Skocz do zawartości

Kopana, Gała, Nożna - Stara dobra piła


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jeszcze możliwe :)

Dwie kosmicznie różne połowy.

Świetna gra w pierwszej połowie i nie wiem jak to wytłumaczyć, ale faktycznie jakbyśmy opadli z sił :(

I to mnie najbardziej martwi nie od dziś. Po pierwszej połowie mieliśmy idealną sytuację, by iść za ciosem ... a tu Grecy przejęli inicjatywę.

Chyba zasłużony remis.

Panowie, czy mi się wydawało czy Grek niesłusznie dostał czerwoną kartkę? Czy nasz zawodnik przypadkiem sam się nie przewrócił?

pozdrawiam, nie tracąc wiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że sędzia wybitnie nam pomagał; ja bym nie dał żadnej z żółtych kartek, jakie otrzymał Sokratis, a dodatkowo Grecy powinni mieć rzut karny po ręce Perquisa w polu karnym. Gdy do tego dołożyć niewykorzystaną jedenastkę i gola strzelonego po minimalnym spalonym wychodzi, że remis jest wybitnie szczęśliwym dla nas rezultatem (szczęście w znaczeniu fuks, a nie radość oczywiście ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czerwo dla Szczęsnego było bezdyskusyjne, zresztą on sam przyznał, że faulował. W ogóle to był fatalny mecz naszego bramkarza, ale to prędzej czy później musiało przyjść; cwaniakowanie najczęściej tak się kończy. Przyda mu się trochę pokory. Oby wyciągnął z tego wnioski, bo to bez wątpienia utalentowany piłkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem oburzony! Podczas ceremoni otwarcia miał wystąpić zespół Jarzębina, później organizator zmienił decyzję. "Koko, euro spoko" miało być z taśmy. Jednak podczas ceremonii nie uświadczyliśmy nawet tego. Widać tu ogromne kompleksy Polaków.

Zgadzam się. Powinni wystąpić. Samą piosenkę uważam za interesujące i sympatyczne odwołanie do polskiego folkloru i próba pokazania go we współczesności a negatywny szum wokół niej potwierdza jak bardzo wstydzimy się swoich wiejskich korzeni. Nie jest to oczywiście arcydzieło sztuki ludowej, ale nie jest wcale takie złe. Nie ma się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Powinni wystąpić. Samą piosenkę uważam za interesujące i sympatyczne odwołanie do polskiego folkloru i próba pokazania go we współczesności a negatywny szum wokół niej potwierdza jak bardzo wstydzimy się swoich wiejskich korzeni. Nie jest to oczywiście arcydzieło sztuki ludowej, ale nie jest wcale takie złe. Nie ma się czego wstydzić.

Zaki, jak napisal pewein facett bodajze w newsweeku: piosenka pasuje do wydarzenia jarmarcznego jaki jest euro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że sędzia wybitnie nam pomagał; ja bym nie dał żadnej z żółtych kartek, jakie otrzymał Sokratis, a dodatkowo Grecy powinni mieć rzut karny po ręce Perquisa w polu karnym. Gdy do tego dołożyć niewykorzystaną jedenastkę i gola strzelonego po minimalnym spalonym wychodzi, że remis jest wybitnie szczęśliwym dla nas rezultatem (szczęście w znaczeniu fuks, a nie radość oczywiście ;) ).

Pierwsza kartka była częściowo za faul, a częściowo za darcie mordy na sędziego, co Grecy robili notorycznie, a ten sędzia tego nie lubił, druga kartka też nie była typowo za ten faul, a głównie za to że ten gość mimo żółtej kartki dalej notorycznie faulował (chociaż sam faul był zachowaniem niesportowym, ewidentnie specjalne dopchnięcie do ziemi przewracającego się Murawskiego nie było za ładne). Takich rąk jak Perquisa żaden normalny sędzia nie gwiżdże (ewentualnie wolny pośredni z pola karnego, ale nie wiem czy obecnie przepisy na to pozwalają), fakt że w ostatnim półfinale Ligi Mistrzów (Bayern-Real) sędzia podyktował podobnego karnego dla Realu o niczym nie świadczy, po prostu takich karnych się nie gwiżdże, takie "ręce" to zagrania wyjątkowo przypadkowe i bezsensem było by dyktowanie za nie rzutu karnego. A oczywiście można gadać że wygraliśmy fuksem, ale to jest tylko dyletanckie gadanie i narzekactwo, bo równie dobrze mogliśmy w pierwszej połowie strzelić 3 bramki i Grecy by nic nie mieli do gadania. Mogliśmy my wygrać, mogli Grecy, wyszedł remis.

Jeżeli Czesi nie przegrają z Grecją, to nawet porażka z Rosją nie spowoduje że nie będziemy mieli szans na awans, wystarczy wówczas że pokonamy Czechów, a Rosja nie przegra z Grecją, więc nasza sytuacja nie jest beznadziejna.

A Holendrzy spartaczyli sprawę, bardziej mnie bolała ta porażka niż nasz remis z Grecją. Przynajmniej Niemcy stanęli na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecy nie powinni mieć rzutu karnego za tę rękę, przepisy piłkarskie mówią wyraźnie:

Rzut wolny bezpośredni jest również przyznany drużynie przeciwnej, jeżeli

zawodnik popełnia jedno z następujących trzech przewinień:

● trzyma przeciwnika,

● pluje na przeciwnika,

rozmyślnie dotyka piłkę ręką (oprócz bramkarza we własnym polu karnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.B. - odniosę się jednak do Pana stwierdzenia o "dyletanckim gadaniu i narzekactwie". Nadal uważam, że wyrzucenie z boiska Sokratisa było zbyt pochopne (może jedna żółta mu się należała za "darcie mordy na sędziego" jak Pan to ujął) i nadal uważam, że Grecja powinna mieć karnego za zagranie ręką Perquisa (pomimo posta pana saint benji). Czy jedenastek nie dyktuje się czasem za sytuacje, gdy piłka trafi w rękę znajdującą się w nienaturalnej pozycji? Perquis popełnił błąd - nie trafił w piłkę nogą lecz ręką, za takie błędy się karze, także karnymi. Co do "rozmyślnego zagrania ręką" to przychodzi mi do głowy jedynie sytuacja, gdy zawodnik ratując przed utratą gola zamienia się w bramkarza i zagradza piłce drogę do siatki. Ale po zrobieniu czegoś takiego spokojnie sam się udaje pod prysznic, bo wie, co go za to czeka. Tak więc zarzut dyletanctwa wydaje mi się zbyt daleko posunięty, tym bardziej, że mnie Pan nie zna; może kiedyś spotkamy się na stadionie i wtedy wymienimy się opiniami. Zapraszam do Poznania, jestem na każdym meczu Lecha!

"Narzekactwo"? Hmm, być może rzeczywiście jestem zbyt krytyczny odnośnie naszej reprezentacji. Może dlatego, że stałem się bardziej kibicem klubów niż kibicem reprezentacji. Utożsamiam się bardziej z ruchem kibicowskim ligowym, nawet kosztem poziomu spotkań, jakie przychodzi mi oglądać. Jednak pomimo tego, nadal uważam, że moja krytyka jest uzasadniona; dobrej drużyny nie poznaje się po tym, że gra dobrze, gdy wszystko wychodzi i gdy w pierwszej połowie mogła strzelić trzy bramki, mając dodatkowo przewagę zawodnika. Dobry team poznaje się po tym, że się 'spina' wtedy, gdy nie idzie i jest w stanie odnieść sukces nawet w niesprzyjających okolicznościach. Na tej podstawie po raz drugi stwierdzam: wynik remisowy uważam za bardziej szczęśliwy dla Polaków niż dla Greków.

Z piłkarskim pozdrowieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie "rozmyślne zagranie ręką" zakłada, że musi być ruch ręki w kierunku piłki. Tymczasem Perquis zrobił wślizg, a piłka przypadkiem wleciała mu pod pachę i dotknęła ręki, ale nie mógł zrobić ruchu, bo się tą ręką podpierał.

Na rozluźnienie emocji proponuję obejrzeć zdjęcia włoskiej kibicki: http://zyciegwiazd.onet.pl/322983,0,cla ... etail.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako amator i będący pierwszy raz na meczu nie wiem czy była ręka, czy był spalony itp. Wiem tylko, że pomysł z zamknięciem dachu to jakieś szaleństwo było, taka duchota, że szok. Dziwię się, że nie widziałem sanitariuszy biegających cucić kibiców :roll: i mam nadzieję, że we wtorek nie powtórzą tej akcji.

Słyszałem bardzo odmienne opinie na temat temperatury na stadionie. Być może to zależało od sektora w którym siedziałeś..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.