Skocz do zawartości

Artykuły i wywiady o stylu


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

O forum i BwB ani słowa :( .

Przepraszam ale dlaczego mialoby byc o forum czy BwB?

Oczywiście masz rację, ale byłoby miło, gdyby jakas wzmianka medialna była :)

Może i tak ale to że nie powiedział nic chyba dobrze świadczy o jego instynkcie samozachowawczym, chyba :)

wydawca przegina - Łoszewski znany? ... gdzie?? :roll:

Stwierdzam po zdjęciach że Pan Łoszewski bardzo kiepsko się ubiera. Nie jest elegantem ani modnym człowiekiem, mój Ojciec w PRL-u lepiej się ubierał(niestety tego nie mogę potwierdzić zdjęciami ;-)) Taka czarna owca wśród stylistów jako wielu.

Panowie, przeglądałem zdjęcia z bloga Pani Doroty i muszę powiedzieć, że zgadzam się z wami co do bardzo marnego stylu jaki preferuje Pan Łoszewski. Na zdjęciach jednak dość często pojawia się Pan w bardzo ładnym zestawie w klubowej marynarce. Przynajmniej ja nie mam się tak do czego przyczepić. Do tego ma bardzo ładne buty , dobrze skrojone spodnie itd. Nie wiem kto to jest jednak na mnie zrobił dużo lepsze wrażenie niż Pan Łoszewski.

O książce słów kilka:

Zakupiłem i dzisiaj przeczytałem całość. Niestety paragon wyrzuciłem, więc o zwrocie trzeba zapomnieć.

Obszerna recenzja pojawi się u mnie na blogu, a dzisiaj tylko skrótowo zasygnalizuję, że książka jest bardzo słaba. Zawiera zbyt wiele błędów, kiepskich porad. Generalnie duuuże rozczarowanie.

Błędy, które mnie najbardziej rażą:

1. Fatalny dobór zdjęć, z których większość nie ma nic wspólnego z elegancją.

2. Wymienianie takich marek jak H&M i Zara.

3. Sugestia zakupu pierwszego garnituru z domieszką.

4. Czarny garnitur polecany na spotkania biznesowe.

5. Koszula ecru do czarnego garnituru.

6. W zestawie podstawowych koszul biznesowych umiejscowiono koszulę bladoszarą, a nie ma np. różowej.

7. Proponowany krawat brązowy do czarnego garnituru.

8. "krawaty ze lnu" - błąd językowy.

9. Węzeł 4 in hand polecany dla osób o szerokiej twarzy, a windsorski dla osób o szczupłej twarzy.

10. Krawat można kupić w H&M za 100 zł.

11. "Czarne buty pasują nawet do jasnych spodni".

12. Propozycja: czarne buty+czarne skarpety do beżowego garnituru.

13. "Czarna teczka pasuje do wszystkiego".

14. mucha: "ani poważna, ani rzeczywiście na luzie".

15. o poszetce, która nazywana jest chusteczką: "dziś już właściwie jej nie ma".

16. baza stylu smart casual: skórzana marynarka, koszula z krótkim rękawem, sportowe buty, sandały.

17. o t-shirtach: "wystarczy wyprać, wysuszyć i włożyć wygniecione bez prasowania".

18. Klapki polecane do jeansów i sztruksów.

19. Czarna marynarka jako podstawa smart casualu.

20. Porada dla studenta, że na rozmowę kwalifikacyjną można pójść w jeansach, ale "muszą być klasycznie granatowe lub lekko sprane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Recenzja filmu Skyfall. James Bond jest szary

"Blogowanie staje się dla mnie zawodem. W piątek rano w dniu premiery filmu Skyfall poszedłem do pracy … do kina. O 9.45 w kinie Femina nie było na szczęście tłumów, więc wraz z niecałym tuzinem widzów mogłem rozkoszować się nowym Bondem. Szczególną uwagę zwróciłem na garnitury głównego bohatera. James Bond uchodzi za jedną z fikcyjnych ikon kultury popularnej i wielu mężczyzn chciałoby ubierać się tak jak on. W pewnym sensie dyktuje jak mężczyźni będą się ubierać przez następne kilka lat, przynajmniej w wersji eleganckiej."

http://www.szarmant.pl/recenzja-filmu-s ... james-bond

"Nie daję gwiazdek filmom, zresztą nigdy na tych łamach ich jeszcze nie publikowałem, ale w skrócie podsumuję rzecz następująco: w skali historii kinematografii Skyfall nie jest może wiekopomnym arcydziełem, ale – jak na film akcji – daje dużo do myślenia i w półwiecznych dziejach filmów o Bondzie jest kamieniem milowym. Bo w Anglii – tradycyjnie – dystans wyraża się w milach."

http://2.bp.blogspot.com/-MlDq5WQqc9Q/T ... G_0466.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja filmu Skyfall. James Bond jest szary

"Blogowanie staje się dla mnie zawodem. W piątek rano w dniu premiery filmu Skyfall poszedłem do pracy … do kina. O 9.45 w kinie Femina nie było na szczęście tłumów, więc wraz z niecałym tuzinem widzów mogłem rozkoszować się nowym Bondem. Szczególną uwagę zwróciłem na garnitury głównego bohatera. James Bond uchodzi za jedną z fikcyjnych ikon kultury popularnej i wielu mężczyzn chciałoby ubierać się tak jak on. W pewnym sensie dyktuje jak mężczyźni będą się ubierać przez następne kilka lat, przynajmniej w wersji eleganckiej."

http://www.szarmant.pl/recenzja-filmu-s ... james-bond

a mi brakuje informacji kto wyprodukował materiał ;)

edit:

i jaki model zegarka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.