Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest tak, że wziąłem lupę i szukałem skaz. Po prostu, wyciągnąłem prawego buta i zobaczyłem przecięcie. Przymierzyłem i leżał super więc myślę "OK, nie będzie widać". Wyciągnąłem lewego buta i zobaczyłem te plamki i przyznam się, że w tym momencie radość z pięknych butów osłabła. 

 

Z drugiej strony po powrocie do domu przymierzyłem buty jeszcze raz i nie widać tego- jedynie z bliska. Boję się czy nowej pary nie dostanę z jakąś wadą na nosku  :-D

Zobaczymy co powie Saphir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wally,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Największy paradoks, że gdy zakładam to samo kopyto o rozmiar większe (nr 8), to but spada mniej!

 

Nie sądzę, żeby 7,5 były zbyt duże, ponieważ z przodu jest trochę za ciasno (ale do rozepchania u szewca).

 

Problem leży w tym, że przy pięcie but jest zbyt krótki/zbyt mało zaokrąglony i dlatego stopa wychodzi na wierzch. Dlatego również przy rozmiarze większym but spada mniej - ponieważ stopa wchodzi głębiej do środka.

 

Nie wiem, czy zapiętka tu coś pomoże?

 

pozdrowienia

Moze tu pojawia sie problem z tegoscia stopy. W moim przypadku mam AS Appleby, gdzie i pietka i wkladka nie pomagaja. Zwyczajnie but jest zbyt obszerny na wysokosc i tylko przy  grubej wkladce, grubych skarpetach i ciasnym wiazaniu leza OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw poczekał na ich wyjaśnienia. Napisz jak sprawa się skończy, bo jestem ciekaw. 

Zresztą takie smaczki stawiają pod znakiem zapytania mój zakup meerminów na zimę http://www.meermin.es/ficha_articulo.php?id=4080

Wiem że robią co prawda te buty w Chinach, no ale jednak powinni mieć lepszy proces kontroli jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na ile fotki makro uwydatniają  problem. Czasem jest tak, że na fotkach jest tragedia, a na żywo ciężko cokolwiek dojrzeć ;)

W tego typu przypadkach zawsze najpierw sugeruję kontakt ze sklepem lub producentem. Jeżeli zdecydujesz się na zabawę to:

 

  1. Pozostałości po kleju można spróbować zetrzeć Blokiem.
  2. Dalej czesanie szczoteczką do zamszu
  3. Omnidaim w rozcieńczeniu
  4. I czesanie finalne

 

Wszystkie produkty do systematycznej pielęgnacji zamszu i nubuku, także powinny w każdej szafce być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu odesłałem loafersy http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=4061. Pierwszy moment po wyjęciu z pudełka, piękne! Ale już po chwili wielkie rozczarowanie, obcasy różniące się szerokością (ponad 0,5 cm), tak jak pisze Bugi nie szukałem skaz, po prostu natychmiast było to zauważalne.

post-3491-0-78799000-1400191958_thumb.jp

Trafiły do pudła i dopiero na drugi dzień zauważyłem, że szef na froncie jest nierówny...

To będą moje piąte meerminy (bo odesłałem natychmiast do wymiany). Tak jak wally chciałem te zimowe http://www.meermin.e...ulo.php?id=4080 ale się zastanawiam czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również myślałem o zakupie drugiej pary ich butów jeśli te by pasowały- a wygląda na to, że pasują idealnie. Teraz jednak się zastanawiam bo kontrola jakości faktycznie chyba u nich nie najlepsza. Wydaje mi się, że przepuszczają takie badziewa licząc, że kupujący nie zauważy lub oleje i nie będzie chciało mu się odsyłać. Tego trzymając but w ręce naprawdę ciężko nie zauważyć i ta moja para zdecydowanie powinna zostać oznaczona i sprzedana jako "seconds" ( wg tego co widzę na ich ebayu).

 

Napisałem do nich i zobaczymy jak się do tego ustosunkują.

 

@Saphir faktycznie zdjęcia uwypukliły problem ale chciałem aby było dobrze widać te łyse łaty.

 

BTW. Wiecie jak najczęśćiej takie sprawy się u nich kończą? Czy mają dobre, proklienckie podejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, mamy tu chyba wróżbitę  :-D Właśnie odpisali, żebym odesłał buty "National post". 

Zapytałem jeszcze czy pokryją koszty bo według cennika na stronie taka przyjemność kosztuje ok 20 euro.

Powiedzcie mi Panowie o co chodzi z tą paczką zagraniczną z zadeklarowaną wartością? To jakiś rodzaj ubezpieczenia w przypadku zagubienia przez PP?  Priorytet dojdzie szybciej niż ekonomiczny? Bo u nas w Polsce z moich obserwacji to różnie z tym bywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem czy zwrócą, więc nie zwrócili, próbuj.

 

Pierwszy raz odsyłałem z powodu źle dobranego rozmiaru, (to był w ogóle pierwszy zakup u nich).

Drugi raz o którym pisałem wyżej, z powodu wad i przy okazji też zmieniłem rozmiar (bo loafersy, ale o tym napiszę w innym poście jak ponownie je otrzymam:])

 

A zwrócili ci koszt wysyłki? Odsyłałeś buty wadliwe czy źle dobrany rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku już nie wiem jaki rozmiar wybrać. Normalnie noszę 42, długość stopy 266mm, szerokość 106mm, podbicie - zawsze myślałem że mam wysokie ale po przeczytaniu kilku rzeczy dochodzę do wniosku że mam coś pomiędzy normalnym a wysokim.

Jestem początkujący i po Gordonach (2318 Levet Tan) które są w tęgości G (super leżą i nie są luźne); chciałem przytanić i kupiłem w promocji Wittcheny (również rozmiar 42)

https://www.sklep.wittchen.com/product/8838/buty-meskie.html  i też dobrze leżą ale to nie to co goodyear. Angielskie marki na razie odpadają ze względów finansowych a marzy mi się Yanko.

Zdecydowałem się więc na Meerminy.

Chcę u nich zakupić 101341D Country Calf na kopycie Hiro i szerokości E. http://www.meermin.es/ficha_articulo.php?id=3966

Najpierw myślałem żeby kupić rozmiar 8,5 ze względu na szerokość mojej stopy, potem czytając wątek dalej zawachałem się czy nie kupić 7,5 ze względu na długość stopy i stwierdzenia że się "rozczłapują"

Napisałem do nich dzisiaj maila gdzie oprócz rozmiarów mojej stopy zapytałem również o to jak rozciąga się ta skóra Country Calf (bo jest jedną z grubszych u nich).

Po kilku godzinach odpisali:

We recommend you wear size 8UK.

The shoes will expand about half size.

Zamawiam więc UK 8 i zobaczymy. Jak przyjdą dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okakura,

 

ja wysyłałem paczką z zadeklarowaną wartością z Polski zwrot do Meermina. Doszło w tydzień. 130 złotych. Plus jest taki, że jest ubezpieczona na daną kwotę i jeśli paczka zniknie, to poczta zwraca Ci taką wartość, jaką zadeklarowałeś.

 

Przygotuj się na upominanie o kasę. Ja dopiero jak przygotowałem maila po hiszpańsku z naciskiem, że wypełniłem wszystkie wymogi proceduralne, doczekałem się zwrotu forsy. Wcześniej pisałem do nich 3 razy po angielsku o tym, że idzie do nich zwrot. Zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, spróbuję.

 

Okakura,

 

ja wysyłałem paczką z zadeklarowaną wartością z Polski zwrot do Meermina. Doszło w tydzień. 130 złotych. Plus jest taki, że jest ubezpieczona na daną kwotę i jeśli paczka zniknie, to poczta zwraca Ci taką wartość, jaką zadeklarowałeś.

 

Przygotuj się na upominanie o kasę. Ja dopiero jak przygotowałem maila po hiszpańsku z naciskiem, że wypełniłem wszystkie wymogi proceduralne, doczekałem się zwrotu forsy. Wcześniej pisałem do nich 3 razy po angielsku o tym, że idzie do nich zwrot. Zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model http://www.meermin.es/ficha_articulo.php?id=1938 9UK, zamówiłem ten sam model i rozmiar ale w zamszu czyli http://www.meermin.es/ficha_articulo.php?id=4061

Tak jak przypuszczałem okazało się, że w zamszu powinno być 8,5UK, ale jak pisałem wcześniej więcej napiszę jak je otrzymam z powrotem, i ponoszę.

 

 

Lofersy zamawiałeś inny rozmiar w porównaniu do innych kopyt czy ten sam?
Jaki model wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mi odpisali, że zwrócą wszelkie koszty więc nie ma co się zastanawiać i zwracam. Dodatkowo dostali reprymendę, że słabo sprawdzają buty przed wysyłką to zapewnili, że sprawdzą dwa razy moje buty.

 

Też chyba wyślę z zadeklarowaną wartością i priorytetem. Wg tego kalkulatora wychodzi niecałe 100 zł czyli jakieś 15 zł więcej a jest ubezpieczona.

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa_z_zadeklarowana_wartoscia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku już nie wiem jaki rozmiar wybrać.

 

 

Ja po przeczytaniu całego wątku doszedłem do wniosku, że słowo Meermin jest odpowiednikiem słowa problem - rozmiary niestandarowe, kopyta dziwne, niedoróbki, zwroty, odsyłanie, czekanie 30 dni na zamówione buty itp.

 

Zastanawiałem sie nad zakupem, ale postanowiłem zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekret, masz trochę racji ale jaka jest alternatywa w tej cenie? W tej półce cenowej niedoróbki będą się zdarzać ale ogólna jakość na moje niewprawione oko jest bardzo dobra. Co ważniejsze po przesłaniu zdjęć żadnych problemów z wymianą a oni pokryją koszty przesyłki. Dodatkowo wyślą nową parę jak prześlę im potwierdzenie nadania a nie dopiero jak do nich dojdą. Więc w moich oczach wychodzą z twarzą z całej sprawy. Na buty czekałem 9 dni od złożenia zamówienia ale po 3 dopiero opłaciłem więc stosunkowo niedługo. A to, że muszę odesłać i poczekać trochę dłużej to no cóż, koszt niskiej ceny. Jakbym kupił 2 razy droższe buty pewnie miałbym bez wad i czekania.  Nie mam za dużego porównania bo 1 Berwicki, 1 grensony ( czyli ta sama półka cenowa) ale na mnie te Meerminy, nie uwzględniając tych wad ze zdjęcia, zrobiły najlepsze wrażenie. Zamsz piękny, szycie bez zastrzeżeń i w ogóle śliczne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.