Skocz do zawartości

J FitzPatrick Footwear


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie jest to aż taka kontrabanda :D 
Po prostu paczka z Twoimi butami wysyłana jest z Hiszpanii, dzięki czemu nie trafia ona do urzędu celnego, gdzie by trafiła, gdyby paczuszka wysłana by była z USA. Dzięki temu Justin dostaje swoje pieniądze, a Ty się nie martwisz dodatkowymi opłatami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długim oczekiwaniu adelajdy ze stajni JFitzpatrick w spektatorowych odcieniach w końcu dotarły. Czarny cielak z Niemiec plus biały cielak z Włoch. Oryginalnie biała skóra miała być z Annonay, ale miała tak specyficzny wygląd, że na moją prośbę zamieniono ją na tę z Włoch. Same skóry bardzo przyjemne w chwycie, a but zapowiada się, że będzie ładnie się dopasowywał. 

Buty na kopycie NTG (modlitwa do nieba w intencji @Żorż Ponimirski), który pomógł mi się na nie zdecydować), które jest najwęższym kopytem JF, a pomimo to jest obszerne. Szerokość super, w obcasie bardzo ładnie dopasowane na szerokość, w palcach świetnie dopasowane, ciut za długie (ale nie na tyle by brać pół numeru mniejsze) i obszerne w śródstopiu. Przypominają mi Moore ze Stajni AS, w których też musiałem z tego powodu zastosować wkładki pod język. Tu podobny zabieg przyniósł podobną poprawę komfortu. Generalnie na długość wypada identycznie z 724 i 104 AS w tym samym rozmiarze. Przy innych kopytach, które o ile wiem oferują więcej szerokości w palcach będę schodził o pół numeru w dół. 

Wykonanie bez zarzutu, oczywiście wprawne oko zauważy pewne drobniutkie niedociągnięcia, ale w tej cenie są one do zaakceptowania. Nic co by psuło radość z obcowania z butami. 

Na premierę będą musiały poczekać na cieplejsze dni, a póki co kilka dosłownie zdjęć.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie jaki rozmiar doradzilibyście button boots na NGT? Loake na wszelkich kopytach mam 8UK. TLB model 548 8UK w tęgości G jest ok. Vass F rozm 42 bywa różnie raz dobre raz nieco ciasne a placach na P2 42 super aż za lużne. Odnosząc się do AS, raz kupiłem AS Henry II na 109 i były za ciasne w palcach, obłożynom dużo brakowało - sprzedałem. Mam Moore na 724 w rozmiarze 9 - byłem przekonany że będą za duże (o 1 w górę do innych) ale kupowałem bo 8,5 nie było second przy naszym zamówieniu. Obecnie chyba najczęściej noszone przeze mnie buty. Najpierw wydawały mi się za luźne (a jeszcze przecież mogły się rozbić). Od początku pełne zejście obłożyn. To uczucie za dużych wynika głównie z nieco luźnej pięty. I to jest to, żadnego rozbijania po prostu wygodne buty (tak czasem myślę czy w tej manii dopasowania nie kupujemy za ciasnych butów a potem rozbijamy).

Reasumując, czytając opinie, że NGT jest podobne do AS 109 czy do Yanko 915 (tych akurat nigdy nie mierzyłem) to nie wiem czy biorąc po uwagę powyższe problemy z AS brać rozmiar 8,5 czy 9 (trzewiki są zazwyczaj luźniejsze niż półbuty więc nie wiem czy 9 to nie za dużo jednak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Pojawił się preorder na sneakersy Olympia - 20% zniżki na jedną parę albo trzecia gratis. Niestety fabryka nie będzie już robiła wysyłki bezpośrednio, więc nawet w preorderze dostawa będzie z USA.
Tak, co spowoduje że przy trzeciej parze za free każda wyjdzie po ok. 800 zł. (doliczyłem do ceny dwóch ship za 200 zł, zwiększyłem sumę o 40% za vat i cło).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś testowa przechadzka w Rainier na NGT.

Mam raczej niskie podbicie plus płaskostopie, przez co NGT na długość jest dobre, ale za wysokie w palcach. Dlatego też zastosowałem półwkładkę, dzięki czemu but lepiej się trzyma w palcach.

Bardzo wygodny zapiętek, miękki. Skóra zastosowana w tym modelu została zmieniona z oryginalnej white Calf na alternatywną. Ładnie się łamie, ale dopiero po kilkunastu wyjściach będzie wiadomo na co ją stać.

Następnym razem brałbym inne kopyto, szersze (NGT jest najwęższe) ale o pół numeru mniejsze. Niestety nie zapowiada się na to, gdyż chyba już nie wysyła swoich butów Justin z fabryki, lecz wszystko idzie przez Stany. Koszt podatków i cła podwyższa wszystko o kilkadziesiąt procent. Szkoda.

Więcej zdjęć w JBMDNS. IMG_20210411_161650.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
W dniu 11.04.2021 o 22:38, bratdominik napisał:

Następnym razem brałbym inne kopyto, szersze (NGT jest najwęższe) ale o pół numeru mniejsze. Niestety nie zapowiada się na to, gdyż chyba już nie wysyła swoich butów Justin z fabryki, lecz wszystko idzie przez Stany. Koszt podatków i cła podwyższa wszystko o kilkadziesiąt procent. Szkoda.

Uruchomili stronę eu gdzie wysyłki pozbawione są opłat celnych: "Zalecamy, aby klienci mieszkający w UE dokonywali zakupów na naszej europejskiej stronie internetowej z domeną .eu, ponieważ zakupione tam produkty będą wysyłane z UE, a zatem nie będą podlegać cłom importowym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.