Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest standardowe kopyto to powinno mi pasować. Możesz mi powiedzieć jaka jest długość całkowita tych butów? Nie chcę, żeby optycznie za długie  nie wyszły w porównaniu z moją sylwetką.

 

 

Długość całkowita oxfordów 101198 black calf na kopycie hiro wynosi 305 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam 8.5 i nie ma luzów mając taką samą długość stopy

Ale o tęgości stopy już tu wiele pisało

Ps jeśli mam kopyto hiro to loffersy na kopycie ron musiałbym 0.5 numeru większy?

 

Większy??

Mam loffersy 101381 brown calf w 9UK. Zmierzyłem je, długość 302 mm (hiro - 305), szerokość o 5 mm mniejsza od hiro, rzeczywiście mniejsze. Gdy wcisnę palce w czubek buta dość mocno, to na pięcie pojawia się luz, ale wtedy nie uszedłbym w nich daleko. Inna sprawa, że są nierozchodzone, chodziłem w nich na razie w pracy i po domu. Zamszowe wziąłbym chyba 8.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Podobnie jak wielu z moich przedmówców przymierzam się do zakupu Meermin-ów i zastanawiam się nad wyborem rozmiaru. Najbardziej podobają mi się oksfordy "TAN COUNTRY CALF" na kopycie hiro. Mam stopę regularną (F) o długości 29.5 cm i normalny rozmiar 46. Zastanawiam się czy rozmiar 11.5 UK w Meerminach nie będzie na mnie za duży. Dla przykładu angielskie Church's pasują na mnie właśnie w 11.5. Jak uważacie ?

Pozdrawiam.

 

Nie wiem czy pytanie jeszcze jest aktualne, ale miałem podobną sytuację więc odpowiem.

 

Kupiłem Meerminy na kopycie Rui (101375) w rozmiarze 11.5, a stopę mam 29,7 cm długą i buty są o te pół rozmiaru za duże. Zrobiłem to z premedytacją, bo noszę do nich grube, wełniane skarpety, w których są OK. Gdybym brał pantofle do normalnej skarpety, to na pewno w rozmiarze 11. W ogóle to kopyto Rui jest dziwne, niby jedno z tęższych, ale bardzo się zwęża ku przodowi i w efekcie wcale takie tęgie nie jest w palcach, w Hiro nie ma takiego "czuba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie - ale martwią mnie odrobinę te ukośne zgięcia. Dla mnie to głównie kwestia estetyczna, bo but przylega w każdym miejscu idealnie, nie ma luzu ani ścisku. Po godzinie chodzenia mogę powiedzieć, że są dopasowane idealnie (nawet przyszwa jest równiutka). Moim zdaniem jest to spowodowane dość smukłym kopytem, bo linia zgięcia przebiega po najdłuższej możliwej prostej.

 

Wydaje mi się jednak, że ktoś wspominał, iż takie zgięcia są wynikiem błędu przy produkcji buta. Pewnie i tak nic na to nie poradzę, ale wolałbym wiedzieć :)

 

2013-11-26_182551.jpg

2013-11-26_182630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagięcia są oczywiście tylko w momencie gdy stopa jest najbardziej wygięta. Na zdjęciu tego nie widać, bo nie ma cienia jako punktu odniesienia - ale to jest ostatni etap stawiania kroku (zaraz przed oderwaniem buta od ziemi). But właśnie nie jest za duży, przylega idealnie - jest nawet ciaśniejszy niż moje Monki Genson - a tam zgięcia są w poprzek, choć kopyto też jest mniej smukłe.

 

Zippo jako punkt odniesienia, flesz oczywiście uwydatnia te zgięcia.

 

2013-11-26_182959.jpg

2013-11-26_182718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, w miejscu palców jest minimalny luz - ale nie większy jak 1-2mm. Ogólnie teraz wygląda lepiej niż na początku - prawy but noszę nieco dłużej niż lewy ( ;) ) i być może jest to właśnie kwestia wyrobienia. Natomiast na długość są idealne, nie mogę wcisnąć nawet palca miedzy piętę a cholewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł wcisnąć to byłyby dużo za duże :P A przynajmniej ja tak mam w swoich - przy takim luzie w butach stopa mi lata przy chodzeniu. Co ciekawe przy dłuższym i szybszym chodzeniu nagrzewa mi się przez to (chyba od tarcia) stopa w rejonie śródstopia i w konsekwencji robią mi się w tym rejonie odciski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie nie mam aż takiego luzu, nawet jak unoszę but to nie czuję aby się telepał. Trzyma się doskonale w każdym miejscu, jedynie w okolicach palców jest jakiś 1mm zapasu. Generalnie włożyłem grubszą wkładkę i zgięcia zaczęły się optymalizować - prawy but wygląda znacznie lepiej, ale dla lewego potrzeba trochę więcej cierpliwości. Zobaczymy co będzie jutro, po całym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie - ale martwią mnie odrobinę te ukośne zgięcia. Dla mnie to głównie kwestia estetyczna, bo but przylega w każdym miejscu idealnie, nie ma luzu ani ścisku. Po godzinie chodzenia mogę powiedzieć, że są dopasowane idealnie (nawet przyszwa jest równiutka). Moim zdaniem jest to spowodowane dość smukłym kopytem, bo linia zgięcia przebiega po najdłuższej możliwej prostej.

 

Wydaje mi się jednak, że ktoś wspominał, iż takie zgięcia są wynikiem błędu przy produkcji buta. Pewnie i tak nic na to nie poradzę, ale wolałbym wiedzieć :)

 

Też tak miałem. Jak potraktujesz buty renowatorem+kremem+pastą skóra zacznie inaczej się układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Chcę jakoś po świętach kupić buty Meermin  http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=1920

Martwi mnie kwestia tęgości która jest określana jako E+ czyli mam wrażenie dość wąska (w porównaniu do Polskich standardowych G)

Stopa długości 29,1 cm w tym modelu kopyto to Ama, stopy nie mam chyba jakoś specjalnie szerokiej.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział coś na temat rozmiaru,, ewentualnie samego kopyta. 

Ja tak w 10 ewentualnie 10,5 celuje, nie wiem czy słusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.