Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł Beaty Chomątowskiej z ostatniego Tygodnika Powszechnego (nr 10/2013) "Bo nikt inny tego nie ma".

Doczekaliśmy czasów, gdy przejawem luksusu zaczyna być posiadanie własnego krawca lub zamawianie sztych na miarę rękawiczek, jak kilka stuleci temu. Historia zatoczyła więc koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.itvl.pl/news/czapkarz-z-lubl ... bject_map={%224071092870176%22%3A478166415581789}&action_type_map={%224071092870176%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]

Wrzuciłem to w przewodniku miejskim, ale myślę, że w ramach propagowania rzemiosła wrzucę i tutaj, ciekawy wywiad z czapnikiem z Lublina.

[jeśli moderator uważa, że jeden z tych postów niepotrzebny - nie chcę dublować - to śmiało można skasować]

W dzisiejszej wyborczej taki artykuł:

http://wyborcza.pl/1,75248,13519074,Pol ... Nasze.html

[edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem ostatnio ciekawą niszową włoską markę oferującą RTW:

Tradycyjne włoskie krawiectwo w przystępnej cenie

Czy ten nagłówek brzmi niewiarygodnie? Biorąc pod uwagę to ile potrafią kosztować garnitury, płaszcze, czy marynarki włoskich firm takich jak Brunello Cucinelli, Zegna, Lubiam, czy Brioni, wydaje się to niewiarygodne. A jednak Royal Hem oferuje szyte we Włoszech, zgodnie z tradycyjnymi zasadami produkty w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Założona w 2009 roku w mieście Civitanova Marche firma bezpośrednią sprzedaż prowadzi jedynie w sklepie internetowym, poza tym jej ubrania są dostępne w kilkudziesięciu lokacjach we Włoszech, oraz kilku na świecie (min. Japonia – patrz zdjęcie powyżej). Jak piszą na swojej stronie: ,,Royal Hem przywraca użycie tradycyjnego krawiectwa, materiałów, oraz wykończenia. Przykładowo używamy klasycznych, wysokiej jakości przędzarek Biella, ale poprzez pranie, barwienie, oraz łączenie nadajemy tkaninom ekskluzywny i nowoczesny charakter”.

Ciekawą nowością letniej kolekcji jest model marynarki typu Lille , o strukturze przypominającej bawełnianą koszulkę, którą charakteryzuje kompletny brak podszewki, oraz skromna konstrukcja , wykonaną z bawełny o splocie jersey.

Całość artykułu o marce na moim blogu: http://commontaste.pl/royal-hem-wloska-marka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Odkryłem ostatnio ciekawą niszową włoską markę oferującą RTW"

Jeszcze w takim razie wiele firm do odkrycia przed Tobą,pamietaj jednak ,że takich firm we Włoszech jest mnóstwo- w tym samym segmencie cenowym- więc będziesz miał sporo materiału do wykorzystania na blogu.

Na dobry początek

henrycottons.it

eleventy.it

seventy.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Odkryłem ostatnio ciekawą niszową włoską markę oferującą RTW"

Jeszcze w takim razie wiele firm do odkrycia przed Tobą,pamietaj jednak ,że takich firm we Włoszech jest mnóstwo- w tym samym segmencie cenowym- więc będziesz miał sporo materiału do wykorzystania na blogu.

Na dobry początek

henrycottons.it

eleventy.it

seventy.it

Wyczuwam nutkę ironii, ale jak najbardziej dziękuję za linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są na forum osoby korzystające z Google Reader, warto odnotować, że 1 lipca usługa ta zostanie wyłączona, więc warto zrobić backup wszystkich subskrypcji

Macie jakis inny czytnik na androida ktory bedzie godnie zastepowal Google Readera po tej dacie? Swego czasu gdy rozgladalem sie odnioslem wrazenie, ze wszystkie na ktore trafialem sa przesycone fajerwerkami i opcjami, gdy ja zas potrzebuje cos najprotszego/czytelnego na swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto przeczytać aby mieć rozeznanie w historii marek luksusowych, ale również teraźniejszości kreowanej przez kilku managerów a nie twórców marek czy ich potomków ...

Bernard Arnauld. Budowlaniec, który trzęsie światem mody

Bardzo dobry artykuł. Ten pan dodatkowo pozbawił rodzinę Vuitton za pomocą różnych prawnych mechanizmów możliwości założenia firmy pod tym właśnie nazwiskiem. Bernard Arnauld powoli przekazuje władzę nad LVMH swoim dzieciom - Antoine i Delphine. Teraz to oni będą się bawić wielkimi markami o wieloletniej historii.

Z tego co słyszałem, to we Francji odbyła się kiedyś akcja w stylu zeuropeizowanej "The Buffet Foundation" i spotkała się ona wręcz z zerowym odzewem, takie wielkie rodziny jak Arnauld czy Bettencourt nie były zainteresowane pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.