Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

(wcześniej pisałem w niewłaściwym miejscu; przepraszam za omyłkę)

 

Również się zastanawiam, który model wybrać. Loaki noszę 7,5F "na styk", ale jest najbardziej w porządku. Barkery 7,5G są dla mnie w sumie komfortowe. Gordon Bros 41 jest za mały, 42 za duży.

Bexley 41 jest w porządku, ale ten na szerszym kopycie. Długość stopy to 270.

 

Chce kupić Meerminy z linii classic Olfe albo Ama. Niby powinienem celować w 7,5UK, bo w wielu miejscach piszą, że Meerminy naśladują rozmiarówki angielskie. Ale z drugiej strony ten Bexley sprawia, że rozważam rozmiar 7UK.

 

Jak myślicie?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie...

 

Myślałem o Loakach.

 

Z Meerminem warto pamiętać, że jest inna rozmiarówka dla różnych kopyt. Np przy kopycie New Rey rozmiar 7,5 = 40+ (a 8=41). Zaś przy kopycie Hiro 7,5=41.

 

W Loakach noszę 7,5, a w Bexleye 41 wchodzę bez problemów (chociaż węższe kopyto mnie obciera, ale wydaje mi się, że to wina wypełnienia w środku buta), więc trochę podobnie do White Haven.

 

@ White Haven, 

 

jeśli mogę spytać - czy myślisz, że nr 7 na kopycie Hiro (zdaniem Meerminów 40+) byłby na Ciebie dobry?

 

Sam Meermin polecił mi rozmiar 41 przy Olfe i Ama. Na podstawie informacji, które podałem też tutaj, ale zaczynam powątpiewać, czy nie zaryzykować z rozmiarem 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że ja mam dość szerokie stopy. Loake noszę w rozmiarze 8 UK (tęgość F) Mam jedną parę Loake w rozmiarze 7,5 UK, ale to tzw. "old new stock" (buty wyprodukowane w latach 70-tych, leżaki magazynowe) i nie wiem jak to się ma do ich obecnej rozmiarówki - w każdym razie to chyba moje najwygodniejsze buty. Miałem też jedną parę Loake w rozmiarze 8 UK tęgość G, ale po rozchodzeniu okazały się być za duże i musiałem je sprzedać. 

 

 

Swoją drogą, jeżeli zdecydujesz się na zakup u nich, to daj proszę znać na forum jak trafiłeś z rozmiarem. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 - czyli jest jeszcze bardziej podejrzanie niż myślałem. Opierając się na Twoim przykładzie powinienem pomyśleć o 7.

A jaką masz długość stopy? Jeśli to nie problem, czy możesz podać model Bexleya, który jest na Ciebie dobry?

 

Oczywiście dam znać, jeśli kupię u nich buty. Szkoda, że tak trudno przeszukuje się Style Forum o Meerminach, bo tam jest wszystko na raz i nie ma wyodrębnionej rubryki o rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Podobnie jak wielu z moich przedmówców przymierzam się do zakupu Meermin-ów i zastanawiam się nad wyborem rozmiaru. Najbardziej podobają mi się oksfordy "TAN COUNTRY CALF" na kopycie hiro. Mam stopę regularną (F) o długości 29.5 cm i normalny rozmiar 46. Zastanawiam się czy rozmiar 11.5 UK w Meerminach nie będzie na mnie za duży. Dla przykładu angielskie Church's pasują na mnie właśnie w 11.5. Jak uważacie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stopę 272 mm i te czarne oxfordy w 9UK, ale wszystko zależy od budowy stopy i tego czy wolisz ściśle dopasowane czy luźniejsze itd.

Jak to jest standardowe kopyto to powinno mi pasować. Możesz mi powiedzieć jaka jest długość całkowita tych butów? Nie chcę, żeby optycznie za długie  nie wyszły w porównaniu z moją sylwetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam stopę 281mm i jak kiedyś przymierzyłem d.monki UK9 to mi spadły mimo zapięcia.

Dlatego mam 8.5 i nie ma luzów mając taką samą długość stopy

Ale o tęgości stopy już tu wiele pisało

Ps jeśli mam kopyto hiro to loffersy na kopycie ron musiałbym 0.5 numeru większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.