Skocz do zawartości

Nasze kolekcje marynarek / garniturów


michau

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na kanale sartorial talks na YT Hugo Jacomet przedstawia swoją kolekcję garniturów / marynarek. Ciekawie opowiada o swojej drodze 'garniturowej', kolejnych zamówieniach (u niego akurat tylko bespoke / mtm).

A może taki wątek u nas? Mamy taki o butach. Niezwykle inspirujący.

Nie tyle chodzi o chwalenie się ilością tylko pomysłami na zakup, przemyśleniami po jakimś czasie użytkowania.

Sądzę, że wątek mógłby być przydatny nie tylko dla początkujących.

Jak sądzicie? Przyjmie się? Będą chętni? :-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam obawy @mayora.

Byłem z gruntu przeciwny wątkowi o kolekcjach butów, będąc zdania że tego typu prezentacje służą głównie zaspokojeniu próżności właściciela. Jednak vox populi vox dei - popularność wątku przeszła moje oczekiwania. Zresztą takich tendencji się z forum nie wykorzeni, po to fora między innymi są; jednemu Koledze zegarek nadal dobrze chodzi, a mój zegarek nadal ma niebieską tarczę☺️

Wątek o kolekcjach marynarek / garniturów widziałbym nie tyle jako "best of" (temat o ciekawych rozwiązaniach sartorialnych już jest, tylko nie chce mi się teraz szukać), ile może zestawienie typu Suit Supply Havana granatowy hopsack, zastosowanie: smart casual, noszę 3,5 roku, zalety: (1, 2, 3), wady: (1, 2, 3), ocena x/10, kupiłbym ponownie: tak/nie. Nawet bez zdjęć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czymś takim właśnie myślałem. Zdjęcia byłyby fajne, wielu z forumowiczów i tak wstawia je w wątku CMDNS. Ale oczywiście jak wszystko na forum jest pełna dobrowolność.
Na pewno ciekawe jest doświadczenie o ocena po jakimś czasie np. kupiłem piękną marynarkę ale rzadko w niech chodzę bo trudno do niej dopasować resztę ubioru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś @mosze stał przed swoją szafą pełną marynarek, zastanawiając się co poszło nie tak?😉

Ja jestem erotoman - gawędziarz; w moich marynarkach chodzi wielu Forumowiczów, a ja po południu siedzę na forum bez marynarki, komentując i starając się - z marnym skutkiem od ośmiu lat - być równie dowcipny jak @xkoziol☺️

@Pawcio, garnitur może przy okazji zaprezentuję.

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie kolega [mention=247]lubo69[/mention] obiecał prezentacje/recenzje garnituru Corneliani czekam, czekam i nie mogę się doczekać.

Nie obiecałem, napisałem „może”. Nie ma co demonizować, garnitur jak garnitur, konfekcyjny. Na razie nie noszę, za gorąco.
Innych zachęcam do zeznań i prezentacji. Jeśli ktoś ma tak chudą szafę jak ja, może przedstawić całość, a jeśli bogatą jak@mayor, może pokazać best of.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
27 minut temu, mosze napisał:

Ciekawe, że masz dość długie rękawy, być może oryginalne. Ja muszę dość mocno skracać (a preferuję długość mniej więcej do linii kroku).

No też mnie to właśnie zastanawia patrząc na zdjęcia, ponieważ marynarki nie są jakieś wybitnie krótkie, a rękawy zawsze muszę skracać. Czyli może jednak nie mam krótkich rąk? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.