Skocz do zawartości

Wielka Renowacja - 16.11.2013 / g. 14.00-17.00 / Warszawa


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu Stowarzyszenia But w Butonierce zapraszam na WIELKĄ RENOWACJĘ !

 

Tym razem gościmy w Cechu Rzemiosł Skórzanych im. Jana Kilińskiego. Niewiele osób wie, że kilka kroków od Rynku Starego Miasta mieści się Cech i prowadzone od 40 lat muzeum z eksponatami butów i wyrobów kaletniczych jakich nie znajdziecie nigdzie w Polsce. Zintegrujemy się dokonując renowacji wybranych eksponatów z ekspozycji, w tym lotników Sikory. Wesprą nas w tym przedsięwzięciu niezastąpione marki ze stajni koncernu Avel oraz faktoryja Z. Kozuba i Synowie.

 

Spotkanie nasze będzie okazją do porozmawiania z rzemieślnikami należącymi do Cechu, między innymi:

 

- Olgą Werbeniec

- Tadeuszem Januszkiewiczem

- Donatem Trepką

- Jackiem Kamińskim

- Romualdem Łukasikiem,

 

którzy zapowiedzieli, że przyniosą ciekawostki ze swoich pracowni.

 

W małych grupach, w towarzystwie pani przewodniczki, wejdziemy do muzeum abyście osobiście poczuli ducha polskiego rzemiosła skórzanego :)

 

Nie ostatnią ale ostatnią atrakcją, którą zdradzę w tej chwili, będzie prezentacja Międzynarodowej Fundacji Obuwniczej Belina. Powstanie jej jest dla mnie wielką niespodzianką, dla naszej pasji do butów odpowiedzią na zadawane co jakiś czas pytanie "co dalej jak odejdą mistrzowie?" , a dla nas wszystkich wyzwaniem, ponieważ inicjatywa ta będzie wymagała wsparcia.

 

Spodziewamy się wielu interesujących gości, ale o tym dowiecie się już podczas Wielkiej Renowacji.

 

Zapraszam do zgłaszania chęci uczestnictwa w imprezie. Poniżej w temacie.

Co prawda jesteśmy przygotowani na znacznie większą liczbę uczestników niż podczas Wielkiej Impregnacji, ale jeżeli zgłoszenia przekroczą liczbę miejsc będziemy zmuszeni dokonać selekcji biorąc pod uwagę takie kryteria jak: aktywność na forum, przynależność do Stowarzyszenia, wspieranie działalności Stowarzyszenia.

Tradycyjnie Panie mają pierwszeństwo, tym bardziej że przewidzieliśmy dla nich warsztaty „Jak nauczyć mojego mężczyznę dbać o moją skórzaną torebkę i buty” - ups !!! wydałem kolejną atrakcję !!!

 

pozdrawiam
Damian

 

 

post-12-0-27710800-1383501108_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.