Skocz do zawartości

Pitti Uomo #93


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

trochę mi wyglądają jakby wypadli z jednego autokaru, albo to zakup grupowy z jakiegoś forum ;)

 

Tak bylo. To zdj akurat nie prezentuje trendu. TO byla jedna grupa.

Specjalnie nie zauwazylem jakiegos szalu na jasne, biale spodnie. Zdecydowanie wiekszy byl w lecie, patrz nizej :D

Przewidujac pytania, zdj powstalo dlatego ze nie bylismy z jednego autokaru haha

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem zdjęć z Pitti, jedynie te z tego wątku ale gdybym mógł się pokusić o przewidywanie trendów, to ostatnio na Instagramie/forach dużą popularność zaczynają zyskiwać marynarki w gun club check, pojawiają się też ostatnio w ofercie różnych marek. Myślę że to będzie jeden z bardzo popularnych wzorów w 2018.

Jeżeli chodzi o buty, to po szale na zamsz, monki i w końcu w ubiegłym roku splittoe derby, wydaje mi się że kolejne będą austerity brogues.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 4inHand napisał:

Moja ekipa i ja zmontowaliśmy też video, które według mnie zainteresuje forumowiczów ponieważ świetni oddaje atmosferę Pitti. Moje opowieści swoją drogą, ale sam obrazek według mnie jest ciekawy i z przyjemnością się nim dzielę :)

Film bardzo fajny. Faktycznie dużo lepiej poczuć można Pitti jeśli się na nim nigdy nie było a zdjęcia często dają bardzo mylny obraz tych targów. Zastanawiam się tylko nad jednym. Placyk to tylko mała część Pitti. Dlaczego nikt nigdy i nigdzie nie pokazuje samych targów? Czy jest tam zakaz fotografowania, czy też jest to tak nieciekawe, że nie ma tam co pokazywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Giacomo de Taglia z pewnością nie można generalizowac, ale masz rację patrzenie na dandysów, pawie, papugi, facetów przebranych a nie ubranych, przyprawia o mdłości. Wolę CMDNS, a dlatego bo zdjecia tam wrzucane nie są zwykłą akcją marketingową. Ja inspiracje czerpię głównie z tego forum, gdzie jesteście Panowie swoistym filtrem oddzielającym ziarna od plew, jakie bardzo często można widzieć na zdjeciach z PU.

Dosc wazeliny😋

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem,  że często tak jest, oczywiście nie zawsze. Jest wiele wartosciowych kreacji. We Włoszech jest dużo osób,  które za wszelką cenę chcą się wyróżnić i zaszpanować. Pół pensji wydają na spłatę pozyczki, za którą kupili zegarek, a mieszkają z mama... Smutne. Trudno mi się nimi zachwycać,  mając te świadomość. Wole np. Stylemana ☺.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FONos napisał:

Film bardzo fajny. Faktycznie dużo lepiej poczuć można Pitti jeśli się na nim nigdy nie było a zdjęcia często dają bardzo mylny obraz tych targów. Zastanawiam się tylko nad jednym. Placyk to tylko mała część Pitti. Dlaczego nikt nigdy i nigdzie nie pokazuje samych targów? Czy jest tam zakaz fotografowania, czy też jest to tak nieciekawe, że nie ma tam co pokazywać?

Uogólniając można fotografować na halach wystawowych chociaż z pewnością wiele marek nie zgodziłoby się na zbyt szczegółowe zdjęcia lub nagranie na video ich nadchodzących  kolekcji (co jest zrozumiałe). Nie potrafię odpowiedzieć dlaczego nie robią tego inni blogerzy natomiast ja nie robię tego ponieważ byłoby to niezbyt kulturalne z mojej strony jako właściciela marki najczęściej w jakiś sposób (zwykle niewielki) konkurencyjnej względem wystawców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilkaset zdjęć z Pitti i najbardziej urzekła mnie ta stylizacja. Uważam, że jedna z niewielu, którą z chęcią założyłbym na codzień, a nie tylko na pokaz i nie wyglądałbym przy tym śmiesznie jak na polskie warunki mentalne.

ad03e28c118e0d7a5dfeede7db523c4d.jpg

d65ddc3551a08be0fcf360b2dfabcda5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilkaset zdjęć z Pitti i najbardziej urzekła mnie ta stylizacja. Uważam, że jedna z niewielu, którą z chęcią założyłbym na codzień, a nie tylko na pokaz i nie wyglądałbym przy tym śmiesznie jak na polskie warunki mentalne.

ad03e28c118e0d7a5dfeede7db523c4d.jpg

d65ddc3551a08be0fcf360b2dfabcda5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poza za małą marynarką całkiem ciekawie.
Ale śmiem twierdzić że wyglądałbyś 'śmiesznie' jak na polskie warunki. W takim sensie, że mega wyróżniająco, odstająco od naszej 'ulicy'. I wystarczyłby już sam kapelusz do tego :)
Wg mnie styl z pitti nie wchodzi do mainstreamu. Nie tylko w pl. Ulice ubiera HM, Zara. Ulice to t-shirty, bluzy, wąskie spodnie z dziurami. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blochu napisał:

Przejrzałem kilkaset zdjęć z Pitti i najbardziej urzekła mnie ta stylizacja. Uważam, że jedna z niewielu, którą z chęcią założyłbym na codzień, a nie tylko na pokaz i nie wyglądałbym przy tym śmiesznie jak na polskie warunki mentalne.






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Każda rzecz, którą ma na sobie ten facet - począwszy od kolczyka w uchu, a skończywszy na kamizelce - na polskiej ulicy wygląda nietypowo i zwraca uwagę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michau napisał:

Poza za małą marynarką całkiem ciekawie.
Ale śmiem twierdzić że wyglądałbyś 'śmiesznie' jak na polskie warunki. W takim sensie, że mega wyróżniająco, odstająco od naszej 'ulicy'. I wystarczyłby już sam kapelusz do tego :)
Wg mnie styl z pitti nie wchodzi do mainstreamu. Nie tylko w pl. Ulice ubiera HM, Zara. Ulice to t-shirty, bluzy, wąskie spodnie z dziurami. :)

Zgadzam się co do kapelusza, sam nie czułbym się w nim dobrze.

2 godziny temu, Velahrn napisał:

 

Każda rzecz, którą ma na sobie ten facet - począwszy od kolczyka w uchu, a skończywszy na kamizelce - na polskiej ulicy wygląda nietypowo i zwraca uwagę.

Na polskiej ulicy nawet najprostszy garnitur wygląda nietypowo ;) Zgadzam się, powyższa stylizacja na pewno zwróciłaby uwagę, natomiast myślę, że z pozytywnymi emocjami. Jest w tym wszystkim sporo luzu. Układ cardigan + marynarka jest mocno lansowany ostatnimi czasy i popularny.

Dla kontrastu poniżej zdjęcia chyba dosyć popularnego blogera, pojawia się często na zdjęciach. Tutaj już jest inna sytuacja - pomimo, że na zdjęciach to wygląda fajnie, to sam takiej stylizacji bym nie zaryzykował na żadną okazję ;)

IMG_0123.thumb.jpg.5e0a98fcbfa4e291545b28bcb66d20e7.jpg

IMG_0124.jpg

IMG_0125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Velahrn napisał:

 

Każda rzecz, którą ma na sobie ten facet - począwszy od kolczyka w uchu, a skończywszy na kamizelce - na polskiej ulicy wygląda nietypowo i zwraca uwagę.

Na polskiej ulicy ten facet zwracałby uwagę bez tych "nietypowych" elementów garderoby. 

 

Jest jednak inspiracja. Wziąłbym marynarkę, do tego szare spodnie bez połysku i uspokoiłbym tu i tam. Kapelusz bardzo ładny, ale ma tylko sens w połączeniu z odpowiednim wierzchnim okryciem. Można i na polskiej ulicy. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"polska" ulica to są zarówno rejony Emilii Plater albo Foksal, gdzie wręcz sporo jest osób w garniturach, część kolorowych jak z żurnala, a nawet Włochów (prawie zawsze można ich poznać po "soczystych" kolorach garnituru, płaszcza, spotykanych przeważnie we włoskich próbnikach, gadali po włosku więc stąd domniemanie narodowościowe). Pod biurem nawet ze dwa razy widziałem zaparkowanu  Stylemanowoz (albo identyczny należący do kogoś innego :) )  i zabytkowego Rolls Royce 

Ów polska ulica to też okolice w Warszawie zajezdni Piaski gdzie z kompletnie mi nieznanych powodów kręci się masa młodych osób starająca się naśladować wzór i dopasowanie garniturów na forum. Co ciekawe, zapytano mnie tam już z trzy razy o pochodzenie marynarek... 

W końcu polska ulica to też inne nieciekawe rejony,  gdzie za chodzenie w byle jakim garniturze człowiek zyskuje tytuł prawniczy lub stanowisko zarządcze w ustach lokalnych pijaczków. 

I raczej w reszcie świata też tak jest. Więc nie róbmy z tego kraju takiego kompletnego monolitu starorialnego

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Whitesnake napisał:

Absolutnie się nie zgadzam. Poczytaj posty sprzed kilku lat, a odkryjesz wielką zmianę nawet na tym forum.

Święta prawda! Czytając stare wątki można trafić na naprawdę sprzeczne opinie co do rzeczy, które wymieniłeś w stosunku do teraźniejszości. Myślę że to pozwala nabrać dystansu co do niektórych "dogmatów klasycznej mody męskiej", które teraz są na topie.

Co do Pitti, szczególnie spodobała mi się stylizacja Pana w brązowych spodniach, choć moim zdaniem lepiej pasowałaby szara marynarka flanelowa lub z grubej wełny (autorem zdjęć jest Małgorzata Adamska).

 

Pitti_b13.jpg

Pitti_a01.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

1B29C18C-1E08-461A-B6CB-B0D6024BEAB4.thumb.jpeg.5e6cd52ff48aa86d74bbb4b743535cc3.jpeg

Po „uspokojeniu” faktycznie można spokojnie nosić taki zestaw na „polskiej ulicy”. Nikt mnie palcami nie wytyka, a ostatnio naprawdę często chodzę ubrany tak jak na powyższym zdjęciu :) 

Ten zestaw z powodzeniem odnalazłby się także na Pitti. Co do samej marynarki zaś, to szczerze zazdroszczę, bardzo ładnie wyszła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie zgadzam. Poczytaj posty sprzed kilku lat, a odkryjesz wielką zmianę nawet na tym forum. Czy ktoś jeszcze pamięta jakie emocje (często wprost negatywne) wywoływały 3-4 lata temu loafersy, garnitury w kratkę, albo odważniejsze zestawy koordynowane? Zobacz jaką zmianę przeżyło wielu blogerów, którzy dzisiaj sami chętnie eksperymentują. Nie widzisz jak zmieniają się ociężałe dotąd marki odzieżowe? Próchnik, Bytom, Vistula - nawet oni wprowadzają pitti do mainstreamu. Oczywiście we właściwej sobie jakości, formie i często dość karykaturalnie, ale bardzo aktywnie.
Wielu zaakceptuje Pitti w swojej szafie, dopiero kiedy zaobserwują zmianę wśród wszystkich swoich znajomych, a inni nie potrzebują takiego wsparcia i inspirują się bezpośrednio. W każdym razie, zmieniamy się wszyscy. Widać to bardzo dobrze na tym forum, ale też na ulicach, które wyglądają coraz lepiej. Pracuję często dla globalnych organizacji i na międzynarodowych spotkaniach nie jestem już w stanie wskazać kto jest od nas - 10 lat, a nawet 5 lat temu, mogłem strzelać bez pudła.
Nie twierdzę że Pitti nie wpłynęło na nasze forum czy polskich blogerów modowych, ale z całym szacunkiem dla nich i dla naszego grona to nie jest mainstream.
Ulice ubierają sieciówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michau napisał:

Nie twierdzę że Pitti nie wpłynęło na nasze forum czy polskich blogerów modowych, ale z całym szacunkiem dla nich i dla naszego grona to nie jest mainstream.
Ulice ubierają sieciówki.

...a sieciówki skąd czerpią pomysły? Skąd się wzięły krawaty, czy marynarki w H&M, czy Zarze? Dlaczego sieciówki zaprzestały próby wskrzeszenia subkultur, a podzieliły swoją przestrzeń na odzież każualowo/sportową i elegancką? Sieciówki biorą czynny udział w promowaniu trendów i to dotyczy także mody na elegancję. Przykro mi, ale czesem trzeba się przed sobą przyznać, że z chęci bycia oryginalnym weszliśmy do mainstreamu, tylko innego - takiego, w którym nas jeszcze nie było. Sprzedawca już tam na nas czeka, a Ci najlepsi nawet wiedzą kiedy się pojawisz.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.