Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mój post nie jest potwierdzeniem tego, że dostałem informację o ostrzeżeniu. 

Dowiedziałem się tego przypadkowo pisząc kolejnego posta i zerkając w lewo na mój avatar.

@roland
Jeżeli moderator pomaga nowym userom wtedy kiedy mu się chce tak jak Misza to chyba stanowisko moderatora objął przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co dostałem a czego nie dostałem.
Zresztą nie ważne jest to ostrzeżenie bo nie zbyt mnie to interesuje.
Interesuje mnie to dlaczego ktoś taki jak Ty kto powinien pomagać nowym userom czyta ich wiadomości po trzy razy i zamiast powiedzieć przykładowo "nie wiem" nie odpowiada na nie wcale ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem co dostałem a czego nie dostałem.

Zresztą nie ważne jest to ostrzeżenie bo nie zbyt mnie to interesuje.

Interesuje mnie to dlaczego ktoś taki jak Ty kto powinien pomagać nowym userom czyta ich wiadomości po trzy razy i zamiast powiedzieć przykładowo "nie wiem" nie odpowiada na nie wcale ?

 

 

 

Gawle, nie zapoznałeś się z Regulaminem i łamiąc go umieściłeś temat o sprzedaży. Zdarza się. Poprosiłem Cię o zapoznanie sie z tym dokumentem. Potem świadomie umieściłeś kolejny temat myśląc, że łamiesz Regulamin i kolejny, ktory Regulamin faktycznie złamał. Zakładany przez siebie temat bez logicznego powodu całkowicie czyścisz z treści merytorycznej i oczekujesz, że będzie kasowany. Dodatkowo w mojej opinii trollujesz. 

 

Daj już spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę temat z cześci merytorycznej i proszę o usunięcie bo zauważyłem, że wiele tematów w dziale K/S jest nieaktualne. 
Zamiast usuwać takie tematy to dalej one wiszą nie wiadomo po co. Nie uważasz, że to bez sensu ? Lepszym rozwiązaniem chyba było by gdyby w tym dziale były tylko aktualne oferty.
Twoja opinia na temat tego czy trolluje czy nie jest nieistotna. Jeżeli faktycznie by tak było i przeszkadzało by to userom  to myślę, że dawno temu wyłapał bym banana.

Jeszcze raz Ci powtarzam, że mnie nie chodzi o ostrzeżenie tylko o to, że jako moderator powinieneś mi pomóc gdy wysyłam pw z zapytaniem o funkcjonowanie forum.

Przykład ? Trzeciego dnia po zarejestrowaniu wysłałem Ci pw z zapytaniem o posługiwanie się opcją "szukaj".
Przeczytałeś tą wiadomość cztery razy i nie raczyłeś odpowiedzieć. 

Drugi przykład.   Wczoraj napisałem do Ciebie "pw" z zapytaniem w jakim dziale mam umieścić dany temat.
Wiadomość przeczytana dwa razy a odpowiedzi zero. 

 

hmm ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Olgierd

Jakie są zasady uznawania postów za "niezgodne z tematem forum"? Czy admin czy inny moderator ma w tym zakresie kompletnie wolną rękę, czyli jego decyzje mogą wynikać po prostu z prywatnych sympatii bądź animozji (zarówno do innych Forumowiczów, jak i ew. tematów omawianych na forum)? Czy też swoboda ta jest w jakiś sposób ograniczona?

 

Pytam, ponieważ wczoraj poleciało parę postów w "stylistycznych koszmarkach", w których -- nie odbiega to od wcześniejszego dorobku wątku -- odnoszono się do stroju ex-piłkarza-celebryty, ze wzmianką, iż nie jest to "ani klasyczne, ani eleganckie". Następnie wycięto posty, w których Forumowicze próbowali wskazać brak konsekwencji w takich działaniach; co się rzuca w oczy -- podobne odczapne pogaduszki są tolerowane albo nawet rozwijane w innych wątkach.

 

(Przypominam też sobie małą woltę w wątku "tweed", który -- moim skromnym zdaniem -- jest jeszcze bardziej wymowny.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje się wywołany do tablicy, ale uprzejmie proszę zapoznać się z regulaminem forum tu wyimek:

 

Użytkownicy o szczególnych uprawnieniach.


  • Administrator może powierzyć niektórym użytkownikom forum pełnienie funkcji moderatorów odpowiedzialnych za zapewnienie przestrzegania niniejszego regulaminu oraz porządek na forum.

  • Moderator ma prawo w szczególności do:

  • ingerowania w tytuły tematów oraz wpisy w poszczególnych tematach poprzez zmianę ich treści lub ich usuwanie bądź przenoszenie w ramach forum

  • łączenie tematów bądź ich dzielenie

  • zamykania dyskusji w temacie bądź odbieranie możliwości wypowiadania się w temacie przez poszczególnych użytkowników forum

  • Moderator w przypadku ingerencji w tytuł tematu lub treść wpisu zobowiązany jest zamieścić o tym informację, wskazując na przyczynę oraz charakter ingerencji.

  • Moderatorzy mogą również stosować sankcje, o których mowa w pkt VII.

  • Decyzje moderatorów nie podlegają dyskusji i są ostateczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są zasady uznawania postów za "niezgodne z tematem forum"? Czy admin czy inny moderator ma w tym zakresie kompletnie wolną rękę, czyli jego decyzje mogą wynikać po prostu z prywatnych sympatii bądź animozji (zarówno do innych Forumowiczów, jak i ew. tematów omawianych na forum)? Czy też swoboda ta jest w jakiś sposób ograniczona?

 

Pytam, ponieważ wczoraj poleciało parę postów w "stylistycznych koszmarkach", w których -- nie odbiega to od wcześniejszego dorobku wątku -- odnoszono się do stroju ex-piłkarza-celebryty, ze wzmianką, iż nie jest to "ani klasyczne, ani eleganckie". Następnie wycięto posty, w których Forumowicze próbowali wskazać brak konsekwencji w takich działaniach; co się rzuca w oczy -- podobne odczapne pogaduszki są tolerowane albo nawet rozwijane w innych wątkach.

 

(Przypominam też sobie małą woltę w wątku "tweed", który -- moim skromnym zdaniem -- jest jeszcze bardziej wymowny.)

 

Przyznam że jeżeli liczyłeś na katalog "postów niezgodnych z tematem forum" to takowego nie posiadamy i posiadać nie będziemy. Jeśli masz zastrzeżenia co do pracy moderacji proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

No tak, ale regulamin nie wskazuje kryteriów podejmowania takich decyzji, bo nawet ze zwrotu "Decyzje moderatorów nie podlegają dyskusji i są ostateczne" nie wynika kiedy można tak zrobić (chyba że zdanie "nie podlega dyskusji" należy rozumieć dosłownie, czyli: nie tyle nie można się od nich odwoływać, ile nie można nawet poddawać ich dyskusji publicznej).

 

Generalnie jest mi to obojętne, ponieważ dla mnie jest to tylko zabawa internetowa, ale przyznam, że część osób reprezentujących w ten sposób Stowarzyszenie daje w ten sposób nieszczególnie dobre świadectwo (sobie? Stowarzyszeniu?). Uwaga ta nie jest bez znaczenia, ponieważ po (pobieżnej -- na Forum znalazłem li tylko wyciąg ze statutu) lekturze tego dokumentu odnoszę wrażenie, że Forum powinno pełnić rolę służebną wobec Stowarzyszenia (tutaj mam na myśli par. 6 ust. 1 statutu), a przez podejmowanie takich działań ad hoc można odnieść wrażenie przeciwne.

 

Słowem: wykładnią w niejasnych sytuacjach -- a regulamin forum jest mocno niejasny -- powinien być tu statut Stowarzyszenia, zwłaszcza w sytuacji, gdy moderatorzy nie mają jednolitego stanowiska nt. zasad klasyfikowania postów bądź wątków jako "niezgodnych".

 

 

Q.E.D., dziękuję za uwagę i poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.No tak, ale regulamin nie wskazuje kryteriów podejmowania takich decyzji, bo nawet ze zwrotu "Decyzje moderatorów nie podlegają dyskusji i są ostateczne" nie wynika kiedy można tak zrobić (chyba że zdanie "nie podlega dyskusji" należy rozumieć dosłownie, czyli: nie tyle nie można się od nich odwoływać, ile nie można nawet poddawać ich dyskusji publicznej).

 

2.Generalnie jest mi to obojętne, ponieważ dla mnie jest to tylko zabawa internetowa, ale przyznam, że część osób reprezentujących w ten sposób Stowarzyszenie daje w ten sposób nieszczególnie dobre świadectwo (sobie? Stowarzyszeniu?). Uwaga ta nie jest bez znaczenia, ponieważ po (pobieżnej -- na Forum znalazłem li tylko wyciąg ze statutu) lekturze tego dokumentu odnoszę wrażenie, że Forum powinno pełnić rolę służebną wobec Stowarzyszenia (tutaj mam na myśli par. 6 ust. 1 statutu), a przez podejmowanie takich działań ad hoc można odnieść wrażenie przeciwne.

 

3.Słowem: wykładnią w niejasnych sytuacjach -- a regulamin forum jest mocno niejasny -- powinien być tu statut Stowarzyszenia, zwłaszcza w sytuacji, gdy moderatorzy nie mają jednolitego stanowiska nt. zasad klasyfikowania postów bądź wątków jako "niezgodnych".

 

1. Czy w kodeksie karnym w artykule 148 wytłumaczono co oznacza "zabić człowieka"? Nie, nie wytłumaczono. Czy możemy kogoś uznać za winnego zabicia człowieka? Możemy. Jeśli masz propozycje określenie kryteriów które pozwolą doprecyzować regulamin, a moderatorom działać - proszę o informację.

Nie pisałem że od decyzji moderatorów przysługuje odwołanie do administratora, ani nie odnosiłem się do ich decyzji, pisałem o PRACY moderatorów, jeśli do niej masz zastrzeżenia - PW

 

2. W zasadzie chyba bardziej na miejscu jest stwierdzenie że to Stowarzyszenie pełni wobec forum rolę służebną :-)

 

3. Odwieczny problem każdego sądownictwa - mnogość sędziów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.