Skocz do zawartości

Artykuły i wywiady o stylu


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wydawało mi się, że Bond miał PO i AT?

A co to takiego?

PO- Omega Seamaster Planet Ocean

AT- Omega Seamaster Aqua Terra

Sprawdziłem, nie myliłem się...

Bond miał dwa zegarki Omegę Seamaster Planet Ocean:

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/planet-ocean/23230422101001

i Omegę Seamaster Aqua Terra:

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/aqua-terra-mid-size-chronometer/23110392103001

Może... A gdzie Aqua Terra w Skyfall widać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej o książce ulubionego (he he) pisarza forumowiczów, więcej o potrzebie edukacji:

http://www.rp.pl/artykul/9131,948241-Sk ... iakow.html

ciekawy artykuł i wnioski. Tak samo komentarz "auu"

Redaktor Janusz Miliszkiewicz pisze ciekawie o sztuce, kolekcjonerstwie w dodatku do Rzepy "Twoje pieniądze"

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Marcin Dorociński o mundurach (wywiad Jacka Szczerby, GW, 11.01.2013):

"Dostałem mundur szyty na miarę [...]. W byciu przedwojennym oficerem jest coś pociągającego. Jak się zakłada taki mundur- rogatywkę, wysokie oficerki - to nie da się usiąść niechlujnie. Gdy między ujęciami jedliśmy posiłek, musiałem być wyprostowany, nawet gdy zdejmowałem górę munduru i zostawałem w koszuli i szelkach. Niedawno do filmu Władysława Pasikowskiego "Jack Strong" o pułkowniku Kuklińskim założyłem mundur Wojska Polskiego z lato 80. To jednak nie to samo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł Miliszkiewicza bardzo dobry, niestety, sam nie raz byłem rozczarowany poziomem, niech będzie, "estetycznym", osób, od których wymagałbym jeśli już nie świecenia przykładem, to przynajmniej trzymania standardów. Jak dużo jeszcze wody musi opłynąć w Wiśle?

Munduru przedwojennego polskiego oficera nigdy nie miałem przyjemności nosić, ale przyznaję, gdy ubrałem po raz pierwszy smoking z całym przynależnym rynsztunkiem, to poczułem się chyba także pierwszy raz rzeczywiście "ubrany".

Szata [nie] czyni człowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Co można powiedzieć o dandysach?

Że to osoba przesadnie troszcząca się o swój wygląd. To zawsze ma sens tak jak dmuchanie balona. Tu dochodzi do głosu nasza narcystyczna natura, ale jest narcyzm destrukcyjny i ten dobry.

ciach

W ubraniu dandysa zawsze będzie jakaś przesada... jakiś nadmiar, nawet jeśli piękny i gustowny. Zresztą, prawdziwy dandys będzie nim nawet w domu. Nie będzie przebierał się w nim w naciągnięty dresik.

ciach

Klasyczna moda brytyjska to trzymanie się kanonu. Robienie wszystkiego by the book. Co nam to mówi? O pewnej sztywności psychicznej. Szczegół tkwi w dodatkach. Czy przełamujemy stereotypy, czy poszukujemy nowych doznań. 


ciach

- Są politycy którzy mają swój styl i go manifestują jak Rostowski, Sikorski, Kalisz, Gadzinowski… to jest styl, Kawaśniewski… Oni mają swój styl. Nie mówię, że wszyscy dobry, ale jakiś.

ciach

Palikot jest w swoistej depresji, ale nie rozumianej jako stan kliniczny. Raczej jako stan, działanie poniżej możliwości. Nie wiem czy to jest element gry politycznej, czy on będzie teraz proletariuszem i w związku z tym się źle ubiera. Nawet na plakacie podwija rękawy robotniczo ponad łokieć.

ciach

- Kalisz do dla mnie przykład człowieka ubranego fatalnie i dosyć drogo, ale absolutnie w zgodzie ze sobą. Z tą dobrą miłością własną, o której mówiłeś. Lubi siebie. To jest człowiek wewnętrznie spójny.

ciach

- Polacy z kolei ciągle szukają swojego stylu.

Więcej. W Polsce poszukuje się tożsamości.

- Coś w tym jest. Kiedy na blogu pisałem bardzo sztywno o zasadach- tak ma być, tak jest poprawnie, a tak nie jest- to był szczyt popularności bloga. Kiedy zmieniłem ton na- róbcie co chcecie tylko z głową- to dało się odczuć spadek. "

http://macaronitomato.blogspot.com/2013 ... ikota.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Końcówka tego artykułu o Downton Abbey cudowna:

 

"absurdalne sceny pokazujące przerażające piękno tego nieistniejącego już świata, np. polowanie na mężów, czy przebieranie się trzy razy dziennie tylko po to, by zasiąść do stołu."

 

przerażające piękno - cudowna stylistyka :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może autor chodzi cały dzień w tym samym ubraniu a wszystkie jego znajome kobiety to feministki :)

W dzisiejszym świecie faceci na okrągło od rana do nocy w jednej nieokreślonego koloru parze dżinsów i takichże "sportowych" butach niestety to raczej norma, niż wyjątek.

Natomiast nie bardzo rozumiem co do abnegacji strojowej ma feminizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.