatnich pięciu lat kilkadziesiąt przesyłek z zagranicy i tylko te DHL-owe miało naliczone dodatkowe opłaty.
  18. Dokładnie tak. Przy cenie 130 euro za lepsze tkaniny, i EURO po 4,64 (dziękujemy panie PIS!), wychodzi to 740 zł za koszulę. To lepiej uszyć za 600 zł w polskich MTM-ach.
  19. To celowy zabieg. Na zdjęciu jest dół od mojego garnituru a la lata '30, a wtedy często noszono trzewiki do garnituru sportowego. Poza tym, jestem "boot guy", dużo bardziej lubię buty od półbutów i mokasynów :).
  20. Wolverine 1000 Mile, Horween Shell Cordovan
  21. Bardzo fajny zestaw! Nie jest to zdjęcie ze ślubu, bo wygląda jak wzorcowy Pan młody? Zwłaszcza z tym krawatem...
  22. Velahrn

    Ernestson bespoke

    Bardzo fajny garnitur, nietypowy (jeden guzik jak widzę? oraz pagoda shoulders), fajnie że zdecydowałeś się na coś spoza głównego nurtu! Choć rozumiem, że to Twój n-ty garnitur.
  23. Ten Victorinox ma się do tych japońców, jak buty z "lepszych sieciówek" typu Eco / Salamander do takich Yanko. Swoja drogą, też polecam stronę Japanese Chefs Knife, zamawiałem łącznie trzy noże, zawsze przychodziły bez cła :). Żeby nie był, mój pierwszy nóż, Minamoto Kotetsu Gyuto, mam do dzisiaj i jestem super zadowolony (ostrze zestawem Lansky), dwa pozostałe to były prezenty :).
  24. To "moda" na czarny garnitur, "smokingi ślubne" i różne dziwaczne hybrydy jest nowa. Granatowy jest klasycznym kolorem garnituru od zawsze. Czyli od czasów, gdy ten powstał jako nieformalny stój w alternatywnie do obecnie (właściwie) historycznych ubiorów - fraka i żakietu.
  25. Spodnie szyłem od 300 zł (nieodżałowany pan Baś z Łodzi) do 600 zł. Spodnie w MTMach za 1200 zł to dla mnie jakieś nieporozumienie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.