Skocz do zawartości

Kopana, Gała, Nożna - Stara dobra piła


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzam się się z +Immune+. Od lat 50. ubiegłego wieku były ery (czasy, okresy) Benfiki, Realu, Manchesteru United, Ajaksu, Feyenerodu, Interu, AC Milanu, Juventusu, Bayernu, krótsze i dłuższe. Zwykle wiązało się z najskuteczniejszymi w danym czasie rozwiązaniami taktycznymi. A były dziwniejsze okresy w piłce, choćby nudne taktycznie (ale niezwykle skuteczne) gry Włochów i Niemców. Teraz przynajmniej grają widowiskowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie, może małe typowanko?

FC Barcelona 2:1 Chelsea FC

Real Madryt 2:0 Bayern Monachium

Pierwszy obstawić u buka.

Może Bayern sprawi niespodziankę i wygra z Realem.

Nie jestem fanem Bayernu, ale Real i Barsa były trochę nudne.

Z drugiej strony Real jest na fali i może zdobyć mistrzostwo Hiszpanii jak i ligę mistrzów.

Chelsea Londyn straciła dwóch obrońców we wczorajszym meczu zatem w finale może mieć ciężko. Z drugiej strony mimo gry w 10-tkę zdołała się obronić i strzelić gola na zakończenie.

Co by nie mówić- szczęście im sprzyjało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny finał nas zaskoczył.

Monachijczycy stanęli na wysokości zadania i jako pierwszy zespół w historii zagrają mecz finałowy na własnym stadionie, a Londyńczycy okazali się czarnym koniem turnieju. Tyle ile BM przed początkiem tego sezonu stawiano w pierwszej piątce pretendentów do tytułu tak zespół z Londynu przez nikogo nie był brany raczej pod uwagę.

Mi osobiście Chelsea zaimponowała. Trzy akcje bramkowe = trzy bramki. Fenomenalna gra z tyłu, która w efekcie skreśliła marzenia pechowych Hiszpanów.

Co do BM i RM to ten mecz uważam za mniejsze zaskoczenie. Fakt faktem RM grający ostatni fenomenalnie był faworyzowany, ale w obu meczach to Bayern zagrał lepiej i skuteczniej, co w ostatecznym rozrachunku dało im wymarzony finał - mówi to fan Borussi, aż mi wstyd, ale trzeba być obiektywnym.

Oba zespoły sobie zasłużyły na finał.

A jak Panowie typują mecz finałowy i oceniają prace sędziego zwłaszcza we wczorajszym meczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny finał nas zaskoczył.

Monachijczycy stanęli na wysokości zadania i jako pierwszy zespół w historii zagrają mecz finałowy na własnym stadionie, a Londyńczycy okazali się czarnym koniem turnieju. Tyle ile BM przed początkiem tego sezonu stawiano w pierwszej piątce pretendentów do tytułu tak zespół z Londynu przez nikogo nie był brany raczej pod uwagę.

Mi osobiście Chelsea zaimponowała. Trzy akcje bramkowe = trzy bramki. Fenomenalna gra z tyłu, która w efekcie skreśliła marzenia pechowych Hiszpanów.

Co do BM i RM to ten mecz uważam za mniejsze zaskoczenie. Fakt faktem RM grający ostatni fenomenalnie był faworyzowany, ale w obu meczach to Bayern zagrał lepiej i skuteczniej, co w ostatecznym rozrachunku dało im wymarzony finał - mówi to fan Borussi, aż mi wstyd, ale trzeba być obiektywnym.

Oba zespoły sobie zasłużyły na finał.

A jak Panowie typują mecz finałowy i oceniają prace sędziego zwłaszcza we wczorajszym meczu?

Mnie bardzo dziwią opinie, że wynik rywalizacji Bayernu i Realu to ogromna sensacja.

Uważam, że Bayern w obu meczach był drużyną o klasę lepszą.

Moim zdaniem nie można mieć zastrzeżeń do pracy sędziego we wczorajszym meczu.

Zastanawiam się tylko, czy w sytuacji kiedy podyktował rzut karny dla Realu, nie powinien podyktować rzutu wolnego pośredniego?

Przecież Alaba nie mógł uniknąć zagrania ręką, ani to zagranie nie było celowe.

W finale typuje zwycięstwo Bayernu 1-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tą sytuacje mi chodziło. Jestem skłonny zgodzić się z komentatorami,że karny nie powinien być podyktowany. Piłkarz nie tyle nie wykonywał ruchu do piłki celowo, co po prostu podczas upadku został nastrzelony.

Bliźniaczą sytuację mieliśmy przy rzucie wolnym, kiedy to Kros podczas strzału nabił obracającego się Pepe. Co do finału to Bayern gra u siebie i jest bardziej bramkostrzelny niż Anglicy więc teoretycznie powinni wygrać, aczkolwiek jeżeli Chelsea zagra tak dobrze w obronie i tak skutecznie w kontrach jak z Barceloną to może faktycznie okazać się czarnym koniem turnieju.

Tak czy siak zapowiada się bardzo ciekawy finał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy byłego sędziego (III liga); jak nie zapomnę, podpytam. Z tego, co pamiętam:

- zagranie ręką w polu karnym = karny (nie ma, że "nie chciał, to wolny pośredni")

- zagranie ręką jest wtedy, gdy jest ruch ręką w kierunku piłki bądź jest taka intencja (np. obrońca szeroko rozstawia ręce przed dośrodkowaniem napastnika)

- pewne decyzje sędziego są na 50% - wtedy, gdy jest kwestia kwalifikacji zagrania tak lub tak. Jeden sędzia gwizdnie, drugi nie, obaj będą mieli rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja pamiętam, z czasów gdy się jeszcze interesowałem piłką, a była to późna podstawówka-wczesne gimnazjum, sytuacje, w których zawodnik wystawiał ręce w geście bezradności, w tym momencie obrywał piłką w rękę i nie było to uznane za przewinienie. A od tamtego czasu wiele razy widziałem takie coś, że piłkarz miał obie dłonie na ziemi, piłka mu się tam odbiła i było to odgwizdywane. Moim zdaniem powinno być takie coś jak "nastrzelona", ale z drugiej strony takie sytuacje łatwo się analizuje przed telewizorem w zwolnionym tempie, a sędzia musi podjąć decyzję szybko, więc jest to ułatwienie - dotknął ręką - gwiżdżemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.