Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Pominę to milczeniem, bo nie wnosi nic nowego do dyskusji,

 

W rzeczy samej, podobnie jak znakomita większość postów na każdym forum internetowym -- kompletnie nieistotne dyskusje poświęcone całkowicie błahym zagadnieniom, które w danym czasie stanowiły dla P.T. dyskutantów (rzecz jasna występującym pod adekwatnymi noms de guerre) dostateczny powód obrazy, by rzucić wszystko i uderzyć w wir.

Nie inaczej jest na tym forum, które mimo oczywistej wyjątkowości jest taką samą mieszanką dobrego sąsiedztwa i zwykłego pieniactwa.

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprostować pewne rzeczy:

- można być eleganckim nie wydając na to pieniędzy

- pozyskiwaniu informacji na ten temat służy to forum

- informowanie o setnej promocji Vistuli nie służy elegancji ponieważ po pierwsze spycha na dalszy plan istotniejsze informacje, po drugie kreuje złudne przekonanie, że można kupić znakomity garnitur, świetne ręcznie szyte buty (angielskiej marki oczywiście) i do tego zegarek ze szwajcarskiej manufaktury, a wszystko to w sieciówce i za jedyne 99 zł łącznie.

- promocje firm które regularnie je organizują, przesyłają wszystkim newslettery i nie są bardzo wartościowe dla klasycznej elegancji nie muszą być anonsowane co tydzień. Kto będzie chciał ten sam będzie to sobie sprawdzał.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprostować pewne rzeczy:

- można być eleganckim nie wydając na to pieniędzy

- pozyskiwaniu informacji na ten temat służy to forum

- informowanie o setnej promocji Vistuli nie służy elegancji ponieważ po pierwsze spycha na dalszy plan istotniejsze informacje, po drugie kreuje złudne przekonanie, że można kupić znakomity garnitur, świetne ręcznie szyte buty (angielskiej marki oczywiście) i do tego zegarek ze szwajcarskiej manufaktury, a wszystko to w sieciówce i za jedyne 99 zł łącznie.

- promocje firm które regularnie je organizują, przesyłają wszystkim newslettery i nie są bardzo wartościowe dla klasycznej elegancji nie muszą być anonsowane co tydzień. Kto będzie chciał ten sam będzie to sobie sprawdzał.

Roland, cieszę się że tym razem Pańska wypowiedź jest znacznie bardziej stonowana.

ad1, ad2 cieszę się, że myślimy podobnie

ad3, ad4 wydaje mi się że takie informacje nie działają na sugerowanej przez Pana zasadzie.

 

Myślę, że różnice w postrzeganiu tematu wynikają z postawienia na innym poziomie granicy przyzwoitości. Wszystkie moje poprzednio przytoczone argumenty miały skłonić Administratorów i Moderatorów do rozwiązania dość błahej kwestii - minimum akceptowalnej elegancji/jakości. Reguły są proste - im wyżej postawicie poprzeczkę, tym mniej ten pułap osiągnie. A bajki o tym, że pieniądz jest nie ważny, liczy sie przecież tylko jakość, możemy chyba pozostawić naiwnym.

 

Ponadto zastosowane obecnie rozwiązanie budzi we mnie również wątpliwości w kwestii technicznej jak chociażby gdzie znajduje się lista marek premium i non-premium. Podstawowy problem.

 

Podzielenie tematu okazji/wyprzedaży na dział premium i "pozostałe" byłoby wg mnie rozsądnym wyjściem. Ale decyzje o kształcie i drodze którą podążać ma forum to naturalnie decyzje odgórne i nawet jeżeli niezrozumiałe powinny zostać uszanowane. Mi osobiście brakowałoby działu okazji za niewygórowaną kwotę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli ktoś będzie tęsknił za działem traktującym o promocjach w sieciówkach, ma do tego specjalnie prowadzonego przez Mr. Vintage bloga. Tam można znaleźć wszystko o markach typu hm, reserved, vistula, wólczanka, etc. Tutaj chodzi chyba o coś innego.

Wincenty - nie umniejszając nikomu wiedzy i operatywności już lepiej wybrać opcję "kuponik.pl" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś próbujecie osiągnąć przez te dyskusje z moderacją? Czy tak piszecie z powodu niezadowolenia i nadmiernej ilości czasu?

Tematy zostały zamknięte, administracja miała do tego prawo w związku z regulaminem, z którym się zapoznaliście i który zaakceptowaliście. Podobne tematy możecie znaleźć na innych forach internetowych (tak jest, wiele różnych forów internetowych) i uwaga... można korzystać z więcej niż jednego forum - do czego serdecznie zachęcam.

Dalsze dyskusje, opinie i osądy podjętej decyzji nie mają większego sensu. Polecam zatem zapoznać się z nowymi tematami i postami na forum.

deal_with_it_rainbow_dash_by_misterbrony

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zamknięcie tematu "Wyprzedaże", może nie do końca się z nim zgadzam, ale rozumiem. Co więcej, uważam, że jak już został zamknięty to równie dobrze może, a nawet powinien, zostać usunięty. Przecież nikt nie będzi szukał sobie jakie to wyprzedaże miała Vistula dwa lata tem. Jak dla mnie wartość merytoryczna tego tematu jest z tego powodu bliska zeru - po co zaśmiecać forum takimi zamknietymi tematami. To samo można zrobić z tematem "nowe nabytki" :D

 

Nie odchodząc za daleko od tematu, czy na prawdę będzie nadal istnieć wątek "TKmaxx"? Raz, że na dzień dzisiejszy 90% tego tematu to gadka o cenach kashmiru a dwa, czy na serio tyle osób będzie korzystać z informacji akurat o tym sklepie? Jak napiszę jakie cuda mają w Bielskim TK to połowa forumowiczów wsiądzie w samochód i nawiedzi BB? Nie do końca chyba rozumiem czym sobie akurat ta sieć zasłużyła na odrębny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sobie zasłużyła na zamknięcie wątku? Nie bronię swoich racji rozdzierając na piersiach koszulę (oczywiście marki premium), ale każdy ma tu wątki które czyta i takie które uważa za bezsensowne, ale nie będziemy przecież wszyscy wszystkiego zamykać. Od tego są moderatorzy. Ja nie palę (już), ale nie wnioskuję o zamknięcie wątku o papierosach. Jeżeli zaś mowa o zasięgu regionalnym - czy mamy zamknąć wątek o lubelskich krawcach tylko dlatego, że większość forumowiczów nie mieszka w Lublinie?

Z tonem postu Kolegi Pol606 powyżej zasadniczo się nie zgadzam, ale zgadzam się z jedną Jego myślą: dość dyskusji o zamykaniu. Niedawna decyzja moderatorów spowodowała podział forum na jej zwolenników i przeciwników - każdy udowadnia swoje racje. Myślę że już starczy, moderatorzy zdecydują co zamknąć i kogo zbanować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To robota Moderatorów, aby czyścić wątki z bezpłodnych wypowiedzi - zamykanie tematów to trochę pójście na skróty, ale jakby nie patrzeć to ich prawo,

2. Wątek o TKMaxx uważam za jak najbardziej udany - tak jak proponował jeden z kolegów, miały tam lądować informacje o ciekawych egzemplarzach zauważonych w danym sklepie (te są bardzo nierówno zaopatrzone np.Radom) - jeśli to komuś może pomóc, to wystarczające uzasadnienie istnienia tego tematu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy zatem: były sobie dwa wątki, które zostały zamknięte. Jedni Koledzy pisali że skandal, inni że mod wie co robi. Wątki wróciły w liczbie czterech, a Kolega który podsumował/streścił dyskusję podając podstawę prawną powiększył swoją reputację prawie pięciokrotnie (ontzag, Mikel!):-)

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedankt, lubo69! ;) 

 

Nie widziałem, by wróciły w liczbie czterech. Zauważyłem jeden o TK Maxx'ie i to tyle. Jeśli masz rację, to 3 nie będą miały wzięcia i Siły Wyższe je po prostu zamkną. :) 

 

Co do reputacji - teraz chyba nie mam wyjścia, jak tylko pokazać się z jak najlepszej strony na forum ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniach mobilnych (firmy Apple, ale proszę bez hejtingu) dzieją się dziwne rzeczy przy korzystaniu z forum. Zarówno wersja mobilna jak i poszczególne style wersji pełnej wyglądają na bardzo okrojone, nie tak jak na komputerze, pozbawione praktycznie funkcjonalności - czy ktoś spotkał się z tym problemem?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniach mobilnych (firmy Apple, ale proszę bez hejtingu) dzieją się dziwne rzeczy przy korzystaniu z forum. Zarówno wersja mobilna jak i poszczególne style wersji pełnej wyglądają na bardzo okrojone, nie tak jak na komputerze, pozbawione praktycznie funkcjonalności - czy ktoś spotkał się z tym problemem?

 

Raz na jakiś czas mam podobnie, tak jakby w ogóle nie pokazywało grafik a cała strona składała się jedynie z rozrzuconego tekstu.

Rozwiązaniem i bardzo wygodnym była by wtyczka TapaTalk kilkukrotnie już poruszana w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Istnieje możliwość zrobienia osobnego tematu czy wątku o rozmiarach?

Mianowicie dużo osób się pyta jaki będzie rozmiar tego czy tamtego. Sam trochę musiałem się naszukać żeby odpowiedni trafić.

Polegało by to na wpisaniu jednej wytycznej tabeli przykładowo z każdej firmy ewentualnie każdy mógłby się podzielić jak u niego to wygląda.

Jeśli było albo niepotrzebne to proszę temat usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.