Skocz do zawartości

Marki butow dla osob z szeroka stopa


Anachronis

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli taki temat juz gdzies byl, to z gory przepraszam, ale nie moge go odnalezc

Zaden z dotychczasowych watkow rowniez nie bardzo pasuje do mojego pytania, stad zakladam nowy.

 

A pytanie jak w tytule: poszukuje eleganckich butow na kopycie G UK.

Do tej pory bylem skazany na Barkera i modele Herringa produkowane na kopytach Barkera, a szukam czegos nowego, bo zwyczajnie nie widze zadnych nowych mozliwosci wyboru ;/.

 

Czy ktos z Was moze polecic jakas marke butow dla osob z szersza stopa poza ww.?

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaglądnąć tutaj:

http://www.heinrich-dinkelacker.com

To bardzo solidne buty z dobrej skóry i robione ręcznie, ale uprzedzam, że nie wpisują się do końca w gust tego forum. Mają częściowo dość szerokie kopyta. Akurat jest wyprzedaż, bo Shoepassion po przejęciu marki postanowiło chyba odświeżyć estetykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po serii przymiarek i prób z testerami sygnalizującymi problem szerokiej stopy lub/i wysokiego podbicia. Powoli wychodzi na to, że obecnie kopyto TLB Alan H to optymalne rozwiązanie, które praktycznie wszystkich pozytywnie zaskoczyło. W tej chwili od ręki dostępne tylko czarne wiedenki:

https://patine.pl/williams-502-1048.html

Ale na pewno będziemy wybór poszerzać. Ewentualnie można konsultować z supportem MTO. 

Jeżeli chodzi o PATINE, mamy do dyspozycji kopyto TJ Ina H. Często wystarcza, ale daje ono jednak nieco mniej miejsca niż wspomniane TLB, także rozważamy stworzenie nowego kopyta, a to na pewno potrwa. Również obecnie tylko wiedenki:

https://patine.pl/oxford-black-h-77001.html

 

Z obecnych na forum, @Wodzu jest w trakcie testów i na pewno za jakiś czas zda szerszą relację na ten temat. 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Anachronis napisał:

A pytanie jak w tytule: poszukuje eleganckich butow na kopycie G UK.

Do tej pory bylem skazany na Barkera i modele Herringa produkowane na kopytach Barkera, a szukam czegos nowego, bo zwyczajnie nie widze zadnych nowych mozliwosci wyboru ;/.

 

Czy ktos z Was moze polecic jakas marke butow dla osob z szersza stopa poza ww.?

Kształt kopyta nie ma aż takiego znaczenia w przypadku szerokich stóp, bardziej tęgość/szerokość.,Nie ma też kopyt dla osób o szerokich/wąskich stopach , gdyż każde kopyto może być  wykonane w dowolnej szerokości.,Kształt kopyta rozwiązuje problemy typu: wysokie sklepienie -płaska stopa, pronacja-supinacja ale kiedy ktoś ma szerokie stopy kształt kopyta nie ma większego znaczenia,.,Na Twoim miejscu zaczął bym od zmierzenia stóp na Brannocku  ,gdyż wielu ludziom tylko się wydaje ,że ich stopy są szerokie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos: ponieważ Brannock jest obecny w Polsce raczej teoretycznie, poza tym wielu z nas nolens volens kupuje buty przez internet, może warto zainwestować we własnym zakresie:

https://allegro.pl/brannock-przyrzad-do-mierzenia-rozmiaru-stopy-i7406103754.html

(nie mam nic wspólnego z aukcją ani sprzedającym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lubo69 napisał:

A propos: ponieważ Brannock jest obecny w Polsce raczej teoretycznie, poza tym wielu z nas nolens volens kupuje buty przez internet, może warto zainwestować we własnym zakresie:

https://allegro.pl/brannock-przyrzad-do-mierzenia-rozmiaru-stopy-i7406103754.html

(nie mam nic wspólnego z aukcją ani sprzedającym)

Ten Brannock z Allegro to jest Athlete's Foot skalibrowany do rozmiarów obuwia sportowego, do butów męskich potrzebny jest Genuine Brannock.,W zasadzie to nie wiem czy warto kupować żelastwo tylko po to żeby jeden raz zmierzyć stopy.,Raczej to urządzenie jest przeznaczone dla profesjonalnych sprzedawców obuwia, którzy traktują poważnie swój zawód i szanują czas  klientów .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka szerokich butów innych niż Barker a popularnych

Churchs ma oxfordy Consul w tęgości H są szersze niż Chukka Ryder i Sahara w tęgości G, ale w palcach wygląda to podobnie różnica w podbiciu. Mierzyłem - jednak były hmm ciasnawe dla mojej stopy

Vass kopyto 3636- jest miejsce w palcach na szerokość i wysokość,  jak się weźmie derby to podbicie lekko można rozchodzić jak by dla kogoś było ciasnawe 

Chippewa o szerkości 2E mają sporo miejsca w palcach-to mój problem, podbicie natomiast nie wygląda już imponująco; ; zamszowe Chukka się dostosowały w miarę ładnie ale tylko na cienką skarpetkę i jak stopa w "fazie chudości" to zakładam 

mniej popularne

Heinrich Dinkelacker jak pisał kolega wyżej ma  linię Gent H - szerokie i Janosh K- płetwy słoniowe. Sporo dyskutowałem o rozmiarze z obsługą, mam wątpliwości ale chyba kupię coś z linii Gent H

Chelse boots RM Wiliams mają jeden model w "dużej" tęgości  ale tylko do kupienia w Australii fit X, może jednak wystarczyć fit H - mają podane obwody dla stopy-teoretycznie można dobrać idealnie  

https://intl.rmwilliams.com/men/footwear/boots#prefn1=fitType&prefv1=X Width&SizeSystem=undefined

Aldeny mogły by coś mieć - ale znaczne tęgości są niedostępne w Europie tylko ściąganie z USA

No i zostaje zamówienie u szewca - trzeba jednak mieć trochę doświadczenia

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lubo69 napisał:

Tricker’s fit 6, ale ciężko znaleźć.

Akurat tu bym uważał, jeżeli już to takie kopyto 4497S fit 6 jest w miarę szerokie ale "krótkawe". Trzewiki Grassmere można by kupić.  W markach premium jest jeszcze Foster and Son i mają jedne trzewiki Crendon fit G, które nie wyglądają na szerokie a jak odpowiednio dobierzesz rozmiar to na cienką skarpetkę są ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spiryt napisał:

 

Chelse boots RM Wiliams mają jeden model w "dużej" tęgości  ale tylko do kupienia w Australii fit X, może jednak wystarczyć fit H - mają podane obwody dla stopy-teoretycznie można dobrać idealnie  

https://intl.rmwilliams.com/men/footwear/boots#prefn1=fitType&prefv1=X Width&SizeSystem=undefined

Aldeny mogły by coś mieć - ale znaczne tęgości są niedostępne w Europie tylko ściąganie z USA

 

RM Williams to najlepsze Chelsea Boots na rynku dodatkowo w bardzo korzystnych cenach , w sklepie firmowym RMW na SoHo jest pełna rozmiarówka łącznie z fit X . Jeżeli chodzi o Aldeny to raczej odwrotnie w Europie wąskie i średnie tęgości są niedostępne oferowane są tylko buty szerokie E i bardzo szerokie EE (pierwszy z brzegu sklep Alden w DE) https://schuh-exclusiv-kettler-shop.de/de/alden-shoes-herren/shell-cordovan-boots  Mało tego w Europie są dostępne buty Aldena , których nie da się dostać ani zamówić w USA (Modified Last) i ludzie ze Stanów kupują Aldeny w Paryżu za niemal podwójną cenę.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mayor napisał:

RM Williams to najlepsze Chelsea Boots na rynku dodatkowo w bardzo korzystnych cenach , w sklepie firmowym RMW na SoHo jest pełna rozmiarówka łącznie z fit X . Jeżeli chodzi o Aldeny to raczej odwrotnie w Europie wąskie i średnie tęgości są niedostępne oferowane są tylko buty szerokie E i bardzo szerokie EE (pierwszy z brzegu sklep Alden w DE) https://schuh-exclusiv-kettler-shop.de/de/alden-shoes-herren/shell-cordovan-boots  Mało tego w Europie są dostępne buty Aldena , których nie da się dostać ani zamówić w USA (Modified Last) i ludzie ze Stanów kupują Aldeny w Paryżu za niemal podwójną cenę.     

To są chyba jedyne EE w tym sklepie w moim rozmiarze, które leżą od dłuższego czasu w tym niemieckim sklepie, nie ma też tęgich butów w Anglii nie ma we Frnase Bone (dosyc duży wybór Aldenow). A 3E lu 4E w Europie nie widziałem w żadnej rozmiarówce. A w USA jest ich trochę. A Indy boots EE lub szerzej w rozmiarz 7.5UK nie znalazłem ani jednej pary w Europie. No chyba ze teraz się coś zminiło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spiryt napisał:

To są chyba jedyne EE w tym sklepie, które leżą od dłuższego czasu w tym niemieckim sklepie, nie ma też tęgich butów w Anglii nie ma we Frnase Bone (dosyc duży wybór Aldenow). A 3E lu 4E w Europie nie widziałem w żadnej rozmiarówce.

Alden nie robi tęgości 4E ,3E to jest najszersza tęgość.,Z tym że tęgość E na Trubalance i Barrie to są buty bardzo szerokie w Trubalance E jest dużo więcej miejsca na palce i wysokie podbicie niż w "obszernym " kopycie 5 A Edmondsa o tęgości EEE, a w Barrie E trochę niższe podbicie ale podobny luz w palcach tylko pięta bardzo szeroka.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mayor napisał:

Alden nie robi tęgości 4E ,3E to jest najszersza tęgość.,Z tym że tęgość E na Trubalance i Barrie to są buty bardzo szerokie w Trubalance E jest dużo więcej miejsca na palce i wysokie podbicie niż w "obszernym " kopycie 5 A Edmondsa o tęgości EEE, a w Barrie E trochę niższe podbicie ale podobny luz w palcach tylko pięta bardzo szeroka.,

4E Alden nie ma; ale 3E jest regularnie w rozmiarówce Aldena. 4E ma jeszcze Carolina. Reasumując 3E i 2E Indy boots w Europie nie  znalazłem. 2E innego rodzaju buty Aldena w Europie  występują sporadycznie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie stopy mogą się znacznie różnić. Ja np mam extremalnie wąską pietę i szerokie oraz grube (wysokie) paluchy. Pobicie też jakieś extremalnie wysokie nie jest.

Kupując but który jest szeroki cały. Też nie jest dobrze bo luźna pieta to prawie tak niedobrze jak wąskie palce. 

"Przerobiłem" naprawdę sporo butów i ciężko było znaleźć coś pasującego, sprzedawcy doradzali (internetowi) i w przeważającej ilości te szerokie butu okazywały się zbyt ciasne. W Warszawie na Placu Trzech Krzyży byłe (jest) sklep z Church`s i Weston;   Kiedyś kilka szerokich par było w asortymencie m.innymi Church`s fit H i chukka Westona  fit G (naprawdę szerokie tylko nieproporcjonalnie wydłużone styl italiański - wygodne) . Jest też obok Tod`i mieli tam chukka i derby i były one szerokie i bardzo miękkie-jakościowo bez rewelacji ale dobrze dostosowywały się do stopy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, spiryt napisał:

4E Alden nie ma; ale 3E jest regularnie w rozmiarówce Aldena. 4E ma jeszcze Carolina. Reasumując 3E i 2E Indy boots w Europie nie  znalazłem. 2E innego rodzaju buty Aldena w Europie  występują sporadycznie. 

 

 

Pytanie czy mierzyłeś Indy Trubalance E? Czy z definicji uznałeś ,że będą za wąskie i potrzebujesz EE albo EEE? Trubalance to jest bardzo szerokie kopyto z rodziny ortopedycznej Aldena- Truflare, Trusquare, CDI trochę przystosowane do potrzeb cywilnych i dzięki temu dostępne bez recepty od lekarza.,Mam Indy 405 na kopycie Grant w tym samym rozmiarze 11.5 C/E co Indy 403 na Trubalance i różnica w szerokości podeszwy w najszerszym miejscu jest pół cala-12.5 mm na plus w TB, przy szer 3E by była podeszwa szersza o pełny cal 2.5 cm.,Kopyto Grant jest idealnie średnio obszerne wśród kopyt Aldena i można powiedzieć ,że najbardziej zbliżone do kopyt brytyjskich określanych jako obszerne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mayor napisał:

Pytanie czy mierzyłeś Indy Trubalance E? Czy z definicji uznałeś ,że będą za wąskie i potrzebujesz EE albo EEE? Trubalance to jest bardzo szerokie kopyto z rodziny ortopedycznej Aldena- Truflare, Trusquare, CDI trochę przystosowane do potrzeb cywilnych i dzięki temu dostępne bez recepty od lekarza.,Mam Indy 405 na kopycie Grant w tym samym rozmiarze 11.5 C/E co Indy 403 na Trubalance i różnica w szerokości podeszwy w najszerszym miejscu jest pół cala-12.5 mm na plus w TB, przy szer 3E by była podeszwa szersza o pełny cal 2.5 cm.,Kopyto Grant jest idealnie średnio obszerne wśród kopyt Aldena i można powiedzieć ,że najbardziej zbliżone do kopyt brytyjskich określanych jako obszerne. 

Nie mierzyłem niestety brak możiwości. Zakładam ze E Trubalance będzie za wąskie na podstawie opisów użytkowników, informacji od Aldena i pomiarów innych amerykańskich butów tęgości 2E i E.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spiryt napisał:

Nie mierzyłem niestety brak możiwości. Zakładam ze E Trubalance będzie za wąskie na podstawie opisów użytkowników, informacji od Aldena i pomiarów innych amerykańskich butów tęgości 2E i E.  

Trudno wyciągać wnioski na podstawie opisów i odczuć innych użytkowników, ewentualnie przymiarek innych amerykańskich butów.,Jak będę miał chwile czasu to zrobię i wstawię kilka zdjęć porównawczych butów na rożnych kopytach Aldena i szerokich butów od innych amerykańskich/kanadyjskich producentów.,Różnice są duże i E w TruBalance to nie jest ekwiwalent szerokości 2E czy 4E w innych butach,a nawet średnia tęgość D w TB Aldena jest szersza od 2E u Red Winga .,Dodatkowo kształt kopyta TB jest bardziej anatomiczny- zakrzywiony do wewnątrz jak banan, kiedy większość kopyt jest prostych w kształcie zbliżonym do ogórka., Poza tym pojęcia takie jak "wygodne buty", "dobrze dobrany rozmiar" są  mocno subiektywne i każdy ma w tej kwestii indywidualne kryteria.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.