Skocz do zawartości

Velahrn

Moderator
  • Postów

    4 167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    296

Treść opublikowana przez Velahrn

  1. Velahrn

    Black Tie

    Szelek i tak nie będzie widać, więc nie ma to znaczenia.
  2. Velahrn

    Buty, trochę taniej

    Tyle, że to news z 21 grudnia 2020, kiedy no-deal brexit wydawał sie pewny. 24 grudnia 2020 zawarto porozumienie i nie będzie powrotu ceł...
  3. Na stronie https://www.cultizm.com/en/ z kodem XMAS zniżka 25 % na prawie cały asortyment. Sporo marek premium, choć bardziej w klimacie workwear/americana, na przykład, z butów mają piękne Red Wingi i Vibergi.
  4. Velahrn

    Jakie trzewiki polecacie?

    Odrobinę wyżej do tych marek.
  5. Velahrn

    Jakie trzewiki polecacie?

    Bardzo ciekawa sprawa. Oczywiście wierzę Ci, ale mi, mimo posiadania chyba z dziesięciu par trzewików z haczykami (samych Wolverine 1000 Mile mam sześć par), w których chodzę namiętnie aż do późnej wiosny, chyba nigdy się to nie zdarzyło. Ciekawe od czego to zależy? W outlecie Trickersa Stowy są za 295 funtów, a mi na Yooxie udało się kupić parę za (w przeliczeniu z EURO) ~205 funtów, z darmową dostawą. Stąd Yoox lepszy ;).
  6. Velahrn

    Jakie trzewiki polecacie?

    Ewentualnie spróbuj może upolować na Yooxie jakieś Trickersy? Jeśli zakombinujesz z kodami - na przykład zniżką na start - albo poczekasz na jakąś flash sale (zdarzają się regularnie), to zapewne uda Ci się wyrwać je za nieco ponad 1000 zł. A są to buty o klasę wyżej od takich Berwicków... https://www.yoox.com/pl/men/shoponline/tricker's_d?tp=209760&gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVriryYmO0oatIbMJ17f6N8CumpHEr5ZhKz6r399heR8QTEvgi17eWhoC2iMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Szczególnie polecam klasyczny model Stow:
  7. Velahrn

    Jakie trzewiki polecacie?

    Ja bym polecał klasyczne amerykańskie work boots, na przykład: Red Wingsy lub Wolverine 1000 miles: Nie rozumiem też, jakie miałyby być niedogodności związane z ich ubieraniem? Przy trzewikach wyposażonych w tzw. speed hooks (czyli haczyki), założenie butów trwa (wraz z ich zasznurowaniem) kilkadziesiąt sekund, może dziesięć sekund dłużej niż oksfordów.
  8. Według wielu ekonomistów Wielką Brytanię czeka kryzys gospodarczy związany z twardym brexitem i dewaluacja funta nawet o kilkanaście procent, więc chyba najlepiej będzie się wstrzymać. Czy tak będzie, czas pokażę.
  9. Velahrn

    benevento

    To samo chciałbym napisać. Myślę, że jedyną z przyczyn sukcesu Beveneto jest jednak patologia naszego rynku MTM, gdzie za bardzo średnie spodnie z bardzo średniego materiału wołają po 1000-1200 zł. Jednak Benevento kosztuje połowę tego.
  10. Velahrn

    benevento

    Mnie najbardziej fascynuje, że nadal tam zamawiacie...
  11. Ja z kolei powstrzymuje się przed kupowaniem czegokolwiek z Drake'sa z tego samego powodu, z którego nie robię zakupów w Vistuli. Bo wiem, że w końcu wszystko będzie przecenione co najmniej o 30 %, a kiedy już przypadkiem trafię na przecenę, to akurat nie ma mojego rozmiaru albo tego koloru...
  12. Nie no, bez przesady, można wrzucić kluczyki albo coś :). Ale generalnie tak, kieszenie płaszczy brzyko się wypychają, jeśli nosi się w nich duże i ciężkie rzeczy. Ja w swoim płaszczu mam dużą kieszeń, wewnętrzną kieszeń, żeby jednak gdzieś zmieścić ten szalik i czapkę...
  13. Velahrn

    Dżinsy

    Akurat o to bym się nie martwił! Dżinsy z denimu robionego na starych, tradycyjnych krosnach naprawdę są wytrzymałe. Gruby, ściśle tkany materiał jest bardzo odporny i ma tę niezwykłą zaletę, że rysy i przetarcia dodają mu uroku. Dodatkowo, jakość wykonania w firmach dla denim freaków często jest naprawdę wysoka. Moje dżinsy od Pike Brothers, robione w Portugalii, to chyba najstaranniej i najlepiej wykonane spodnie, jakie posiadam. Szwy, nie dość, że idealnie równe, to w wielu miejscach są podwójne, mój model ma też podwójną warstwę materiału na kolanach itd. Jeśli tylko pasuje Ci rozmiarówka, to bierz ten model https://pikebrothers-shop.com/ItemView.action?filter=1&menuMainGrp=00000114&loadGroups=true&number=P0101-15-0005&request_locale=en - możesz w nim nawet płukać złoto na Dzikim Zachodzie :).
  14. Myślę, że może to wynikać też z tego, że Benny jest niezwykle wysokim mężczyzną i ma wielką stopę, a więc proporcje buta siła rzeczy kształtują się inaczej.
  15. Myślałeś, żeby wrzucić zdjęcia na forum? Z przyjemnością bym obejrzał i myślę, że nie tylko ja!
  16. Velahrn

    Dżinsy

    Pytanie, czy szukasz spodni do pracy na budowie czy klasycznych, mocnych dzinsów? Jeśli spodni do pracy, to pójdź do Castoramy i tam masz ciuchy robocze za jakieś grosze. Tradycyjnych dżinsów z solidnego, grubego selvedge denimu nie kupisz w cenie Levisów, bo po prostu ten materiał produkują obecnie tylko Japończycy, a to kosztuje (ostatni amerykański producent - White Oak Cone Dejnim - upadł chyba dwa lata temu). Za 80-100 EURO proponuje poszukać czegoś w outlecie Pike Brothers - https://pikebrothers-shop.com/ItemList_filter.action?filter=1&menuMainGrp=00000114&loadGroups=true - to chyba najlepszy wybór w tej cenie.
  17. Według mnie nigdzie nie kupisz długiego, czarnego, wełnianego płaszcza do kostek. Ten fason przestał być popularny co najmniej kilkadziesiąt lat temu. Po prostu styl życia się zmienił. Mężczyźni przestali jeździć nieogrzewanymi dorożkami i przesiedli się do samochodów. Pojawiło się ogrzewanie centralne. Wreszcie, wiele rzeczy w modzie męskiej zniknęło z powodu II Wojny Światowej i niedoborów materiałowych, które spowodowała. Długie płaszcze do kostek przetrwały nadal w szczątkowej formie jako płaszcze oficerskie, ale żadne z trzech głównych rodzajów wojsk (armia, marynarka, siły powietrzne) nie używało czarnych. Wypłynęły potem na chwili w latach '80 na fali popularności subkultury goth, a potem przez chwile po premierze Matrixa, ale to tyle. IMO pozostaje Ci tylko uszyć taki płaszcz na miarę albo pogodzić się ze "współczesną" długością.
  18. Nie mogę się zgodzić, przynajmniej jeśli chodzi o zastosowania wiosenno-jesienne. Mój Beaufort to zdecydowanie najczęściej noszona przeze mnie kurtka. Doskonale sprawdza się w sezonie przejściowym. Co do zimy - zgoda, choć jest pewien użytkownik, który twierdzi zupełnie inaczej . No ale ja jestem strasznym zmarzluchem.
  19. To bardzo ciekawe, w jaki sposób można rozpoznać, że to MTM akurat od Romana? Garnitur fajny btw.
  20. Zasadniczo, niektóre modele są "zaplanowane" do podwijania, bo mają ozdobny tartan jako podszewkę. Inne nie. Olejowana bawełna to mimo wszystko zwykła bawełna o gęstym splocie. Możną ją kroić, szyć i skracać.
  21. Czy płaszcz ten ma jakieś ocieplenie?
  22. Velahrn

    Tkaniny w Warszawie

    Szczerze to tylko Loom10 na Niecałej. Sklepy typu Merino na Jana Pawła czy ten na Orlej kiedyś uważałem za dobre, natomiast teraz ich oferta wydaje mi się żałosna, a obsługa - nie do zaakceptowania (robią wielkie oczy na pytanie o podstawowy parametr, jakim jest gramatura). Choć ja jestem kutwą i licytuje na ebayu, staram się nie dawać za tkaninę więcej niż 25 % recommended retail price.
  23. Najprościej i najtaniej kupić płaszcz oficerski marynarki wojennej, a potem (zapewne) oddać na solidne przeróbki. Natomiast ulstery w swojej ofercie ma tak Poszetka, jak i Zack Roman.
  24. Bo cardholder to bardzo praktyczny prezent! Ja na przykład od pół roku zupełnie nie używam monet, uważam wręcz, że fizyczny pieniądz o tak małym nominale jest dziś praktycznie bezużyteczny. Gotówkę zaś można złożyć i wsadzić do slotu na karty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.