Skocz do zawartości

Zakupy w sieci


Gość Hjalmar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Kolego Krakus - to jest niezłe :)

w szczególności te zdjęcia z dziewczyną w tle. Mogłyby startować w konkursie na reklamę skierowaną do początkujących gangsterów, którzy chcą dobrze wyglądać przyjmując w magazynie lub na bocznicy kolejowej partię lewego towaru :)

no ale jeśli polscy gangsterzy przerzucają się z dresów na garnitury to jest to już pewnie krok naprzód (((-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

jestem nowym użytkownikiem i chciałbym zapytać, czy ktoś z Panów kupował coś poprzez ten sklep: http://www.timberland6inch.com/

I jednocześnie co sądzą Panowie o tych butach:

http://www.timberland6inch.com/Timberla ... -Shoe.html

Zdziwił mnie brak kosztów przesyłki, co wydaje mi się niemożliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem i chciałbym zapytać, czy ktoś z Panów kupował coś poprzez ten sklep: http://www.timberland6inch.com/

I jednocześnie co sądzą Panowie o tych butach:

http://www.timberland6inch.com/Timberla ... -Shoe.html

Zdziwił mnie brak kosztów przesyłki, co wydaje mi się niemożliwe.

Pozdrawiam

Według opisu na stronie sklepu: "Notice: Free Shipping to the world, in addition to some remote countries will add shipping charges. And if your group purchase large orders, you will receive a discount on purchases.If you have any questions,you can contact us."

Wygląda na to, że Polska nie jest "remote country" ;-)

Pozdrawiam,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem i chciałbym zapytać, czy ktoś z Panów kupował coś poprzez ten sklep: http://www.timberland6inch.com/

I jednocześnie co sądzą Panowie o tych butach:

http://www.timberland6inch.com/Timberla ... -Shoe.html

Zdziwił mnie brak kosztów przesyłki, co wydaje mi się niemożliwe.

Pozdrawiam

Model jak najbardziej godny polecenia, choć na tych zdjęciach wyszedł kiepsko.

Koszty przesyłki na pewno doliczą i zapewniam Cię, że nie będą niskie. Z przesyłką wyjdzie ponad 300 zł.

Ja ten model w wersji brązowej:

Dołączona grafika

kupiłem na Allegro za 250 zł.

Na wyprzedażach w salonach firmowych do 300 zł też kupisz ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze pamietac,ze kupujac buty w amerykanskim sklepie ,ktory wysyla paczki przy wspolpacy z fimami kurierskimi jak UPS itp naraza sie Pan w 99% na dodatkowe koszty jak chocby Vat i clo.

no może nie 99%, a tak z 65% ;)

co do kosztów, to na 100% jest to właśnie cło i VAT (czyli ogólnie licząc należy w przypadku pecha doliczyć do zakupów ok. 30% liczone od ceny np. butów plus kosztu wysyłki)

na marginesie z własnych dosyć bogatych doświadczeń ... opłaca się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) na marginesie z własnych dosyć bogatych doświadczeń ... opłaca się :D

Wczoraj byłem w Poznaniu w Starym Browarze i widziałem w sklepie Timberlanda buty damskie, które spodobały się mojej żonie w cenie ok. 700PLN, a które w amerykańskim sklepie internetowym kosztują obecnie 100USD (w Poznaniu buty były w innym kolorze, ale to nie ma znaczenia).

http://www.timberland6inch.com/Timberla ... _Boot.html

Przypuszczam, że dla innych butów relacja cen będzie podobna. Cena przy doliczeniu cła i VAT-u do ceny sklepu internetowego przy indywidualnym zakupie nadal będzie niższa.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to gwarancja :/

można prosić o doprecyzowanie? :D

z moich doświadczeń "zakupy" w US (zwłaszcza internetowe) to naprawdę przyjemność

gwarancja jest tam niemal świętością (a nuż w skutek wadliwego produktu/nieuznania gwarancji doznasz trwałego spustoszenia w psychice i ... pozwiesz sklep/ firmę produkująca o odszkodowanie które pozwoli w drobnym stopniu zadośćuczynić w/w stratom), a tak poważnie na każdy zakup masz gwarancję (i jest ona honorowana); jedyny problem to koszt wysyłki - a nawet jeżeli to i tak się opłaca :D (chociaż czasami w przypadku uznania wady jest ona zwracana - należny sprawdzić w regulaminie sklepu)

ważne w tym przypadku to zgłoszenie wysyłki gwarancyjnej w UC, celem uniknięcia ewentualnego opłacenia cła i VAT przy ponownym przesłaniu z US

ale każdy musi sam ocenić opłacalność takiego zakupu (jeżeli rozmawiamy konkretnie o marce Timberland raczej byłbym spokojny o jakość :) )

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o koszty przesyłek gwarancyjnych. Ale też słyszałem, że amerykańskie sklepy bywają mniej solidne w stosuknu do zagranicznych klientów. Też dochodzenie swoich praw za granicą jest trudniejsze.

Niemniej chodzi tylko o to, żeby zdawać sobie sprawę z ewentualnych przeszkód przy zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, akurat w powyższym przypadku nie należy obawiać się o gwarancję, lecz o to, że sklep podany w linku na 99% sprzedaje podróbki. Naprawdę należy uważać, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie dać się nabrać na coraz większą liczbę stron, które oferują "markowe" produkty po bardzo atrakcyjnych cenach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy akurat ten sklep sprzedaje podróby (jak na mój gust jest dość mało przekonujący i osobiście nie skorzystałbym), ale też timberland nie jest jakimś szczególnym rarytasem w ameryce. dopiero w europie amerykanskie towary nabierają ceny.

przy zamawianiu w amerykanskich sklepach interentowych często można natknąć się na inne problemy:

- nie honorują polskich kart kredytowych (visa, master, amex),

- mają od producentów zakaz wysyłania towaru do europy (ze względu na inne ceny),

- czasami system formularzy online uniemożliwia wpisanie polskiego adresu lub nie chce zaakceptować wpisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zamawianiu w amerykanskich sklepach interentowych często można natknąć się na inne problemy:

- nie honorują polskich kart kredytowych (visa, master, amex),

- mają od producentów zakaz wysyłania towaru do europy (ze względu na inne ceny),

- czasami system formularzy online uniemożliwia wpisanie polskiego adresu lub nie chce zaakceptować wpisanego.

dziwne rzeczy opowiadasz :shock:

- nie spotkałem się z niehonorowaniem kart kredytowych ("polskich"?), jeżeli są w systemie VISA, MASTERCARD to nie ma znaczenia kto wydał ta kartę - bank polski czy bank z Madagaskaru - problemem jest tylko typ karty (ale to już zupełnie inna historia), zawsze zostaje paypal

- różnica w cenach wynika głownie z lokalnych (stanowych podatków) oraz różnic walutowych - jeżeli możesz podaj którzy to producenci wprowadzili takie zakazy?

- tak, czasami tak jest, ale często wystarczy wysłać proste zapytanie i ... okazuje się że wysyłają do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy opowiadasz :shock:

- nie spotkałem się z niehonorowaniem kart kredytowych ("polskich"?), jeżeli są w systemie VISA, MASTERCARD to nie ma znaczenia kto wydał ta kartę - bank polski czy bank z Madagaskaru - problemem jest tylko typ karty (ale to już zupełnie inna historia), zawsze zostaje paypal

- różnica w cenach wynika głownie z lokalnych (stanowych podatków) oraz różnic walutowych - jeżeli możesz podaj którzy to producenci wprowadzili takie zakazy?

- tak, czasami tak jest, ale często wystarczy wysłać proste zapytanie i ... okazuje się że wysyłają do Polski

Dziwne ale spotykane. Raz zetknąłem się z niehonorowaniem innych niż norweskie kart kredytowych w jakimś fast foodzie w Oslo. Problemy z autoryzacją miałem na amerykańskim Amazonie, który jako jedyny udostępniał empetrójkę, którą kupowałem. Ostatnio podczas zakupu wysyłkowego koszul z TMLewin musiałem wysyłać skany dodatkowych dokumentów bankowych, żeby doszło do transakcji, bo jestem z kraju wysokiego zagrożenia oszustwami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale spotykane. Raz zetknąłem się z niehonorowaniem innych niż norweskie kart kredytowych w jakimś fast foodzie w Oslo. Problemy z autoryzacją miałem na amerykańskim Amazonie, który jako jedyny udostępniał empetrójkę, którą kupowałem. Ostatnio podczas zakupu wysyłkowego koszul z TMLewin musiałem wysyłać skany dodatkowych dokumentów bankowych, żeby doszło do transakcji, bo jestem z kraju wysokiego zagrożenia oszustwami...

tak, ten przykład z Oslo mnie przekonał (ale może to i dobrze jedzenie w fast food jest szkodliwe) ... pozostałe opisane przykłady jak dobrze zrozumiałem zakończyły się sukcesem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy opowiadasz :shock:

- nie spotkałem się z niehonorowaniem kart kredytowych ("polskich"?), jeżeli są w systemie VISA, MASTERCARD to nie ma znaczenia kto wydał ta kartę - bank polski czy bank z Madagaskaru - problemem jest tylko typ karty (ale to już zupełnie inna historia), zawsze zostaje paypal

- różnica w cenach wynika głownie z lokalnych (stanowych podatków) oraz różnic walutowych - jeżeli możesz podaj którzy to producenci wprowadzili takie zakazy?

- tak, czasami tak jest, ale często wystarczy wysłać proste zapytanie i ... okazuje się że wysyłają do Polski

Dziwne ale spotykane. Raz zetknąłem się z niehonorowaniem innych niż norweskie kart kredytowych w jakimś fast foodzie w Oslo. Problemy z autoryzacją miałem na amerykańskim Amazonie, który jako jedyny udostępniał empetrójkę, którą kupowałem. Ostatnio podczas zakupu wysyłkowego koszul z TMLewin musiałem wysyłać skany dodatkowych dokumentów bankowych, żeby doszło do transakcji, bo jestem z kraju wysokiego zagrożenia oszustwami...

- kwestia honorowania kart zależy od sklepu, a paypal nie zawsze jest dostępny np. kupowałem coś w burberry.co.uk - amex nie chciał wejść, chociaż jest oficjalnie honorowany, dopiero visa zadziałała,

- w tym wypadku wynika z polityki cenowej danej firmy - innej dla usa i canady a innej dla reszty świata - np. słynna firma snowboardowa Burton - zabrania amerykanskim sklepom sprzedaz do europy,

- tak, często tak, ale jak po wypełnieniu kilku formularzy mam jeszcze korespondować ze sklepem, żeby zechcieli mnie obsłużyć to tracę ochotę na zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ten przykład z Oslo mnie przekonał (ale może to i dobrze jedzenie w fast food jest szkodliwe) ... pozostałe opisane przykłady jak dobrze zrozumiałem zakończyły się sukcesem?

Z Amazona zrezygnowałem, tylko - zaznaczam - niedokładnie pamiętam, o co tam chodziło. Chyba o to, że odsyłali na stronę amazona.co.uk, gdzie nie było tej empetrójki w opcji. Chodziło o zakup za ok. dolara :)

Najgorszy był dla mnie przypadek tego TMLewina, bo człowiek jak już kupuje koszule w Lądku Zdroju, to chciałby się poczuć trochę jak biały pan, a tu mu customer service podpisany hinduskim nazwiskiem uprzejmie odpowiada, że autoryzacja visy to nie wszystko, bo jesteś dzikusem z Bolanda i musisz pzesłać skan dowodu, że twój bank faktycznie istnieje i nie prowadzi konta w fasolkach i muszelkach, tylko w walucie wymienialnej. Akcja zakończyła się sukcesem, jeśli za sukces uznać, że podporządkowałem się miłemu Hindusowi z customer supportu. Na swoją obronę mogę stwierdzić, że tak naprawdę nie powiedzieli, o jaki dokument im chodzi, a wysłałem im taki, że mógłbym go równie dobrze podrobić w paincie. Czasem sobie myślę, że im chodziło tylko o to, żebym wykonał jakąś dodatkową irytującą czynność, a czy zlecą mi skanowanie wyciągu bankowego, czy przysiady, to drugorzędna sprawa. Tak czy siak, koszule mam.

No, jak wziąć pod uwagę, że ludzie w dzikiej Bolanda płacą trzy razy więcej za koszule z Wólczanki, to trochę mi uczucie upokorzenia przechodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na amerykańskim amazonie mp3 są tylko na amerykański rynek - kwestia praw autorskich. Blokada kart wydanych poza USA jest formą zabezpieczenia. Do tego trudno sobie ewentualnie wyrobić amerykańską kartę kredytową, próbowałem, ale trzeba mieć social security number

jest trochę sklepów online, które nie akceptują wydanych poza USA kart, choć moje doświadczenia dotyczą raczej sklepów z zegarkami :) . Jednakże jest to stanowcza mniejszość. Szkoda tylko, że empiryczna próba potrafi zablokować środki na karcie na 2 tygodnie

na marginesie robią też inne triki, np. wyprzedaż na stronie abercrombie nie jest widoczna dla komputerów łączących się spoza USA, jest tylko towar w regularnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o koszulę Lewina, a dokładnie o poamir długości rękawa. Na stronie podane jest:

"Sleeve length - You will need someone to help measure this. First bring your elbow up to the same height as your shoulder. Now bend your elbow so that your upper and forearm is at an angle of approximately ninety degrees.

Get some help with this next bit - you should be measured from the middle of the back (point A), along the back of the arm and around the elbow towards the wrist (point B). Choose where you would like your cuff to rest on your wrist and read the measurement at that point." .

Żeby mieć 110% pewność pytam: point A to na pewno środek pleców? Po prostu nie spotkałem się z takim sposobem mierzenia długości rękawa!

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.