Skocz do zawartości

J FitzPatrick Footwear


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

@fan_dobrego_buta, widzę, że masz na allegro wystawione buty za jakieś 8 kafli - będzie dobrze ;)

Co do button boots, ja nie jestem wielkim fanem, ale widziałbym je właściwie w każdej smartcasualowej kombinacji. Na SF ktoś wrzucał zdjęcie ze zwykłymi chino i wyglądały super. U Ciebie pewnie problemem jest ile % rotacji taka para by dostała. Ja mam 3 pary trzewików i już mi jest szkoda tej jednej pary, której akurat przypada jedno wyjście na tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski są to przepiękne trzewiki.  Mam czas wycofać się do 4.02., gdyż wtedy kończy się promo na JFP.

Na Allegro wystawiłem buty, które praktycznie leżą w pudle, a szkoda, .... i mogę bez nich żyć. Jest tam kilka perełek jak Skye3 czy Cheaney Wessex. Wszystkie uważam są dobrą ofertą cenową. Większość jest „jak nowa” lub nowa, jedynie niebieskie trzewiki Yanko można nazwać „używane”, jednak wciąż w rewelacyjnym stanie.

Wracając do rotacji-tak to jest problem, szczególnie w przypadku butów eleganckich. Przeważnie chodzę w casual, wiec królują Trickersy Bourton i Stow. Uważam, że są to rewelacyjne buty. Następnie pozostałe modele casual-owe C&J, Cheaney, AS itd. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fan_dobrego_buta napisał:

@Żorż Ponimirski 
Na Allegro wystawiłem buty, które praktycznie leżą w pudle, a szkoda, .... i mogę bez nich żyć. Jest tam kilka perełek jak Skye3 czy Cheaney Wessex. Wszystkie uważam są dobrą ofertą cenową. Większość jest „jak nowa” lub nowa, jedynie niebieskie trzewiki Yanko można nazwać „używane”, jednak wciąż w rewelacyjnym stanie.

Nie zrozum mnie źle, akurat uważam, że bardzo dobrze robisz (tak jak i całe Styleforum). Gdybyś był 9UK to i ja bym coś przytulił ;)

Właśnie te monki JFP, które kupiłem były założone 2x i wystawione na eBay.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski Nic negatywnego nie znalazłem w Twoim wpisie. :-)

Wczoraj o tym myślałem, że gdybym na początku mojej przygody z butami, znalazł taką ofertę jak moja na allegro, to miałbym problem, gdyż nie wiedziałbym czego nie zamówić.

Po wygaśnięciu oferty na allegro, to co zostanie powędruje na ebay UK i SF.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

One mają klamerki po obu stronach tego samego buta? 😕

 

 

No właśnie !!! Na żadnym zdjęciu tego nie widziałem. Co ciekawe, pewnie dzięki temu wsuwa się je jak w kapcie, a później można bardzo dobrze to dopasować z obu stron.

Dopiero dotarłem do zdjęcia z góry z ich strony. Dla mnie to jest lekkie zaskoczenie, ale wizualnie wewnętrznej klamerki nie będzie praktycznie widać, a znacznie zwiększa to komfort zakładania i noszenia.

 

 

corliss.jpg

Edit: teraz sobie myślę, że single strap z trzema punktami stałego przyczepu byłoby bardzo trudno założyć.

 

Edytowane przez Żorż Ponimirski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

No właśnie !!! Na żadnym zdjęciu tego nie widziałem. Co ciekawe, pewnie dzięki temu wsuwa się je jak w kapcie, a później można bardzo dobrze to dopasować z obu stron.

Dopiero dotarłem do zdjęcia z góry z ich strony. Dla mnie to jest lekkie zaskoczenie, ale wizualnie wewnętrznej klamerki nie będzie praktycznie widać, a znacznie zwiększa to komfort zakładania i noszenia.

 

 

 

Edit: teraz sobie myślę, że single strap z trzema punktami stałego przyczepu byłoby bardzo trudno założyć.

 

No to się cieszę że ich nie kupiłem. klamerki od środka to pomyłka, obawiam się że będą ciągle o siebie zaczepiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominik ja zaszalałem, gdyż Skye3, Cheaney Chelsea oraz Oxfordy GCleverly zakupił fan butów z Japonii, wiec należało uzupełnić kolejcję. Kupiłem również trzewiki JFP z jeansem, jednak wciąż myśle o Button Boots z poprzedniego wpisu. Jeżeli uda mi się coś sprzedać do 4-ego lutego na Allegro lub na angielskim ebayu, to wcisnę przycisk „Buy”. Jeżeli nie, to będę czekał do kolejnej promocji. 

 

P.S. Aukcję AS zaczynamy w połowie marca. Również mam upatrzone 2 pary. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać 10-15 par i utrzymać cene 190 gbp. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta, po cichu liczę, że jednak dorzucą kilka nowych sztuk do sencondsów, bo już nawet przy dość luźnych filtrach zostały w moim rozmiarze ze 3-4 ciekawe modele.

Po kupieniu tych Corlissów miejsce w szafie i cierpliwość żony też powoli się kończą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fan_dobrego_buta napisał:

(...) Kupiłem również trzewiki JFP z jeansem (...)

Wedgwood?

Można prosić o jakieś zdjęcia?

Czy te buty warte są swojej ceny?

Zawsze podobało mi się ich wzornictwo, ale zastanawiam się czy jakość skóry jest adekwatna do nieniskich przecież cen Shoe Snoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eye_lip napisał:

Myślę że jakbyś prześledził blog shoe snoba, stałoby się jasne co przyświecało mu kiedy tworzył swoją markę butów;)

 

 

Jestem ciekawy Twojego zdania, bo sam poszedłem w JFP zupełnym odruchem (i skuszony b.dobrą ceną).

Z pobieżnej lektury wiem, ze Shoe Snob jest przeciwnikiem konstrukcji Blake. Duży nacisk kladzie tez na dobór skór, nie kryje, a wręcz chwali się pochodzeniem skór na buty. Co do budowy to moje Corlissy wydają się co najmniej o kilkadziesiąt % cięższe niż np AS w tym samym rozmiarze. Sama konstrukcja tego "double monka" to język, dwie oblozyny i wierzchnia warstwa groszkowej skory z klamerkami.

Dwie rzeczy, które są kwestia osobistych preferencji to:

- crust leather, czyli skora jest koloru naturalnego i barwiona dopiero po stworzeniu buta co daje efekt marmurkowatości, większej transparentności barwy, ale przy większych przebiegach widziałem na SF dość duże różnice w odcieniach pomiędzy częściami, które się zginają, a tymi które nie.

- kopyta. Moim zdaniem poszedł w populizm. Jego najwęższe kopyto NGT w moim typowym rozmiarze 9UK pasuje na luzie nawet na grubszą skarpetkę. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale obawiam się większych zagnieceń skory. Niestety z 6 dostępnych kopyt właściwie tylko buty na NGT mogę brać pod uwagę, a gdyby przypasował mi model robiony bazowo na innym to musiałbym zamówić MTO. Podobne odczucie mam z Meerminem, gdzie nawet New Rey jest jakiś luźny na mojej stopie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem buty na trunk show w Sztokholmie i jakość skór jest bdb, podobnie kopyta i detale, sam nie mam więc użytkowo się nie wypowiem, ale czytałem Justina sporo przed wprowadzeniem marki i wydaje mi się że są to buty które nie mają kompromisów jakościowych.

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 para butów JFT.

Westlake-ciągle czekają na okazję.

Madrona - monki-kilka razy na wyjściu-jestem bardzo zadowolony.

Jakość wykonania, skór, serwis, itd jest na bardzo wysokim poziomie.

@Żorż Ponimirski -z AS zawsze mamy info o wszystkich seconds, jeżeli podajemy nasze potrzeby.

@Karol G.. - buty zamówione w Pre-Order, czyli dostawa dopiero za 2-3 mieś. Jednak na podstawie wcześniejszych zamówień mogę powiedzieć, zdecydowanie warto w takiej cenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4908]bratdominik[/mention] ja zaszalałem, gdyż Skye3, Cheaney Chelsea oraz Oxfordy GCleverly zakupił fan butów z Japonii, wiec należało uzupełnić kolejcję. Kupiłem również trzewiki JFP z jeansem, jednak wciąż myśle o Button Boots z poprzedniego wpisu. Jeżeli uda mi się coś sprzedać do 4-ego lutego na Allegro lub na angielskim ebayu, to wcisnę przycisk „Buy”. Jeżeli nie, to będę czekał do kolejnej promocji. 
 
P.S. Aukcję AS zaczynamy w połowie marca. Również mam upatrzone 2 pary. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać 10-15 par i utrzymać cene 190 gbp. 
Ze względu na możliwość twardego brexitu, co pociągnie za sobą cło na buty, zastanawiam się czy może by lepiej nie rozpocząć akcji tak by dostawa była w PL przed 29.marca...
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.