Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem jakiegoś opisu tu na forum i ostatecznie obrysowałem (prowadząc prostopadle) obie stopy na kartkach, a następnie zmierzyłem linijką. Brałem wartości dla skrajnych punktów. Dla pewności powtórzyłem to jeszcze trzy razy w różnych porach dnia. Nie wiem czy to był dobry sposób, ale u mnie się sprawdził. Czy jakoś inaczej powinienem to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wkładki są chyba trochę dłuższe. Założyłem je teraz i miejsca z pewnością jest więcej niż 2 mm. Może Meermin wziął już na to poprawkę pisząc instrukcje dla kupujących? Ja z ich rad nie korzystałem, ale w sumie czytając ten wątek najwyżej wybrałbym rozmiar 9. Na razie jest dobrze. Gdybym stwierdził, że jednak to był błąd, obiecuję edycję postów. Ale to pewnie najwcześniej za kilka tygodni, żeby było zrobione rzetelnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś może ma model czarnych oxfordów Meermin (101198 - BLACK CALF)

 

CTbYkIM.png

 

Jeśli tak, to czy w nich podobnie jak w monkach na hiro, tył wydaje się trochę zbyt nisko i lepiej wybrać dopasowane niż z delikatnym luzem? Czy może z racji tego, że są sznurowane, nie ma to w ogóle znaczenia?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty bespoke nie zawsze są wygodne i dopasowane, co potwierdzają opnie kolegów, którzy takowe sprawiali. Natomiast w RTW możesz szukać do skutku. Masz wybór na tyle duży, aby nie szukać winy w kroju obuwia, zamiast w swoim niewłaściwym wyborze. Bez sensu zaklinać rzeczywistość, a tym bardziej szkoda stóp.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Jeszcze rozumiem, że jest trudno zareklamować, że chciało się but tak zrobiony, a wyszedł inaczej (bo szewc upierałby się że tak to usłyszał, zatem tak też i klient chciał). Natomiast niewygodny but oznacza źle zmierzoną stopę, czyli ewidentną fuszerkę, którą da się obiektywnie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, to w którym momencie uznajemy, że buty są "wygodne"? Przy pierwszym założeniu? Po pierwszej godzinie? Pytam, bo jak założyłem jedne buty RTW i przeszedłem się w nich z pracy do domu (trochę ponad pół godziny piechotą na mieście), to nic w ogóle na nogach nie czułem, było idealne. Dwa dni później tak mi obgryzły piętę, że musiałem je odstawić na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma model czarnych oxfordów Meermin (101198 - BLACK CALF)

 

CTbYkIM.png

 

Jeśli tak, to czy w nich podobnie jak w monkach na hiro, tył wydaje się trochę zbyt nisko i lepiej wybrać dopasowane niż z delikatnym luzem? Czy może z racji tego, że są sznurowane, nie ma to w ogóle znaczenia?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Mam ten model i podobnie jak przedmowcy nie odczuwam, zeby tyl byl za nisko. Ale jest to moje jedyne porzadne obuwie, wiec byc moze nie jestem swiadomy, ze cos jest z nimi nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no i po kilku zamówieniach wysyłanych 2-3 dni po złożeniu zamówienia i mnie dopadły opisywane przez innych forumowiczów opóźnienia. Złożyłem zamówienie 29 października i póki co wciąż butów nie ma. Jedynym plusem sytuacji jest to, że dopóki będą mieli ich na stanie - nie pobierają pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.