Skocz do zawartości

Zakupy w sieci


Gość Hjalmar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o koszulę Lewina, a dokładnie o poamir długości rękawa. Na stronie podane jest:

"Sleeve length - You will need someone to help measure this. First bring your elbow up to the same height as your shoulder. Now bend your elbow so that your upper and forearm is at an angle of approximately ninety degrees.

Get some help with this next bit - you should be measured from the middle of the back (point A), along the back of the arm and around the elbow towards the wrist (point B). Choose where you would like your cuff to rest on your wrist and read the measurement at that point." .

Żeby mieć 110% pewność pytam: point A to na pewno środek pleców? Po prostu nie spotkałem się z takim sposobem mierzenia długości rękawa!

Pozdrawiam,

Łukasz

Tak, tak właśnie mierzą, zamawiałem koszule Charles Tyrwhitt'a i mają ten sam system mierzenia rękawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi, gdybym tak mierzył, wyszłoby cal mniej - ale postanowiłem zamówić wg parametrów innej koszuli, którą miałem w calach, amerykańskiego button downa. Nie przejechałem się - koszula jest taka, jaka powinna być. Lepiej więc wziąć jakąś koszulę, która jest na nas dobra i ją zmierzyć, a nie kombinować z mierzeniem siebie samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jakis czas temu Simon Crompton na swoim blogu Permanent Style pisal o marce Suitsupply.Firma ta ta produkuje swoje marynarki i garnitury we Wloszech i są wykonane w full canvas,cena wydaje sie byc atrakcyjna biorac pod uwage miejsce wykonania oraz jakosc tkanin.

http://www.suitsupply.com/#/collection/suits/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam pytanie do doświadczonych w tej materii: jak długo idą rzeczy z USA kupowane przez ebay? I jak długo paczka czeka na poczcie, tzn. po jakim czasie odsyłają nieodebraną? Mam zamiar kupić swoje pierwsze ubrania przez ebay, a wyjeżdżam na tydzień i boję się, żeby przesyłka nie dotarła podczas mojej nieobecności i została odesłana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczka przyjdzie pocztą, to na poczcie leży 2 tygodnie, w tym czasie powinna być dwukrotnie awizowana. Natomiast prawdopodobnie przyjdzie to kurierem, nie wiem jak długo tam musi leżeć, ale nie sądzę, żeby było krócej. Nie spodziewałbym się też, żeby paczka z USA doszła w mniej niż tydzień. Zwykle czekałem koło 1,5 - 2 tygodni, zdarzało się nawet koło miesiąca. Aktualnie czekam tydzień na cewki zapłonowe, zdaje się, że są już w Europie, ale strona pokazała tylko kiedy wyleciały z Chicago, nie ma informacji gdzie są teraz.

I moje pytanie, żeby nie zaginęło:

Czy zwężenie koszuli i skrócenie rękawów to jakaś poważna sprawa, że można zniszczyć koszulę, czy też pikuś? Chciałbym zamówić z kołnierzem 16 cali, bo w 15,5 się trochę duszę, ale te większe są z kolei już większe w klacie i nie wiem co gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj paczki szły do mnie od 6 do 11 dni kalendarzowych. Czasami zdarza się dwudniowe odchylenie od tego standardu (4-13 dni). Na poczcie paczka może leżeć do 14 dni, a w międzyczasie przynoszą Ci do domu jedynie ponowne wezwania do odebrania paczki w urzędzie w formie awizo. Dodam, że zawsze proszę o wysyłkę paczki w formie priorytetu i pocztą lotniczą na całej długości trasy. Sprawy ewentualnego cła nie uwzględniam w swojej wypowiedzi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Chcę zakupić kilka poszetek na ebayu w UK. Wszystkie od jednego sprzedawcy (chyba osoba prywatna). Czy od paczek "prywatnych" pobierają jakiś dodatkowy podatek, cło tip?

pozdrawiam

Nie wiem czy słyszałeś, ale Polska jest już członkiem Unii Europejskiej. Tip możesz dać sprzedawcy, ale w przypadku poszetek myślę, że nie warto. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Chcę zakupić kilka poszetek na ebayu w UK. Wszystkie od jednego sprzedawcy (chyba osoba prywatna). Czy od paczek "prywatnych" pobierają jakiś dodatkowy podatek, cło tip?

pozdrawiam

Tak się składa, że od 2004 roku jesteśmy członkami Unii Europejskiej i korzystamy z dobrodziejstw swobodnego przepływu towarów, także o cło itp nie musisz się martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Chcę zakupić kilka poszetek na ebayu w UK. Wszystkie od jednego sprzedawcy (chyba osoba prywatna). Czy od paczek "prywatnych" pobierają jakiś dodatkowy podatek, cło tip?

pozdrawiam

Nie wiem czy słyszałeś, ale Polska jest już członkiem Unii Europejskiej. Tip możesz dać sprzedawcy, ale w przypadku poszetek myślę, że nie warto. ;)
Oplułem się ze śmiechu :D

Oglądam właśnie 3 sezon Mad Men i akurat jest ślub córki Sterlinga. Na tym ślubie kilku facetów (w tym zawsze idealnie ubrany Don Draper) ubranych jest w czarne garnitury a Roger Sterling ma czarny żakiet. Skoro ten serial tak dobrze odwzorowuje ówczesną modę, to jak to jest z tym czarnym garniturem? Czy mają takie, bo akurat zmarł JFK, czy też czarny garnitur to może jednak żaden obciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Napisałem sprzedawcy, że chcę zaoszczędzić na wysyłce i - jeśli to możliwe - żeby wysłał w najtańszy możliwy sposób (np. gołębiem pocztowym), w odpowiedzi:

Sorry, carrier pigeons are out of use in France now. I understand, but it's not a good idea to want to economise on shipping because whith 18 € there is an insurance. If there is a problem neither one nor the other will lose money. it's more reasonnable not to want to win 5 € and not to be quiet.

PS Z tymi gołębiami to żartowałem :D reszta cytatu jest wierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.