Jump to content

J FitzPatrick Footwear


fan_dobrego_buta
 Share

Recommended Posts

Dziś trzewiki dotarły. Naprawdę bardzo ładne buty. Zgadzam się jednak z kolegą @Tanatos70 że lepiej wyglądają z boku,  niz gdy się na nie patrzy z lotu ptaka :-) 

Nie ukrywam, że trzeba troszkę odwagi, żeby wyjść w nich z domu, gdyż bardzo przykuwają uwagę. Mam nadzieje, że mi jej nie zabraknie - oczywiscie odwagi. 

 

Zdjęcia zrobione na szybko telefonem.

 

4C54FD2D-3E2C-4F0E-93B4-4BF95F5F3D9B.thumb.jpeg.1c95f53ee204458516fe22674ddaeb90.jpegB8EC2C82-2006-4DB0-A384-044D10DB7B25.thumb.jpeg.8d29874f94be1c60c6574a5fe292d318.jpeg6013133D-7F19-414C-9B90-8AD05CF39431.thumb.jpeg.3e0e93daeb09371043a3414362f4f7a2.jpeg

P.S.  haka do zapinania butów nie kupiłem, gdyż szkoda mi było 25 gbp. Z łatwością  go zastąpiłem sznurowadłem, kt spełnia role zapinacza. 

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Czy taki sposób zapinania butów jest wygodny? Też mnie zaintrygowały te guziki, jest to bardzo oryginalne i przykuwające uwagę rozwiązanie, ale czy przy okazji nie jest to przerost formy nad treścią i czy taka konstrukcja zwyczajnie nie irytuje przy wkładaniu i zdejmowaniu butów?

Link to comment
Share on other sites

Zapinanie jest troszkę irytujące. Palcami nie dasz rady tego zrobić. Ja nie kupiłem haczyka, gdyż chcieli 25 GBP i do walizki w podręczny ciężko zabrać, więc jak to Polak potrafi, korzystam z pomocy sznurowadła-przekładam przez oczko zwinięta sznurówkę w kształcie litery „U”, zahaczam za guzik i zapinam bardzo podobnie jak haczykiem. Zajmuje do podobną ilość czasu do zawiązania trzewiki bez haczyków, jeżeli trzeba włożyć sznurówki w dwie ostatnie dziurki.

EDIT: JFP stara się w wielu modelach nadać jakiś unikalny charakter tradycyjnym butom. W przypadku „Guzikowych Trzewików”, które mają korzenie w XIX w., stworzył troszkę mniej klasyczną wersję tego modelu. Czymś musi się odróżniać od konkurencji + bardzo dobry program MTO i GMTO.

Link to comment
Share on other sites

Podpowiem, że kopyto NTG jest podobne do kopyta 109 Alfred Sargent. Różnice które zauważam, to odrobinę dłuższy nosek i lepsze wytaliowanie i buty są węższe w najszerszym miejscu (poniżej dużego palce) co powoduje, że skóra ładniej się układa i nie ma takich załamań. Dla fanów C&J rozmiarowo podobne do kopyta 348.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

@bratdominik powstrzymywał mnie fakt, że mam sporą ilość butów, w których nie chodzę i zwyczajnie leżą w pudle. Nie wiem jak będzie w tym przypadku. Jednak tym monkom w tej kombinacji materiałów i kolorów nie potrafiłem się oprzeć. Jak miną upały to przeanalizuje posiadane buty I wystawię cos na sprzedaż, aby cyfry się zgadzały.

JFP robi ciekawe buty, a taka cena kusi. Groszek też jest fajny.

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie się poważnie zastanawiam czy te single, czy jakieś fajne double. Wydają mi się bardziej ekstrawaganckie niż proste double monki, z drugiej strony i tak są bardziej fensi niż NiuBalansy i inne kiksy w jakich teraz się śmiga.

Żona powiedziała że mogę kupić kolejne buty jak sprzedam jakieś inne :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, NieMy napisał:

Każdemu wedle uznania. Osobiście nie widzę sensu konsultowania z żoną zakupu butów czy innych rzeczy dla siebie. @Zajac Poziomka Zobaczymy co będziesz pisał za kilka lat 👺

Jak żona to ubraniowy abnegat i bezguście, to oczywiście. Jeśli jednak żona podziela zainteresowania i również ubrania traktuje jako hobby - to sama przyjemność. To w końcu konsultowanie wyborów z kimś, kto również ten temat lubi. Tak jak masz na bwb z resztą, ale tutaj konsultujesz z obcymi. A wiem, bo tak mam, oczywiście też i w drugą stronę. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.