Skocz do zawartości

Męska fryzura


matrix

Rekomendowane odpowiedzi

Garść linków:

1. http://artofmanliness.com/2011/02/16/yo ... ant-shine/

2. http://tmagazine.blogs.nytimes.com/2008 ... -men-hair/

3. http://artofmanliness.com/2009/10/27/th ... y-haircut/

Brylantyna z mojego linku z 10. strony sprawuje się znakomicie, tyle że faktycznie trzeba bardzo oszczędnie z ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Temat chyba pominięty na forum, a być musi przecież.

Moim zdaniem fryzury polaków są czasem na jeszcze gorszym poziomie niż ich ubrania. Mam na myśli całkowity brak fryzury, tzn. cała głowa przejechana maszynką na krótko (95%, pozostałe pięć to metale i rockmani ;P ), w takim czymś tylko Brad Pitt może wyglądać dobrze. Nawet jak patrze po zdjęciach forumowiczów to rzadko zdarza się coś gustownego. Fryzura w dużym stopniu decyduje o ogólnym wrażeniu przystojności mężczyzny, warto o tym pamiętać.

I nie mówie tu o czym fikuśnym, ale klasyczny przedziałek zawsze będzie męski, seksowny i ponadczasowy. Sam taki noszę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Żeby nie było, to nigdy nie byłem wielkim fanem fryzury Carego Granta. Dziwnie mu się ta grzywa na przodzie układała.

Dołączona grafika

To jak, fryzura powinna stanowić 5% ceny garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fryzury polaków są czasem na jeszcze gorszym poziomie niż ich ubrania. Mam na myśli całkowity brak fryzury, tzn. cała głowa przejechana maszynką na krótko (95%, pozostałe pięć to metale i rockmani ;P ), w takim czymś tylko Brad Pitt może wyglądać dobrze. Nawet jak patrze po zdjęciach forumowiczów to rzadko zdarza się coś gustownego. Fryzura w dużym stopniu decyduje o ogólnym wrażeniu przystojności mężczyzny, warto o tym pamiętać.

I nie mówie tu o czym fikuśnym, ale klasyczny przedziałek zawsze będzie męski, seksowny i ponadczasowy. Sam taki noszę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Żeby nie było, to nigdy nie byłem wielkim fanem fryzury Carego Granta. Dziwnie mu się ta grzywa na przodzie układała.

Dołączona grafika

To jak, fryzura powinna stanowić 5% ceny garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klopot chyba w tym, ze fryzura z przedzialkiem (ala Klunej albo Don Drejper) nie kazdemu pasuje. Sytuacja pewnie porownywalna do ubrania, jedni w czyms wygladaja dobrze i naturalnie, inni jak przebrani. Wszystko, co krzyczy 'trying too hard' bedzie postrzegane inaczej niz chcemy.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fryzury polaków są czasem na jeszcze gorszym poziomie niż ich ubrania. Mam na myśli całkowity brak fryzury, tzn. cała głowa przejechana maszynką na krótko (95%, pozostałe pięć to metale i rockmani ;P )

A dla mnie maszynką na króciuteńko to jedyne wyjście. Co tydzień to robię. Włosy krecone, w dodatku z zakolami, nie upoważniają mnie do noszenia przedziałka ani włosów dłuższych niż x mm. A żałuję, oj bardzo żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę żeby Panowie zauważyli z przymrużeniem oka następujący paradoks. Mężczyźni uważają iż długie włosy to domena kobiet, regularnie strzyżą się na zapałkę, natomiast usuwanie owłosienia z innych partii ciał niż głowa są niedopuszczalne, żadne golenie pach, klatki piersiowej, rąk, rąk nóg, okolic intymnych. Natomiast kobiety odwrotnie. Długie włosy wyrastające z głowy są oznaką kobiecości, natomiast na innych partiach ciała nie ma prawa być ani włosa, wszędzie się depilują ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest w dużej mierze to, że w Polsce brakuje dobrych fryzjerów. Większość ludzi strzyże się u pana w salonie na osiedlu, który i może potrafi porządnie wykonać zadaną fryzurę, ale niczego nie doradzi. Próbowałem w Krakowie różnych polecanych salonów, aż zatrzymałem się u pani w modnym atelier fryzjerskim. Niestety żaden z fryzjerów męskich nie był nawet zbliżony poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam salon na Lubicz, przy Hotelu Europejskim. Sporą popularnością cieszy się niejaki pan Daniel w salonie w centrum handlowym M1, poleca go wiele osób. Możesz spróbować, mi nie do końca pasował. Polecam natomiast Avant Apres na ul. Kupa 5 (o ile mnie pamięć nie myli), szczególnie p. Basię i p. Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Anonymous / How do you ask for your haircut when you get it cut? It looks amazing.

This has been asked quite a bit lately..

My rules are:

stay away from hair dressers, find a barber or a hair cutter. Hair dressers rely on un-natural powers such as hair dryers, 3 way mirrors, another person & way too much time to achieve a result that is not sustainable

tell them you want a short, back & sides with a part where your hair falls naturally, if they don’t get it - WALK OUT!

no HAIR DRYER, ever seen a guy at the gym use a hair dryer? He probably has way too much cologne & product around him as well..

minimal product, the idea is that if the hair is cut (not dressed) then all should fall in place

BOOM

http://mostexerent.tumblr.com/post/2369 ... -it-cut-it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo koles z tego bloga nosi fryzure, ktora wykonana jest przecietnie wedlug mnie. Wielokrotnie widzialem jego zdjecia z 'kogutem' na glowie, a wszystko przez zbytnie skrocenie wlosow po jeden stronie glowy. Zreszta to nie pierwszy jego 'stejtment', ktory srednio sie trzyma kupy.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przejawem ignorancji będzie fakt, że nie przeczytałem wszystkich trzynastu stron komentarzy pod tym tematem ale zainteresował mnie dość znaczenie więc nie chciałem zwlekać z własną odpowiedzią. Fryzury z przedziałkiem są niezaprzeczalną klasyką i wyrazem męskiego szyku i elegancji. Niestety dziś są praktycznie nieosiągalne ;) Z przykrością muszę zauważyć, że Polskie fryzjerstwo.. nazwijmy je, komercyjne ;) nie jest w stanie powrócić do tego rodzaju cięcia. W brew pozorom fryzur z przedziałkiem istnieje wiele wariantów. Każdy mężczyzna jest w stanie wyglądać doskonale w takiej fryzurze jeżeli jest dopasowana do kształtu jego głowy, grubości i gęstości włosów a także kierunku ich wyrastania. Bardzo niewielu fryzjerów jest w stanie brać pod uwagę te wszystkie wytyczne. Sam musiałem odwiedzić kilka salonów zanim znalazłem człowieka który był w stanie sprostać wymaganiom odnośnie mojej fryzury.

Podsumowując, fryzura z przedziałkiem to cięcie idealna dla każdego chcącego wyglądać elegancko niezależnie od wieku i włosów. Sam czesze się tak już od dawna i jest to najwygodniejsza fryzura jaką miałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czego obecnie uczą w szkołach fryzjerskich? Zauważyłem, że becie większość salonów to "studia urody" czyli solarium, tipsy, kolczykowanie i bogowie wiedzą co jeszcze. Wszystko nastawione na kobiecą klientelę, o panach to się już praktycznie zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fryzjerkę, do której regularnie chodzę od ponad dwóch lat. Po kilku cięciach, popartych długimi rozmowami i zdjęciami, które przyniosłem, doszliśmy do porozumienia :) po kilkudziesięciu cięciach znamy się już na tyle dobrze, pani Ewa sama wie, jak ciąć.

Pani Ewa jest w średnim wieku i ma pewne ręce. Opowiadała mi, że na swoim egzaminie fryzjerskim musiała golić swojego szefa - kierownika zakładu, ale niestety nie przekonałem jej, żeby wprowadziła taką usługę teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.