Skocz do zawartości

Zakupy w sieci


Gość Hjalmar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 2 months later...

"Kochanie, ale chcesz żeby twój mąż wyglądał przyzwoicie, lepiej niż inni mężowie? Patrz, tu w mądrej książce piszą, że buty są podstawą stroju i powinny kosztować co najmniej tysiąc. Zrób herbatki, pokażę ci taką fajną stronę A fine pair of shoes, pomożesz mi wybrać".

Mission accomplished.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To chyba dobry temat. Mam pytanie do znawców ebay'a. Kupiłem coś na wspomnianej stronie. Zapłaciłem od razu człowiekowi pieniądze (co chyba było błędem) po czym ten napisał, że item jest ciężki wiec będę musiał dopłacić. Potem okazało się ze w zakładce "shipping.." miał zaznaczone, czego nie zauważyłem, że w niektórych przypadkach konieczna będzie dopłata. I moje pytanie jest takie - czy sprzedawca nie powinien od razu takiej rzeczy uwzględniać w cenie przesyłki? Zmienianie ceny po zakończeniu aukcji na pewno jest niedozwolone, ale co jeśli sprzedawca da taką uwagę gdzieś na końcu? Miał ktoś takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nieuwagę niestety też trzeba płacić. Jako, że sprzedający zamieścił informację o ew. dopłatach za przesyłkę, to (moim zdaniem)

masz dwie opcje:

 

1. dopłacić;

2. spróbować zrezygnować z zakupu - i otrzymać zwrot zainwestowanych środków;

 

Raczej nie zmusisz sprzedawcy do wysyłki towaru, bez uregulowania pełnej (jego zdaniem) kwoty transakcji...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Musiałbym pójść na ugodę ze sprzedawca, tak? Co prawda wtedy tez chyba tracę na zmianie waluty przez paypala, wiec muszę policzyć co mi sie bardziej opłaca.

 

Niekoniecznie. Masz do wyboru albo spór --> roszczenie albo obciążenie zwrotne. https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/security/sell-chargebackfaq#goto1 Generalnie, paypal jest bezpieczniejszy niż np. allegro i faworyzuje kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko jakie mam w takim razie szanse na wygranie sporu?

 

Napisałem już, że paypal domyślnie staje po stronie kupującego. Ba, na ebayu problemem nie są nieuczciwi sprzedający, tylko kupujący, którzy odbierają paczki a potem wyłudzają zwrot pieniędzy. Popatrz sobie na różne historie na forach internetowych :). Załóż spór i spróbuj się dogadać. Jak nie zadziała, to przekształć go w roszczenie, prawie na pewno otrzymasz zwrot gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.