Skocz do zawartości

J FitzPatrick Footwear


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

JFP ma rewelacyjną ofertę. Muszę to ponownie przyznać po tygodniu spędzym z butami z tej „stajni”. Jest to na chwilę obecną jedyna marka poniżej 500 gbp, w której ofercie są buty, które mam na liście. Rewelacyjna jakość materiałów, kopyt i wykonania. Ostatnio zakupione trzewiki na kopyvie LPB mnie zachwyciły. Gorąco polecam. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że są to jedyne buty jakie do tej pory mam, w których mam efekt jak @Zajac Poziomka w Krokietach (sorry za odpowiedź w innym wątku).

Pierwsze wyjście 12.5h non stop - pełny komfort. Drugie i trzecie dzień po dniu (czwartek i piątek jak widzieliście w JBMDNS) i zero problemów, a w pracy chodzę niemal bez przerwy. Komfort może nie adidasów, ale na pewno skórzanych sneakersów. Myślę, że jest to zasługa kopyta NGT i jego dopasowania do moich stóp. Wypada ono jak Yanko 915, ale dwa newralgiczne miejsca (wąska pięta i niskie podbicie) są minimalnie szersze, za to szersze palce w Y915 są tu lekko zwężone.

Dodatkowo, nie wiem czy to widać dobrze ze zdjęcia, ale toebox po wewnętrznej zwęża się minimalnie, za to po zewnętrznej ostro, co dokładnie odzwierciedla mój duży paluch i krótką resztę palców.

Co do materiału i wykonania absolutnie nie można się przyczepić, jednak znalazłem na skórze cholewki tzw. growth marks. Myślę że to jedyny drobiazg, którego i tak nie widać.

Zobaczymy jak będą się sprawowały w czasie, ale w sezonie wiosna lato będą to moje główne buty do pracy, więc dam im w kość i zdam relację.

IMG_20190322_092355736_HDR.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski - zgadzam się w w 100%, że jest to świetna oferta.

Dobrze, że nie ma już mojego rozmiaru w tym modelu:

j-fitzpatrick-footwear-collection-28-september-2018-hero-00407_1296x.thumb.jpg.e1ca0ea1520cfd5de89fd6852b40b394.jpg

 

Ciekawa opcja, jednak mam już wystarczającą ilość wyjściowych trzewików

j-fitzpatrick-footwear-collection-28-september-2018-hero-00232_bd1ba6ac-8ab2-419f-872b-77aadfc5cd91_1024x1024@2x.thumb.jpg.75f59ea82b45c3ae2195fa4a3c3b8a66.jpg

Dlatego zastanawiam się nad tą parą.  Coś pomiędzy bardzo country style Trickers Stow a bardziej eleganckimi AS Cambridge

 

j-fitzpatrick-footwear-collection-28-september-2018-hero-00284_fd49c93b-0acd-46ce-9c41-8c0269bb5924_1024x1024@2x.thumb.jpg.903dd3abf0ee8b7770089d7025020afc.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta, nie to, że śledzę blożki, ale wydaje mi się, że klasyczne białe ew. białe z kremową podeszwą będą bardziej uniwersalne. Czarne moim zdaniem nie pasują dobrze do jaśniejszych spodni materiałowych.

Jeśli wybierasz tylko i wyłącznie pomiędzy ww. dwiema parami to brałbym te drugie. Po pierwsze mają ten jaśniejszy detal, po drugie miałem Conversy w takiej groszkowej skórze i było bardzo słabo z wentylacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski - dziękuję za odp. Obecnie ma kilka par sneakrsów (Herring/CS, Grenson, Trickers its - głównie jasne kolory + brąz z jeansem) i szukam czegoś ciemnego, co mogę:

- wykorzystywać w trakcie podróży samolotem i ewentualnie łączyć sneakersy z bardziej elegancką górą, mając nadzieję, że nie będzie tak bardzo raziło

- wykorzystywać na dłuższych sesjach u kilienta w połączeniu z causul smart (mniej istotne) 

Nie planuję wykorzystywać ich w trakcie ciepłych dni.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

- wykorzystywać w trakcie podróży samolotem i ewentualnie łączyć sneakersy z bardziej elegancką górą, mając nadzieję, że nie będzie tak bardzo raziło

- wykorzystywać na dłuższych sesjach u kilienta w połączeniu z causul smart (mniej istotne) 

Osobiście uderzyłbym w pierwszy model, wychodząc z założenia że są bardziej jednolite, więc mniej się będą rzucać w oczy i przez to trochę bardziej "smart" w tym "casual". Na niektórych zdjęciach u Fitzpatricka ten czarny zamsz wygląda jakby był zakurzony. Poza tym nie jestem fanem skór zamszowych, ale to już prywatna preferencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odebrałem dziś (no, żona odebrała) pierwsze Fitzpatricki. Fajne! Poza jednym szczegółem - czy Wasze też tak skrzypiały/piszczały od dotyku w okolicach sznurowadeł/ażurowania (oxford brogue)? Jeszcze w nich nie chodziłem, więc to nie brzmi jak kwestia podeszwy/szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie dam rady, jestem padnięty :) McClure, oxford full brogue z 6 rzędami dziurek, museum calf z Ilcei, skórzana podeszwa, bodajże na NGT. Wziąłem pół rozmiaru większe niż podobny model Yanko 915 i chyba dobrze wybrałem bo pierwsza przymiarka wypadała komfortowo i na szerokość, i w podbiciu. Więcej się dowiem jak pochodzę. Tymczasem Yanko 915 pół rozmiaru mniejsze są ciasne w podbiciu, w takie dni jak dziś nawet mocno ciasne. Jak się rozchodzą za luźne to najwyżej wrzucę cienkie wkładki albo tongue pads, nie wiem pod jaką nazwą sprzedają w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat Yanko915 i JFP na NGT w tym samym rozmiarze 9UK i JFP wypadają luźniejsze na szerokość, ale Yanko to lotniki a JFP to monki. Na długość chyba to samo, jedynie Yanko mają więcej miejsca nad paluchem, co mi bardziej odpowiada. 

Daj znać jak się będą rozbijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Aktualnie Justin proponuje odważne spectator shoes w swojej ofercie GMTO. Jestem po rozmowie z nim i ustaliliśmy, iż w razie zamówienia wysyłka pójdzie do Polski bezpośrednio z fabryki w Hiszpanii. Przy pełnej przedpłacie wychodzą po jakieś 1400 zł (USD 355,50), co przy zastosowaniu świetnych skór ( Black Weinheimer Caf z Niemiec, White Annonay Calf z Francji) jest ceną przynajmniej niewygórowaną. Pre-order trwa jeszcze 10 dni, ja najprawdopodobniej się skuszę, gdyby ktoś jeszcze w to wchodził i chciał skorzystać z możliwości wspólnej wysyłki - jestem dostępny na PW (aby nie zaśmiecać wątku). Tutaj ogólnie nadmienię też, że Justin pracuje nad jakimiś rozwiązaniami umożliwiającymi wysyłkę do Europy na korzystniejszych warunkach niż obecne ze Stanów. Niemniej nie jest to prosta kwestia i może zająć trochę czasu zanim je wprowadzi w życie. Biorąc pod uwagę dobre value for money jego oferty byłaby to niezła oferta, gdyby można było uniknąć wysyłki przez Stany.

 

EDYCJA. Dostałem info od Justina, że wszystkie MTO, GMTO oraz Pre-orders będzie można mieć dostarczone bezpośrednio z fabryki w Hiszpanii. Wklejam treść maila na ten temat (kogo nie interesuje może już zacząć przewijać dalej).

 

"Shipping from Spain to EU Clients

 

 

We have worked out a deal with our factory to drop ship certain products directly to the customer from the factory. This will not be for every shoe on our site so please read carefully to understand where you can take advantage of this and where you cannot.

 

Basically anything that is being purchased now but shipped later, can be shipped from the factory to an EU location. That being:

 

1. MTO's

 

2. GMTO's

 

3. Pre-Orders and Pre-Sales

 

All of the above products will quality for EU shipping and will therefore NOT include a required custom's payment as they will be an EU to EU shipped product. 

 

However, this is a dropship service that I have to pay as an added service fee on top of the actual shipping price so the shipping rates will remain as they are.

 

For now, our RTW products will continue to be in NYC and if purchased, shipped from NYC and will incur a custom's charge (by your country's import's department that we do not control). We are working on solving this issue but is a much bigger project.

 

For those of you that might have been considering one of our Discontinued Models but did not want to pay the duties, well fret not as all of the EU sales will ship from the factory. That sale ends tomorrow so do hurry if you want one. 

 

We hope that this makes some of you happy to continue to suppor the JF brand without having to pay exorbitant custom's duties to tack on.

 

As always, please do not hesitate to write us at nyc@jfitzpatrickfootwear.com for any questions you might have

 

-J.FitzPatrick Team"

https://www.jfitzpatrickfootwear.com/collections/gmto/products/rainier-gmto-black-calf-off-white-calf-ngt-last

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.