Jump to content

Nasze kolekcje marynarek / garniturów


michau
 Share

Recommended Posts

Ostatnio na kanale sartorial talks na YT Hugo Jacomet przedstawia swoją kolekcję garniturów / marynarek. Ciekawie opowiada o swojej drodze 'garniturowej', kolejnych zamówieniach (u niego akurat tylko bespoke / mtm).

A może taki wątek u nas? Mamy taki o butach. Niezwykle inspirujący.

Nie tyle chodzi o chwalenie się ilością tylko pomysłami na zakup, przemyśleniami po jakimś czasie użytkowania.

Sądzę, że wątek mógłby być przydatny nie tylko dla początkujących.

Jak sądzicie? Przyjmie się? Będą chętni? :-)

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Podzielam obawy @mayora.

Byłem z gruntu przeciwny wątkowi o kolekcjach butów, będąc zdania że tego typu prezentacje służą głównie zaspokojeniu próżności właściciela. Jednak vox populi vox dei - popularność wątku przeszła moje oczekiwania. Zresztą takich tendencji się z forum nie wykorzeni, po to fora między innymi są; jednemu Koledze zegarek nadal dobrze chodzi, a mój zegarek nadal ma niebieską tarczę☺️

Wątek o kolekcjach marynarek / garniturów widziałbym nie tyle jako "best of" (temat o ciekawych rozwiązaniach sartorialnych już jest, tylko nie chce mi się teraz szukać), ile może zestawienie typu Suit Supply Havana granatowy hopsack, zastosowanie: smart casual, noszę 3,5 roku, zalety: (1, 2, 3), wady: (1, 2, 3), ocena x/10, kupiłbym ponownie: tak/nie. Nawet bez zdjęć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O czymś takim właśnie myślałem. Zdjęcia byłyby fajne, wielu z forumowiczów i tak wstawia je w wątku CMDNS. Ale oczywiście jak wszystko na forum jest pełna dobrowolność.
Na pewno ciekawe jest doświadczenie o ocena po jakimś czasie np. kupiłem piękną marynarkę ale rzadko w niech chodzę bo trudno do niej dopasować resztę ubioru ;-)

Link to comment
Share on other sites

Czyżbyś @mosze stał przed swoją szafą pełną marynarek, zastanawiając się co poszło nie tak?😉

Ja jestem erotoman - gawędziarz; w moich marynarkach chodzi wielu Forumowiczów, a ja po południu siedzę na forum bez marynarki, komentując i starając się - z marnym skutkiem od ośmiu lat - być równie dowcipny jak @xkoziol☺️

@Pawcio, garnitur może przy okazji zaprezentuję.

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cisza w temacie kolega [mention=247]lubo69[/mention] obiecał prezentacje/recenzje garnituru Corneliani czekam, czekam i nie mogę się doczekać.

Nie obiecałem, napisałem „może”. Nie ma co demonizować, garnitur jak garnitur, konfekcyjny. Na razie nie noszę, za gorąco.
Innych zachęcam do zeznań i prezentacji. Jeśli ktoś ma tak chudą szafę jak ja, może przedstawić całość, a jeśli bogatą jak@mayor, może pokazać best of.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
27 minut temu, mosze napisał:

Ciekawe, że masz dość długie rękawy, być może oryginalne. Ja muszę dość mocno skracać (a preferuję długość mniej więcej do linii kroku).

No też mnie to właśnie zastanawia patrząc na zdjęcia, ponieważ marynarki nie są jakieś wybitnie krótkie, a rękawy zawsze muszę skracać. Czyli może jednak nie mam krótkich rąk? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.