Skocz do zawartości

Velahrn

Moderator
  • Postów

    4 168
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    296

Treść opublikowana przez Velahrn

  1. Piękny materiał! Co to za wełna?
  2. Miejsce po panu Basiu zajął Bogusławski Atelier Krawieckie. Gdzieś chyba przemknęła mi informacja, że spodniarz został w zakładzie. Natomiast z tego co widziałem, to zamiast obskurnej Basiowej kanciapy / pasmanterii teraz są tam eleganckie wnętrza i skórzane kanapy. Więc licz się z tym, że cena poszła dwa albo trzy razy do góry... W sumie to trochę szkoda, bo uszyłem tam chyba osiem par spodni, i połowę noszę do dzisiaj (zasadniczo to wszystkie bawełniane się poprzecierały, a wszystkie wełniane są w dobrym stanie). Kilka razy jeździłem po Łodzi tylko po to, aby złożyć zamówienie - stosunek cena / jakość był nie do pobicia.
  3. Możesz szukać na ebayu po nazwach firm (często sprzedawane są markowe tkaniny w śmiesznych cenach, w długościach typu 1,4 m), są też sprawdzeni sprzedawcy, których sobie zapisałem. Podaje linka linków: https://www.ebay.co.uk/str/royaltextiles http://www.ebaystores.co.uk/sterlingcloth https://www.ebay.co.uk/str/jjtextilesmanchester Kupując tak tkaniny, musisz się tylko liczyć z tym, że nie zawsze trafi się to, co chcesz. Czyli jeśli chcesz kupic tweed od Abrahama Moona, to zamiast poszukiwanej szarej jodełki będzie gun check, ale w cenie pięć razy niższej niż na Niecałej czy na stronie producenta...
  4. Kurtka skórzana jest chyba najbardziej niewybaczającym strojem, jaki istnieje. Mówiąc wprost - musisz być przystojny i dobrze zbudowany, żeby ją nosić. Jeśli wyglądasz jak młody Marlon Brando, i założysz takie ciuchy, to dziewczyny na Twój widok będą ściągały majtki przez głowę. Jeśli jednak jesteś łysiejącym panem z brzuszkiem, to będziesz wyglądał jak uciekinier z berlińskiej Love Parade. Zresztą subkultura gejowska zaadaptowała strój Brando z the Wild One jako swoisty uniform...
  5. Buty takie jak te nigdy nie rozejdą się na długość.
  6. Nieodżałowany pan Baś (żyje nadal, tylko już na emeryturze), szył spodnie za 300 zł za igłę. A właściwie to szył jego spodniarz, a spodniarza miał znakomitego. Materiały na spodnie to jakaś śmieszna sprawa. Potrzebujesz 1-1,2 m. Takie resztki belki możesz kupić za grosze na ebayu, np. Vitale Barberis Canonico czy Dugdale Bros za 40 funtów...
  7. A mi się wydaje, ze biker jacket powinna być krótka, ta jest za długa. Zobacz jak krótka jest taka kurtka od Simmons Bilt, jednego z najlepszych producentów na świecie - http://www.simmonsbilt.com/vintageclassics/bike.html
  8. Trochę odgrzebuje temat, bo znalazłem ciekawy post, którym chciałem się z Wami podzielić. Albo czy but za 5000 GBP jest 10 razy lepszy od takiego za 500 GBP ? Recenzja pewnego użytkownika z Reddita.
  9. Ok, wrzucam obiecane zdjęcia. Bardzo liczyłem, że uda mi się skombinować coś więcej niż aparat w telefonie, niestety nie udało się. Zdjęcia więc nie są tak fajne, jak tych kilka fotek, które zrobił pan Paweł w pracowni i zapewne ten garnitur zasługuje na lepsza prezentację :). Mimo tego, chciałbym się nimi z Wami podzielić.
  10. Niekoniecznie Jeśli skóra jest przesuszona, to dubbin się wchłonie. Wystarczy potem zebrać szmatką nadmiar i nic nie będzie się lepiło.
  11. Velahrn

    Camiceria Olga Milano

    Ja bardzo chętnie wezmę dwie.
  12. Proponuje dubbin, albo, jeśli badzo się boisz, jakiś krem do galanterii, np. Saphire Creme Universelle.
  13. Marynarkę odebrałem. Dopasowanie jest znakomite, jest też niezwykle wygodna. W ogóle nie czuje, jakbym miał ja na sobie - podejrzewam, że jest to zasługa zarówno konstrukcji, jak i szycia dokładnie pod moje wymiary. Mam kilka zdjęć, które robił mi pan Paweł - postaram się wrzucić więcej, jeśli będziecie zainteresowani. Ale waśnie - marynarka?? Nie , w końcu zdecydowałem się na garnitur tweedowy. Miłośnicy ręcznie obszytych dziurek i wysokiego stanu spodni powinni poczuć się usatysfakcjonowani :).
  14. Drodzy forumowicze, pozwolę sobie odświeżyć temat. Z powodu inflacji i coraz mniejszej wartości złotówki postanowiłem w ogóle zrezygnować z bilonówki, bo monety wydają mi się bezużyteczne. Szukam więc nowego portfela, tak żeby mieściły się karty płatnicze + prawo jazdy + banknoty. Niestety Exoxe już nie istnieje. Myślę nad czymś ze skóry hipopotama, słonia albo płaszczki. W Polsce w ogóle z tym słabo, czasem pojawia się jakaś płaszczka, ale głównie w formie portfela damskiego. Znalazłem kilka sklepów, które sprzedają takie portfele, m.in. https://www.bikerringshop.com/collections/stingray-wallets/products/row-orange-stingray-skin-wallet https://www.bullhidebelts.com/pages/shop-wallets Ten pierwszy sklep był nawet daaawno (w 2011 r.) wspominany na forum, ale nikt nie pociągnął dalej tematu. Czy ktoś może się podzielić doświadczeniem? Ew czy takie portfele przechodzą na granicy, jeśli zamówię dostawę do Polski?
  15. Moim skromnym zdaniem (zdeklarowanego nosiciela szelek - w ogóle nie używam pasków) wysoki stan to taki, gdzie gurta spodni zaczynają się nad kośćmi biodrowymi . Nosząc spodnie na wysokości pępka, zahaczasz już o rekonstrukcję historyczną, choć oczywiście, możesz mieć na to ochotę. W celu inspiracji polecam przejrzeć bardzo fajnego bloga https://vintagedancer.com - bardzo dużo ilustracji, omówienie z podziałem na epoki. Dla fanów spodni vintage (a te są właściwie tylko z wysokim stanem) polecam też forum https://www.thefedoralounge.com/forums/ Ludzie wrzucają tam artykuły źródłowe, jak również całą masę swoich zdjęć (zawsze jestem zadziwiony, że tyle garniturów z lat '30 przetrwało do dziś). Popatrz również na spodnie, jakie robi Simon James Cathcart - https://simonjamescathcart.com - bardzo solidne produkty inspirowane głownie latami '30. Dla mnie te beżowe lniane spodnie https://www.kentaurus.de/simon-james-cathcart-vanderbilt-suit-linen-tobacco/ - to w ogóle ideał, do którego dążę (mają wysoki stan i wąskie nogawki, czyli krój typowy dla pierwszej połowy lat '20 - tzw. jazz suits) Polecam również bloga Ethana Wonga - jest popularyzatorem spodni z wysokim stanem, choć nosi głównie egzemplarze vintage z lat '40 i '50 https://streetxsprezza.wordpress.com No, to trochę zapodałem źródeł.
  16. Barbour ma również wersje Slim swoich modeli (z reguły pod innymi nazwami) - poszukaj na forum, jest dużo informacji o rozmiarówce tej firmy.
  17. Proponuje koszule z oksfordu i do tego fajne kamizelki, może jakieś w kratkę księcia Walii, pepitkę albo coś w ten deseń? Będziesz wyglądał elegancko, ale w stylu subiekta kupieckiego, ekspedienta albo własnie golibrody. Czyli nie ryzykujesz, że zaprezentujesz się lepiej od swojego klienta (bardzo poważny błąd!).Dodatkowo kamizelka nie ogranicza ruchów i nie jest w niej gorąco.
  18. Masz do wyboru trzy dobre pracownie. To o trzy więcej niż w typowym polskim mieście ! Z ciekawości - dlaczego nie chcesz skorzystać z usług żadnej z nich?
  19. Kolega pożegnany.
  20. Mały update. Jak się okazuje, na życzenie klienta krawcy obszywają również dziurkę ręcznie. Pan Paweł przesłał mi zdjęcie przykładowej realizacji - zamówiłem własnie taką:
  21. Przede wszystkim, pokaż zdjęcie płaszcza, gdy masz założoną marynarkę lub gruby sweter! Noszenie ciężkiego wełnianego płaszcza na samą koszulę to aberracja, i na pewno się z tym zgadzasz. Powinno wszystko pasować z założoną marynarką.
  22. Jest naprawdę spoko. Tak ulster powinien wyglądać.
  23. @Zajac Poziomka @Żorż Ponimirski dzięki za ideę! Podczas przymiarki marynarka nie miała butonierki, zapytam Błońskiego, jak sobie to wyobraża. Co do standardu pracowni, tak wykończone są (obie) butonierki w moim dwurzędowym płaszczu. Są zakończone dziurką, bo pozwala to postawić kołnierz i zapiąć (oczywiście po jednej stronie) płaszcz pod szyję.
  24. Nie przyglądałem się, można zapytać. Pan Paweł, czeladnik pana Błońskiego, prowadzi fanpejdża - kolega może popatrzeć sobie przykładowe realizacje https://www.facebook.com/blonskibespoke/
  25. @pablocito Tak, można zrobić małe otwarcie dołem, można też zrobić większe otwarcie i starać się naprawdę dopasować ją w biodrach. Małe otwarcie jest to jednak element vintage (swoją drogą - właśnie takie marynarki - naturalne ramiona, małe rozwarcie, jednorzędówki - są typowe dla pierwszej połowy lat '20 ubiegłego wieku), a ja nie chciałem marynarki vintage. Druga metoda - nie wiem czy aby na pewno zadziała przy mojej figurze? W moim zamówieniu MTM to wyszło kiepsko, stąd trochę się zraziłem. @mosze Tak, ale wybrałem takie zdjęcie, aby od razu było wiadomo, o co chodzi. Swoją drogą, model ma zbyt krótką marynarkę i zbyt niski stan wg zasad klasycznej męskiej elegancki, ale takie rzeczy się teraz właśnie szyje - popatrz na najnowsze kolekcje np. Suit Supply. Jestem daleki od kategorycznych osądów i przekreślania takich marynarek, mówię tylko, co mi się podoba, a co nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.