Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić Monki Tan Coutry Calf na podeszfie Hiro. Przy angielskiej rozmiarowce mam 44, czy rozmiarówka meermin jest zaniżona ?? który rozmiar powinienem wybrać ??

 

1.Monki mają bardzo ograniczoną regulację, do tego Hiro jest dość obszerne.

Jak masz wąską stopę to musisz trafić bardzo dopasowane. Prawie jak loafersy.

 

2. Zmierz stopę (odrysowanie na kartce) i prześlij wymiar do Meermina aby coś ci podpowiedzieli.

 

Ogólnie randka w ciemno.

Ja celowałem o 0,5 rozmiaru w dół, choć różnie się on kształtuje w butach które ma różnych firm.

Trafiłem tak w 75%.

 

Jak będziesz wiedział ile centymetrów ma twoja stopa, przeczytaj ten dział może trafisz na podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się właśnie do zakupu swoich pierwszych porządnych butów, padło na http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2033
W związku z tym, że jestem laikiem w zakupie butów przez internet (zwłaszcza za granicą) chciałbym Was prosić o pomoc.

 

Mam stopy o długości 269mm i szerokości 100mm w najszerszym miesjcu. Po przewertowaniu forum zamierzam kupić buty w rozmiarze 8,5 UK. Myślicie, że ten rozmiar będzie odpowiedni?

W jaki sposób Wy płaciliście za swoje buty (karta, paypal, przelew)? Na którym sposobie płatności traci się najmniej na prowizjach/przewalutowaniu?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się właśnie do zakupu swoich pierwszych porządnych butów, padło na http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2033

W związku z tym, że jestem laikiem w zakupie butów przez internet (zwłaszcza za granicą) chciałbym Was prosić o pomoc.

 

Mam stopy o długości 269mm i szerokości 100mm w najszerszym miesjcu. Po przewertowaniu forum zamierzam kupić buty w rozmiarze 8,5 UK. Myślicie, że ten rozmiar będzie odpowiedni?

W jaki sposób Wy płaciliście za swoje buty (karta, paypal, przelew)? Na którym sposobie płatności traci się najmniej na prowizjach/przewalutowaniu?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Jeśli chodzi o rozmiar to Ci nie pomogę, bo jeszcze własnych Meerminów nie kupiłem, ale w kwestii przelewów polecam Paypala. Koszty przewalutowania zawsze jakieś są, ale system jest pewny, bezpieczny i przeze mnie sprawdzony (herring i suitsupply). W razie odstąpienia pieniądze też łatwo jest Ci zwrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się właśnie do zakupu swoich pierwszych porządnych butów, padło na http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2033

W związku z tym, że jestem laikiem w zakupie butów przez internet (zwłaszcza za granicą) chciałbym Was prosić o pomoc.

 

Mam stopy o długości 269mm i szerokości 100mm w najszerszym miesjcu. Po przewertowaniu forum zamierzam kupić buty w rozmiarze 8,5 UK. Myślicie, że ten rozmiar będzie odpowiedni?

W jaki sposób Wy płaciliście za swoje buty (karta, paypal, przelew)? Na którym sposobie płatności traci się najmniej na prowizjach/przewalutowaniu?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Z mojego doświadczenia brałbym rozmiar 8 (280mm )To max na twoją stopę. To w sumie ponad 1cm. A kopyto "hiro" jest dość szerokie (uniwersalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się właśnie do zakupu swoich pierwszych porządnych butów, padło na http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2033

W związku z tym, że jestem laikiem w zakupie butów przez internet (zwłaszcza za granicą) chciałbym Was prosić o pomoc.

 

Mam stopy o długości 269mm i szerokości 100mm w najszerszym miesjcu. Po przewertowaniu forum zamierzam kupić buty w rozmiarze 8,5 UK. Myślicie, że ten rozmiar będzie odpowiedni?

W jaki sposób Wy płaciliście za swoje buty (karta, paypal, przelew)? Na którym sposobie płatności traci się najmniej na prowizjach/przewalutowaniu?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

 

A z mojego doświadczenia brałbym 9.

Wszystko zależy od tego jak masz zbudowaną stopę, palce itd. Może jest ktoś na forum w tych butach z Twojej okolicy.

Mam stopę 272 mm i te czarne oxfordy w 9UK, i innego rozmiaru sobie nie wyobrażam nosić.

Pierwszy zakup praktycznie w ciemno i musisz się przygotować na wymianę.

Płaciłem paypalem i przelewem walutowym, a koszty są integralną częścią procesu zamawiana, chyba są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie. Po Waszych radach składniam się bardziej ku 8 UK

 

Stopa 27cm i rozmiar 8,5 ma lekki luz.

 

Remy, czy mógłbyś jeszcze napisać jak szeroka jest Twoja stopa I czy teraz, mając na uwadze ten luz, zdecydowałbyś się ponownie na 8,5 czy raczej na 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowanie mojej stopy:

http://oi47.tinypic.com/111lf8k.jpg

 

Kupiłem double monki a w nich nie ma dużej regulacji.

Skończyło się na wstawieniu wkładki i zapinaniu na ostatnim możliwym zapięciu.

Teraz zamówiłbym 8.

 

Wysłałem zapytanie do Meermina z opisem jaką rozmiarówkę mam w innych firmach (głównie 9) i powyższy skan.

Oni zaproponowali mi 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie,

 

Do tej pory miałem 7,5 Ama i Olfe i wymiary były ok. Teraz zamówiłem Hiro ten sam rozmiar - niestety przy chodzeniu stopa się podnosi i jak gdyby trochę wyskakuje z buta (podnosi się, ale cała się nie wyłania).

 

Czy da się coś tym zrobić? Czy powinienem odsyłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli buty są troszkę za duże. Jeżeli chcesz się bawić w odsyłanie to możesz wymienić na pół rozmiaru mniejsze, ale prostszym sposobem będzie jeśli zaryzykujesz i zastosujesz zapiętki. W moim przypadku (mam 10.5 w jednych butach i mogłem włożyć niemal mały palec pod piętę) zapiętki wystarczyły i buty się potem same zeszły. 

Polecam też ciasne wiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wally,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Największy paradoks, że gdy zakładam to samo kopyto o rozmiar większe (nr 8), to but spada mniej!

 

Nie sądzę, żeby 7,5 były zbyt duże, ponieważ z przodu jest trochę za ciasno (ale do rozepchania u szewca).

 

Problem leży w tym, że przy pięcie but jest zbyt krótki/zbyt mało zaokrąglony i dlatego stopa wychodzi na wierzch. Dlatego również przy rozmiarze większym but spada mniej - ponieważ stopa wchodzi głębiej do środka.

 

Nie wiem, czy zapiętka tu coś pomoże?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... dziwne to kopyto Hiro. Kolega ma podobny problem (on wziął ten rozmiar większy nr 8 i stąd mam porównanie; ma trochę większą nogę).

 

Mocniejsze związanie butów trochę pomaga. Gdy stoję w miejscu, but wydaje się dobry. Gdy zaczynam iść, to pięta chodzi do góry. Do tego stopnia, że jestem w stanie zdjąć buty bez ich rozwiązywania (mowa o modelu oxfordów). Mimo że dobrze przylegają do nogi i z przodu wymagają rozchodzenia.

 

Na razie widzę to tak, że producent nie zadbał o zaokrąglenie buta przy pięcie buta, żeby ta nie wyskakiwała na zewnątrz. Zaczynam mieć myśli, czy nie trafiła się jakaś trefna seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meerminy mają licowaną skórę tam gdzie przypada pięta. Poślizg zapewniony i pięta wychodzi.

 

Pisałem firmie aby coś z tym zrobili, ale widać że mają to gdzieś.

 

Jak to nowe buty to lepiej odesłać.

 

Ewentualnie spróbować wkładki- przesunie stopę trochę do tyłu i sprawdzić czy jakiś inny materiał na pięcie, lepiej jej nie przytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie,

właśnie przyszły do mnie zamówione monki na kopycie hiro, o takie:

http://www.meermin.es/ficha_articulo.php?id=2694

Są piękne i przy szybkim przymierzeniu ( w robocie nie miałem czasu i okazji dłużej sprawdzić) wydają się że leżą idealnie- tak do minimalnego rozchodzenia. Mam jednak dwie uwagi do wykończenia.

Po pierwsze na jednym z butów skóra jest jakby powierzchniowo przecięta ( ok. 2 cm długości) co widać na zdjęciu 1 i 4.

Secundo, na jednym z butów przy szwie są jakby łyse plamki ( zdjęcie 2 i 3). Wygląda jakby to był klej ale jestem kompletnym amatorem ( moje pierwsze zamszowe buty). Ciężko to sfotografować komórką ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Spróbuję w domu zrobić lepsze zdjęcie ale na razie wstawiam te co mam do waszej oceny.

Co sądzicie? Zostawić bo to drobiazg i da się coś tym zrobić, wymienić ( wtedy koszt pokrywam w jedną czy obie strony?) czy może pisać do Meermina i liczyć na jakiś rabat ( były takie przypadki? )?

 

 

post-5112-0-44763700-1400074452_thumb.jp

post-5112-0-22155900-1400074570_thumb.jp

post-5112-0-06232500-1400074605_thumb.jp

post-5112-0-08005900-1400074850_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te buty ale przyznam szczerze, że nigdy sie im tak nie przyglądałem. Jedynie czy nie ma jakichś większych wad,problemów bo na style forum swego czasu były.

Obecnie zmieniły kolori i cieszę się nimi nie przyglądając sie tak dokładnie. Ja jedynie spróbowałbym je rozczesać szczotką do zamszu co to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.