Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Z usług tej stylistki nie chciałbym skorzystać, ale nie wątpię, że są panie, które potrafią dobrze ubrać mężczyznę.

Gatunek na wymarciu, niestety. Na szczęście mi udało się swoją żonę nawrócić ;) Teraz kiedy wychodzę z domu zdaża mi się usłyszeć że ten "4 in hand" nie pasuje jej do włoskiego kołnierzyka :P I za to ją kocham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Reserved rusza z nową marką Sinsay. W planach 50 sklepów

"Sieć nie zaobserwowała większych zmian w liczbie odwiedzających sklepy. Spółka zadowolona jest też ze sprzedaży na wszystkich rynkach. - Gdy odrzuci się normalne wahania między rynkami i brandami, to można powiedzieć, że na wszystkich rynkach mamy bardzo dobrą sytuację, na wszystkich rynkach odnotowaliśmy wyraźne wzrosty. Wszystkie operacje poza granicami wskazują, że warto być tam gdzie jesteśmy."

http://www.tvn24.pl/najpotezniejsi-ludz ... 043,s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy link:

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,1 ... #BoxBizTxt

Informacja może nie dotyczy bezpośrednio naszego forum, bo chodzi o sieciówkę, natomiast warto zwrócić uwagę na ogromne przychody, jakie osiągnęła spółka LPP w czasach kryzysu.

Za rok 2012 mieli sprzedaż 3,2 mld zł.

Dla porównania Vistula Group (marki: Vistula, Wólczanka, Kruk, Deni Cler) uzyska ok. 350 mln zł, czyli prawie 10 razy mniej, a Bytom ok. 70 mln zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że posiadanie własnego kopyta u szewca, to szczyt luksusu:

"Dobrze znam luksus. Niektórzy moi klienci zarabiają naprawdę duże pieniądze. Wakacje spędzają na jachcie na Karaibach. Mają wielkie domy, sportowe samochody. Ale nie obnoszą się. Trzeba się dobrze przyjrzeć, by zobaczyć, że płaszczyk jest z najlepszej wełny, a torebka z najdelikatniejszej skóry. Jedna pani ma u szewca we Włoszech drewniany model swojej stopy, żeby nie przyjeżdżać na przymiarki. To taki rodzaj luksusu, że nawet się nie wie, że tak można. (..)".

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127823, ... szech.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy link:

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,1 ... #BoxBizTxt

Informacja może nie dotyczy bezpośrednio naszego forum, bo chodzi o sieciówkę, natomiast warto zwrócić uwagę na ogromne przychody, jakie osiągnęła spółka LPP w czasach kryzysu.

Za rok 2012 mieli sprzedaż 3,2 mld zł.

Dla porównania Vistula Group (marki: Vistula, Wólczanka, Kruk, Deni Cler) uzyska ok. 350 mln zł, czyli prawie 10 razy mniej, a Bytom ok. 70 mln zł.

Z tym, że LPP sprzedaje w połowie Europy, a VG i Bytom głównie (chyba nawet tylko) w Polsce.

Nie wiedziałem, że posiadanie własnego kopyta u szewca, to szczyt luksusu:

Uważasz, że szycie butów na miarę, do tego we Włoszech to nie luksus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że LPP sprzedaje w połowie Europy, a VG i Bytom głównie (chyba nawet tylko) w Polsce.

Połowa Europy to przesada :)

Z kolei Bytom i Vistula robią przeszycia dla innych marek.

No ok. W Europie jest 46 państw, a oni sprzedają tylko do 12 :) Ważne jest też, że te przychody LPP wzrosły o 29% rok do roku! W czasie kryzysu. Czyli ich sam wzrost jest większy niż cała sprzedaż B i V razem wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia sprzedaży LPP wzrosła (po 9 mies.) o 21%, czyli nawet jak dynamikę znormalizujemy, to będą mieli wzrost. A na 2013 planują wzrost powierzchni sprzedaży o kolejne ponad 30%. Niesamowite.

Kilka lat temu analizowałem relację przychodów LPP do Levi'sa ... nie pamiętam ile oan wówczas wy nosiła, ale dzisiaj ...

LPP to kawał biznesu jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Levi's sprzedaje swoje produkty do 110 krajów (oczywiście nie ma takiego samego modelu biznesowego) a przychody ma rzędu 4,5 mld USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny numer Maxim Macaroni pisze o stylu preppy . Krótko o tym skąd wyewoluował, jaka była postawa, status społeczny itp. studentów którzy stworzyli ten styl.

Co mnie zaskoczyło to, że tekstylne trampki są elementem tego stylu. Jeśli ktoś szuka elegancji dalekiej od formalności to warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny numer Maxim Macaroni pisze o stylu preppy . Krótko o tym skąd wyewoluował, jaka była postawa, status społeczny itp. studentów którzy stworzyli ten styl.

Co mnie zaskoczyło to, że tekstylne trampki są elementem tego stylu. Jeśli ktoś szuka elegancji dalekiej od formalności to warto zajrzeć.

Raczej chodzi o tenisówki, a nie trampki. Wywodzące się z tenisa (popularnego sportu w Ivy League), a nie z koszykówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... s-M-S.html

David Cameron showed how deep his support for British Fashion goes – literally - last night at a reception to celebrate the start of the London Collections for Men at Downing Street.

Tieless, in a Richard James suit, Charles Tyrwhitt shirt and Oliver Sweeney shoes, the patriotically attired PM also revealed he was wearing M&S pants.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to converse jest teraz preppy?!

Też mnie to dziwi :D Kiedyś czytałem The Official Preppy Handbook i nic tam nie było o conversach, natomiast funkcje butów casualowych pełniły mokasyny sperry top sider (wg tej książki).

Poza tymi conversami, to cała reszta to właśnie tenisówki albo badmintonówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.