Skocz do zawartości

Kopana, Gała, Nożna - Stara dobra piła


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem bardzo odmienne opinie na temat temperatury na stadionie. Być może to zależało od sektora w którym siedziałeś..

Zgaduję, że Michał siedział w górnych sektorach. Na fizyce uczyli mnie, że ciepłe powietrze unosi się do góry :)

To może nie być takie proste, bo podobno dach nie jest w 100% szczelny i na samej górze powietrze dość efektywnie cyrkulowało. Ale nie wypowiadam się, bo nie byłem. Na meczu z Rosją tak czy siak będzie wszystkim cholernie gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.B. - odniosę się jednak do Pana stwierdzenia o "dyletanckim gadaniu i narzekactwie". Nadal uważam, że wyrzucenie z boiska Sokratisa było zbyt pochopne (może jedna żółta mu się należała za "darcie mordy na sędziego" jak Pan to ujął) i nadal uważam, że Grecja powinna mieć karnego za zagranie ręką Perquisa (pomimo posta pana saint benji). Czy jedenastek nie dyktuje się czasem za sytuacje, gdy piłka trafi w rękę znajdującą się w nienaturalnej pozycji? Perquis popełnił błąd - nie trafił w piłkę nogą lecz ręką, za takie błędy się karze, także karnymi.

Grecy byli bardzo agresywni w stosunku do sędziego, a Sokratis z tego co widziałem wręcz w tym przodował, do tego mimo tego że miał na koncie żółtą kartkę, ciągle faulował, druga żółta kartka, jak już mówiłem, nie była za ten konkretny faul (który był brzydki, ale nie na kartkę), ale za "całokształt", czyli za agresywną grę z dużą ilością fauli i agresję w stosunku do sędziego, przynajmniej moim zdaniem, takie kartki jak najbardziej dawać można, zresztą to tylko sędzia decyduje za co daje kartkę. A co do ręki to tak jak mówiłem, jeżeli nawet mieliśmy być ukarani za te zagranie to jedynym sensownym rozwiązaniem byłby rzut wolny pośredni, aczkolwiek nie znam przepisów na tyle szczegółowo żeby się odnieść czy sędzia może taki wolny podyktować (kiedyś takie wolne były, teraz na pewno są jeżeli bramkarz złapie piłkę celowo zagraną do niego przez "własnego" zawodnika). To że wolne/karne są czasem dyktowane po zagraniach przypadkowych, świadczy nie o tym że jest to działanie prawidłowe, tylko o tym że sędziowie różnie interpretują przepisy, jednak dalej uważam że karny w tym przypadku byłby karnym "z kapelusza".

Co do zagrodzenia ręką drogi do bramki ("zabawy w bramkarza") to w takich przypadkach sędzia zwykle i tak zalicza bramkę, a zawodnik dostaję czerwoną kartkę. O ile się nie mylę to przepisy w tej chwili na to pozwalają, właśnie żeby takie zagrania ukrócić, bo w takim przypadku jest to w ogóle nieopłacalne, szczególnie przy 5 arbitrach na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy sędziego pływania mogę powiedzieć, że ludzie często mają do sędziów pretensje o przewinienia, które są oczywiste, często nie wiedzą nawet, że czegoś nie wolno robić, bo "tak im się wydaje". Niestety za błędy i niedopatrzenia trenerów cierpią zawodnicy, którzy powtarzają wyuczone błędy, bo nikt im nie powiedział, że tak a tak nie wolno.

Przepisy piłkarskie wyraźnie mówią, że dotknięcie piłki ręką musi być umyślne, więc jeżeli nie jest, albo wydaje się, że nie jest, to sędzia nie powinien tego odgwizdywać (w drugim przypadku działa zasada "wątpliwości rozstrzyga się na korzyść zawodnika"). W tej sytuacji sędzia nie mógł natomiast zarządzić także rzutu wolnego pośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że jest to zużycie wody wodociągowej(a nie np. sprzedaż butelkowanej): kibice, którzy w gorących momentach byli w łazience, szybko wrócili na trybuny obejrzeć powtórki. Zostali tylko Ci, którzy musieli.

Podczas drugiej połowy wypito znacznie większą ilość piwa, ewentualnie do łazienki ruszyli Ci, którzy wytrzymali podczas przerwy i drugiej połowy.

W trakcie ostatnich dówch minut ceremonii otwarcia kibice ruszyli jeszcze na ostatnią chwilę do łazienki (aby nie wychodzić już w trakcie pierwszych 45 minut gry).

I skala na wykresie jest za duża, bo widać, ze maksymalna wydajność jest już na 13 poziomej linii (wykres ma 21).

edit: bład w interpretacji, poprawka dot ceremoni otwarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle grali, brawo kapitan, brawo kadra, Czesi w zasięgu, jak najbardziej, mamy szansę. Bardzo podobała mi się gra Wasilewskiego, ile razy komuś mówiłem że to obrońca na naprawdę europejskim poziomie to zwykle mi odpowiadano "e tam, rzeźnik" albo "przesadzasz, żaden z niego kozak", a dzisiaj pokazał że miałem rację, zawsze go lubiłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że nie zatrzymaliśmy Ruskich! Sami podkręcili atmosferę tym marszem. Jakoś nikt nie słyszał o podobnym zgrupowaniu Niemców w Gdańsku, bo tam byl to "po prostu" spacer kibiców. Azjatycki, wielkoruski typ myślenia nie potrafi oddzielić szlachetnej rywalizacji i zabawy od polityki. Niestety kilka postów wcześniej u blondynki diagnozuję to samo rozpoznanie.... szkoda. Nic to Baska, czekamy na Czechów :-). i trzymajmy kciuki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.