Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem Meerminów, ale moja stopa do dużych należy bo aż 30.5 cm. Wyczytałem po doświadczeniach kolegi Phoenix1989, że w tym wypadku Hiro powinienem brać 11.5.

Czy ktoś z was ma podobny rozmiar stopy i mógłby powiedzieć coś o ich kopytach Rui, Ama i Olfie?

 

Zapytanie wysyłałem już 2 razy ale po jakichś 2 tyg bez braku odpowiedzi już zwątpiłem, więc pytam z nadzieją na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zamówił Hiro, a dopiero później mając już odniesienie zastanawiałbym się nad węższymi modelami.

Zastanawiam się nad zakupem Meerminów, ale moja stopa do dużych należy bo aż 30.5 cm. Wyczytałem po doświadczeniach kolegi Phoenix1989, że w tym wypadku Hiro powinienem brać 11.5.

Czy ktoś z was ma podobny rozmiar stopy i mógłby powiedzieć coś o ich kopytach Rui, Ama i Olfie?

 

Zapytanie wysyłałem już 2 razy ale po jakichś 2 tyg bez braku odpowiedzi już zwątpiłem, więc pytam z nadzieją na forum.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie nie na miejscu. Moj wybor na pierwsze porzadne buty padł na oksfordy Meermina 101198 Black Calf na kopycie Hiro. Rozmiar obuwia garniturowego, ktore nosze (Gino Rossi:)) to 43. Dlugosc stopy 277mm (od piety przylozonej do sciany do linii rownoleglej duzego palca). Podbicie standardowe. Obwod stopy w najszerszym miejscu okolo 27cm.

 

i teraz to pytanie - jaki rozmiar wziac? 9UK, 9.5UK? A moze jest ktos z Warszawy, kto ma Meerminy na kopycie Hiro w rozmiarze 9-9.5 i umozliwilby przymiarke?

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie nie na miejscu. Moj wybor na pierwsze porzadne buty padł na oksfordy Meermina 101198 Black Calf na kopycie Hiro. Rozmiar obuwia garniturowego, ktore nosze (Gino Rossi:)) to 43. Dlugosc stopy 277mm (do linii rownoleglej do duzego palca). Podbicie standardowe. Obwod stopy w najszerszym miejscu okolo 27cm.

 

i teraz to pytanie - jaki rozmiar wziac? 9UK, 9.5UK? A moze jest ktos z Warszawy, kto ma Meerminy na kopycie Hiro w rozmiarze 9-9.5 i umozliwilby przymiarke?

 

Marek

 

"Obwod stopy w najszerszym miejscu okolo 27cm." za bardzo nie wiem o co chodzi.

 

9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce Meermin wprowadzi do swojej oferty w linii Master (Linea Maestro) trzewiki typu balmoral z "normalnej" skóry (obok cordovanu). Będą wyglądać tak:

 

IMG_4459-001.JPG

 

 

Poza tym, jeśli ktoś chciałby przekonać do klasycznego obuwia swoją partnerkę, to przydatne mogą się w tym okazać sztyblety na obcasie 45mm. O takie:
 
IMG_4506-001.JPG
 
IMG_4514-001.JPG
 
Polecam.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby to kogoś interesowało – dostałem odpowiedź z Meermina na temat butów dostępnych od ręki (niestety pytałem tylko o UK 12)

 

101341 dark brown calf (monki)
101341 light brown calf (monki)

101341 dark brown suede (monki)

101341 navy suede (monki)

12153 dark brown suede (oxfordy)
101198 dark brown calf (oxford)
101381 black calf (loafersy)
101375 snuff suede (longwingi)
101482 cognac calf (oxfordy)
101413 navy suede (derby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie - pewnie nie na miejscu. Moj wybor na pierwsze porzadne buty padł na oksfordy Meermina 101198 Black Calf na kopycie Hiro. Rozmiar obuwia garniturowego, ktore nosze (Gino Rossi:)) to 43. Dlugosc stopy 277mm (od piety przylozonej do sciany do linii rownoleglej duzego palca). Podbicie standardowe. Obwod stopy w najszerszym miejscu okolo 27cm.

 

i teraz to pytanie - jaki rozmiar wziac? 9UK, 9.5UK? A moze jest ktos z Warszawy, kto ma Meerminy na kopycie Hiro w rozmiarze 9-9.5 i umozliwilby przymiarke?

 

Marek

 

Marek długość mojej stopy to 272 mm, stopa standard, pierwsze buty które u nich zamówiłem 8,5 UK, musiałem wymienić na 9 UK. Obecnie mam cztery pary Meerminów (trzy pary na kopycie hiro, czwarta - ron), wszystkie 9UK, w tym model o który pytałeś 101198. Może to co napisałem coś Ci pomoże.

 

Małe pytanie - z uwagi, że odpowiadają dość wolno - tabela „Size Chart” na stronie Meermina, w kolumnie Tall podaje maksymalną długość stopy, czy długość całego buta?

 

Tak jak wyżej pisałem, noszę ich 9UK, przed chwilą zmierzyłem wewnętrzną długość buta i jest to ~289 mm, co zgadza się z tabelą "Size chart".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie. Sam mając stopę długości 281mm i zwykle nosząc UK9 (trafiały się też UK8 w dwóch przypadkach), dzięki uprzejmości jednego z forumowych Maciejów, miałem okazję przymierzyć d.monki Meermin UK9. Zmieściłbym w nie stopę już obutą. Podobnie było z Yanko.

 

Bartek po przeczytaniu Twojego postu dokonałem oględzin moich stóp... Obwód stopy w najszerszym miejscu to 26,5 cm, ale przypuszczam, że 9UK przy moich 272 mm wynika z budowy, drugi palec (po paluchu) jest najdłuższy, dłuższy od palucha o 3 mm a w ogóle to trzy środkowe palce są dłuższe, nieważne.

Czyli podawanie rozmiarów nie ma sensu, pozostaje jedynie przemierzenie dzięki czyjejś życzliwości, lub zdalne dobieranie rozmiarów, oby jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć po prostu świadomość szerokości swoich stóp i kopyt u producenta. Kupuję 9G i omijam szerokim łukiem węższe kopyta. Dzięki temu praktycznie w ciemno u każdego producenta but leży bardzo wygodnie. Pójście w sławne "wąskie kopyto to o 0,5 większy rozmiar" spowodowało, że mam dwie pary butów, które leżą w szafie, bo mnie aż mierzi na samą myśl o spędzeniu całego dnia w nich.

 

Radzę trzymać się kopyt dostosowanych do tęgości swojej stopy. Czasami przez to traci się możliwość kupna fajnych butów, ale z drugiej strony jak ktoś chce buty na półkę to lepiej kupić Lotnik Sikory i go w gablotce trzymać, większy szacun :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.