Skocz do zawartości

Marki butow dla osob z szeroka stopa


Anachronis

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mayor napisał:

Trudno wyciągać wnioski na podstawie opisów i odczuć innych użytkowników, ewentualnie przymiarek innych amerykańskich butów.,Jak będę miał chwile czasu to zrobię i wstawię kilka zdjęć porównawczych butów na rożnych kopytach Aldena i szerokich butów od innych amerykańskich/kanadyjskich producentów.,Różnice są duże i E w TruBalance to nie jest ekwiwalent szerokości 2E czy 4E w innych butach,a nawet średnia tęgość D w TB Aldena jest szersza od 2E u Red Winga .,Dodatkowo kształt kopyta TB jest bardziej anatomiczny- zakrzywiony do wewnątrz jak banan, kiedy większość kopyt jest prostych w kształcie zbliżonym do ogórka., Poza tym pojęcia takie jak "wygodne buty", "dobrze dobrany rozmiar" są  mocno subiektywne i każdy ma w tej kwestii indywidualne kryteria.,

tak indywidualne, może spróbuje kupić E na tym kopycie, nabrałem już doświadczenia w kupowaniu i zamawianiu butów, było to kosztowne doświadczenie ale zawsze jest; przekonanie mówi że E może być małe,  ale może warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna rzeczowa relacja kol @Wodzu TLB rzeczywiście wyglądają lepiej, no moje oko kopyto w TLB jest bardziej anatomiczne zagięte do wewnątrz , a kopyto Patine proste, przy czym wydaje się jakby podeszwy w obydwu modelach miały jednakową szerokość.,Rożnica w komforcie i dopasowaniu może w tym wypadku nie wynikać z tęgości tylko lepszego ortopedycznego kształtu kopyta., Ciekawi mnie jaka jest szerokość podeszwy w najszerszym miejscu i szerokość obcasa, gdyż buty są na długość w moim rozmiarze, a znając szerokość podeszwy i obcasa można by porównać ich tęgość w amerykańskiej rozmiarówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michau, na moje stopy dobre są Shoepassion na ich klasycznym kopycie oraz Vass na kopycie P2 w tęgości G. Mam też Vassy na P2 w tęgości F, jednak to nie jest oczekiwane przeze mnie dopasowanie (są trochę za ciasne na szerokość i za niskie w podbiciu). Carlos Santos, jak wspomniałem, zaliczyłbym raczej do nieudanych zakupów. Niestety, ale tutaj nie udało mi się uczyć na błędach innych i na własnych stopach musiałem się przekonać, że z pewnych butów muszę zrezygnować.

@mayor, dziękuję. Niestety nie jestem w stanie zmierzyć butów, bo już je odesłałem. Na pewno support Patine pomoże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor

Kształt stopy też chyba różni się między nacjami, ja przynajmniej patrząc na swoje stopy nie widzę specjalnie "anatomicznego zagięcia do wewnątrz".

Wg dosyć już "wiekowego" wpisu z bloga MT, do takiego też wniosku doszedł T.Januszkiewicz, stąd właśnie wspomniany kształt jego kopyt i butów na nich bazujących.

Quote

W czasie pracy w COBR zespół którego częścią był szewc, badał „polską stopę“.Z tego wysnuł Januszkieicz wniosek, że nosek buta powinien być ustawiony dokładnie naprzeciwko pięty (w większości butów przesunięty jest delikatnie do środka).  Tak właśnie konstruowane są buty na Chmielnej (...)

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/11/tadeusz-januszkiewicz-szewc-ul-chmielna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mds napisał:

@mayor

Kształt stopy też chyba różni się między nacjami, ja przynajmniej patrząc na swoje stopy nie widzę specjalnie "anatomicznego zagięcia do wewnątrz".

Wg dosyć już "wiekowego" wpisu z bloga MT, do takiego też wniosku doszedł T.Januszkiewicz, stąd właśnie wspomniany kształt jego kopyt i butów na nich bazujących.

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/11/tadeusz-januszkiewicz-szewc-ul-chmielna.html

Mnie się wydaje ,że eugenika nie ma nic do szerokości stóp.,Nie ma czegoś takiego jak stopa polska, teutońska czy jankeska.Bardziej chodzi o nawyki i świadomość konsumentów., Jednym jest łatwiej wmówić ,że nowe buty muszą być niewygodne i trzeba cierpieć, a drugi uważa ,że buty albo pasują od pierwszego założenia albo wcale nie pasują.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 22:50, Midlife-Crisis napisał:

Możesz zaglądnąć tutaj:

http://www.heinrich-dinkelacker.com

To bardzo solidne buty z dobrej skóry i robione ręcznie, ale uprzedzam, że nie wpisują się do końca w gust tego forum. Mają częściowo dość szerokie kopyta. Akurat jest wyprzedaż, bo Shoepassion po przejęciu marki postanowiło chyba odświeżyć estetykę.

Niestety jest to wzornictwo totalnei nie w moim stylu ;/

W dniu 18.10.2018 o 10:33, saphir.pl napisał:

Jesteśmy po serii przymiarek i prób z testerami sygnalizującymi problem szerokiej stopy lub/i wysokiego podbicia. Powoli wychodzi na to, że obecnie kopyto TLB Alan H to optymalne rozwiązanie, które praktycznie wszystkich pozytywnie zaskoczyło. W tej chwili od ręki dostępne tylko czarne wiedenki:

https://patine.pl/williams-502-1048.html

Ale na pewno będziemy wybór poszerzać. Ewentualnie można konsultować z supportem MTO. 

Jeżeli chodzi o PATINE, mamy do dyspozycji kopyto TJ Ina H. Często wystarcza, ale daje ono jednak nieco mniej miejsca niż wspomniane TLB, także rozważamy stworzenie nowego kopyta, a to na pewno potrwa. Również obecnie tylko wiedenki:

https://patine.pl/oxford-black-h-77001.html

 

Z obecnych na forum, @Wodzu jest w trakcie testów i na pewno za jakiś czas zda szerszą relację na ten temat. 

 

Tydzien temu zamowilem Yanko F w rozmairze 9 w nadziei, ze jakos uda mi sie wyrownac roznice wkladkami. Niestety nawet biorac o pol rozmiaru wieksze buty o tegosci F byly zbyt ciasne w palcach i musialem je zwrocic.

W dniu 18.10.2018 o 15:39, mayor napisał:

Kształt kopyta nie ma aż takiego znaczenia w przypadku szerokich stóp, bardziej tęgość/szerokość.,Nie ma też kopyt dla osób o szerokich/wąskich stopach , gdyż każde kopyto może być  wykonane w dowolnej szerokości.,Kształt kopyta rozwiązuje problemy typu: wysokie sklepienie -płaska stopa, pronacja-supinacja ale kiedy ktoś ma szerokie stopy kształt kopyta nie ma większego znaczenia,.,Na Twoim miejscu zaczął bym od zmierzenia stóp na Brannocku  ,gdyż wielu ludziom tylko się wydaje ,że ich stopy są szerokie.  

To ciekawa sugestia, pytanie tylko, ilu sprzedawcow butow zna dokladne wymiary wnetrza obuwia dla kazdego oferowanego rozmiaru

W dniu 18.10.2018 o 22:44, spiryt napisał:

Kilka szerokich butów innych niż Barker a popularnych

Churchs ma oxfordy Consul w tęgości H są szersze niż Chukka Ryder i Sahara w tęgości G, ale w palcach wygląda to podobnie różnica w podbiciu. Mierzyłem - jednak były hmm ciasnawe dla mojej stopy

Vass kopyto 3636- jest miejsce w palcach na szerokość i wysokość,  jak się weźmie derby to podbicie lekko można rozchodzić jak by dla kogoś było ciasnawe 

Chippewa o szerkości 2E mają sporo miejsca w palcach-to mój problem, podbicie natomiast nie wygląda już imponująco; ; zamszowe Chukka się dostosowały w miarę ładnie ale tylko na cienką skarpetkę i jak stopa w "fazie chudości" to zakładam 

mniej popularne

Heinrich Dinkelacker jak pisał kolega wyżej ma  linię Gent H - szerokie i Janosh K- płetwy słoniowe. Sporo dyskutowałem o rozmiarze z obsługą, mam wątpliwości ale chyba kupię coś z linii Gent H

Chelse boots RM Wiliams mają jeden model w "dużej" tęgości  ale tylko do kupienia w Australii fit X, może jednak wystarczyć fit H - mają podane obwody dla stopy-teoretycznie można dobrać idealnie  

https://intl.rmwilliams.com/men/footwear/boots#prefn1=fitType&prefv1=X Width&SizeSystem=undefined

Aldeny mogły by coś mieć - ale znaczne tęgości są niedostępne w Europie tylko ściąganie z USA

No i zostaje zamówienie u szewca - trzeba jednak mieć trochę doświadczenia

Vass? Aktualnie na tym kopycie oferuja jedynie nieszczegolnie piekne brogsy.

Aldeny sa ponoc przereklamowane patrzac na stosunek ceny do jakosci

W dniu 23.10.2018 o 21:24, mayor napisał:

Mnie się wydaje ,że eugenika nie ma nic do szerokości stóp.,Nie ma czegoś takiego jak stopa polska, teutońska czy jankeska.Bardziej chodzi o nawyki i świadomość konsumentów., Jednym jest łatwiej wmówić ,że nowe buty muszą być niewygodne i trzeba cierpieć, a drugi uważa ,że buty albo pasują od pierwszego założenia albo wcale nie pasują.,

U mnie jest ten problem, ze slabo znosze zbyt ciasne obuwie i bardzo cenie sobie komfort.

 

Tydzien temu udalo mi sie sciagnac Cheaney'e chamberlainy (na licencji Herringa) w rozmiarze 9UK G i sa swietne jesli chodzi o miejsce w palcach, aczkolwiek luzna piete trzeba uzupelniac podpietkami (zapietki sa dla mnie bardzo niwygodne i "sztucznie" czuje sie w nich moja stopa).

Swoja droga, ogromnie polecam Cheaney'e - polka wyzej od Barkera i Loake jesli chodzi o jakosc skory. Grubsza, solidniejsza i bardziej miekka. Stopa kompletnie sie nie poci, spedzilem w nich cale wesele i prawidla byly praktycznie zbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Panowie, własnie wyzbywam się swoich Yanko w tęgości G (960, 961), bo są za wąskie. Proszę o pomoc w doborze butów na szeroką stopę - tęgość, pewnie, H, jak najszersze. Czy ktoś z Was ma podobny problem, że ma za szeroką stopę na większość butów dobrej jakości o najczęściej spotykanych tęgościach F i G? Alternatywą jest szycie na miarę, ale najwygodniej byłoby znaleźć firmę, która robi buty na szerszą niż standardowo stopę. Nie ukrywam, że mam problem ortopedyczny z tzw. haluksem lewej stopy. W butach spędzam dziennie ok. 12 godzin (od wyjścia do powrotu z pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w klasycznych butach.

Ostatnio tam kupiłem ich specjalność Partigiani które mi bardzo podpasowały pod względem objętości.

W Vasie wyszło że mam zamawiać buty poszerzone o 0,5-1 rozmiaru względem sztandarowego rozmiaru długości.

Z ich standardów jedynie kopytko P2 mi pasowało.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy przymierzałem się do Yanko, niestety wąziutkie dla mojej stopy toto. Berwicki, 2 pary które posiadam, to niestety ale pomyłki pierwszych zakupówi mimo ustawicznej walki zakładam z małą przyjemnością. Za to bardzo pozytywne mam odczucia co do shoepassion - posiadam 3 pary - monki są mega wygodne (11), brogsy (10,5) są poszerzane, ale aż nadto miejsca jak dla mojej stopy, standardowe wiedenki na klasycznym kopycie - bardzo przyjemnie (11). Noszę też Loake seahem w wersji G i tez da się wygodnie dzień spędzić.  Poleci ktoś inne marki? modele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xkoziol napisał:

Prime Shoes - imo lepsze niż shoepassion (SP nigdy nie miałem ale widziałem/macałem) i też ta "niemiecka" szeroka stopa.

Miałem SP i macałem wielokrotnie Prime Shoes w TK. Moim zdaniem SP jest ze dwa levele wyżej jeśli chodzi o jakość skóry i ogólną estetykę. Miałem wrażenie że Prime Shoes to taki Wojas/Venezia szyte GYW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat prime shoes to inna (gorsza) jakość i inne (węższe) kopyta.
Ja polecam patine ina g; tlb alan g.

Potwierdzam. Przynajmniej w kwestii szerokości kopyt. Mam 2 pary zamszowych derby , które kupiłem na zatoce 3 lata temu. Mam wąską stopę z wysokim podbiciem i są bardzo dopasowane. Na pewno nie będą dobre dla osoby o szerokich stopach. Nie porównam jakości do starszych modeli, ale u mnie ledwo zeszła farba z kruponu na podeszwach. Inna rzecz, że w sezonie (ok 3 miesiące wiosną i 2 miesiące jesienią w rotacji ich kolej wypada max raz w tygodniu).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, careq napisał:

Kilka razy przymierzałem się do Yanko, niestety wąziutkie dla mojej stopy toto. Berwicki, 2 pary które posiadam, to niestety ale pomyłki pierwszych zakupówi mimo ustawicznej walki zakładam z małą przyjemnością. Za to bardzo pozytywne mam odczucia co do shoepassion - posiadam 3 pary - monki są mega wygodne (11), brogsy (10,5) są poszerzane, ale aż nadto miejsca jak dla mojej stopy, standardowe wiedenki na klasycznym kopycie - bardzo przyjemnie (11). Noszę też Loake seahem w wersji G i tez da się wygodnie dzień spędzić.  Poleci ktoś inne marki? modele? 

Z wyższej półki możesz spróbować Vass na kopycie P2 lub Budapester (przypuszczam, że oba w tęgości G), kopyto 325 Crockett&Jones też jest wygodne na szersze stopy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xkoziol napisał:

Ok - miałem na myśli PS sprzed (co najmniej) kilku lat. Też już były.

ps - pewnie niejednego to zdziwi ale przed  tym forum, przed tkmaxx też istniał "elegancki" świat.

Natomiast w tych starych PS wszystko mi pasowało. Niestety ze względu na działanie praw przyrody ostała mi się tylko jedna para.

 

Vaas, o których wyżej - piękne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatny temat, odkryłem go dopiero teraz.

Gwoli informacji - dla osób z umiarkowanie szeroką stopą (z własnego doświadczenia, 10,5 cm, "masywna płetwa") - sztyblety Loake Chatsworth fit  G, Cheaney 12058 - fit F, ale "pojemne" (raczej dla mężczyzn niż dla chłopców), wszystkie Cheaney fit G, Crownhill, RM Williams fit G (jest też H - np. wysyłkowo w ahume)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, dla zobrazowania ww. "rekomendacji", może przydatne?  - zamówiłem kiedyś klasyczne cięzkie półbuty norwegery Shoepassion (opisywane jako "pojemne") - stopa jakoś weszła, przyszwa - 2 cm rozwarcia. Ale loafersy norwegery SP - ok. 

informuję, bo otrzymanie zwrotu zapłaty za zwrócone ostatnio buty wymagało kilku e-maili, ostatecznie - z kancelarii adwokackiej żony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 15.11.2019 o 00:43, Stormont napisał:

Od kilku lat prime shoes to inna (gorsza) jakość i inne (węższe) kopyta.

Ja polecam patine ina g; tlb alan g.

Dziękuje za podpowiedź - zdecydowałem się na patine ina w tęgości H.

Szeroko w śródstopiu, ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem tęgości G - zdecydowałem się od razu na H, i pierwsze wrażenie, że aż za szeroko ale po pierwszym wyjściu całodziennym niemalże - elegancko - żadnych otarć, dyskomfortu, czy innych cyrków. Zdecydowałem się na derby z groszkowej skóry i powiem, że to ładny kawał obuwia. Następnym razem spróbuję z G. Ale to za jakiś czas. W tym roku pękły i tak 3 pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.