Skocz do zawartości

Popover


Solecalupo

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ informacji o tego typu koszuli jest mało, chciałbym podjąć dyskusję jaki jest Wasz pomysł na taką koszulę. Jak wiadomo trwa przedsprzedaż w @poszetka.com na tego typu koszule i ciekaw jestem jakich wyborów dokonujecie i czym się kierujecie. Sam siedzę już 3 dzień i co chwila mi się koncepcja zmienia :) Np. jaki kołnierzyk (wstępnie wybrałem półwłoski co pewnie z marynarką sprawdzi się ładnie ale już do noszenia "solo" chyba ładniejszy byłby na guziczki"). Poza tym przy lnie wydaje się że kołnierzyk na guziki będzie się lepiej trzymał? Czy może dodać kieszonkę - poniżej przykład z FB poszetki (mam nadzieję że nie ma problemu z "pożyczeniem" tego zdjęcia :) ) który mnie dziś urzekł. Nie mówiąc już o dylematach kolorystycznych :)

17458328_1292771680814832_7811881864459334898_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to się robi tak - firma wypuszcza popovera rozpinanego do mostka, klienci biorą w preorderze, narzekają że niewygodna, tymczasem na nowy sezon wychodzi model New! Improved! rozpinany do pępka i biznes się kręci;-)*
*abstrahując od jakiejkolwiek konkretnej firmy

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wolę założyć w lato taką koszulę, niż polówkę pod marynarkę. Koszulka polo pod marynarką ma niezaprzeczalną wadę w postaci krótkich rękawów. Myślę, że popover jest opcją zupełnie nieobowiązkową. Jednak w ramach poszerzenia "potencjału" garderoby chętniej dziś zamówię lniany popover, niż n-tą lnianą koszulę. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lubo69 napisał:

Spokojnie, to się robi tak - firma wypuszcza popovera rozpinanego do mostka, klienci biorą w preorderze, narzekają że niewygodna, tymczasem na nowy sezon wychodzi model New! Improved! rozpinany do pępka i biznes się kręci;-)*
*abstrahując od jakiejkolwiek konkretnej firmy

A po dwóch sezonach taką całkiem rozpinaną sprzedają jaką rewolucyjny produkt wieloletniej ewolucji marki? ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Servetch napisał:

Moim zdaniem znacznie ciekawsza byłaby koszula uszyta z piki bawełnianej i z koszulowym kołnierzykiem.

Dla mnie podstawowymi wadami koszulek polo są krótkie rękawy i brzydkie, źle dopasowane (w obwodzie) kołnierzyki.

Wydaje mi się, że len będzie trwalszy od piki (jeśli nawiązujemy do przedsprzedaży w poszetka.com). Niestety ta ma silną tendencję do gubienia koloru i szybkiego nabierania "wintydżowego" charakteru (ślady zużycia)*

 

* być może nigdy nie miałem piki o innej charakterystyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MH_fan napisał:

Co do ceny - na pewno nie za 4 stówy. ;)

http://www.ctshirts.com/uk/search?q=popover

Mówisz i masz: 25-35 funtów. Mnie się takie koszule podobają - jako casualowe, weekendowe koszule na lato, noszone bez marynarki. Zakładane pod marynarkę w ogóle do mnie nie przemawiają.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wodzu napisał:

Niektórzy mają po kilkadziesiąt par butów, wśród nich naście oxfordów różniących się detalami, no ale popovera/poszuli (spolszczenie mojego autorstwa) nie założą!

A ile takie osoby mają *zwykłych* koszul, takich rozpinanych na guziki? A ile mają butów na rzepy albo ze sznurowaniem na pięcie? Porównujmy porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Czy ta "polowo-koszulowa" hybryda ma zapięcie na napy? Albo czy zapięcie jest na plecach? Ja widzę tylko jedną rzecz odróżniającą popover od zwykłej koszuli - brak możliwości jej całkowitego rozpięcia. A jeśli listwa guzikowa będzie tak długa jak choćby na 1-szym zdjęciu w tym wątku, to schowana pod zapiętą marynarką nikomu nie rzuci się w oczy.

@Edycja:

Inny przykład - ktoś kiedyś zaczął obniżać formalność marynarki poprzez zmianę tkaniny na taką o wyraźnym splocie (ba, pojawił się nawet tak niegodzien tego odzienia materiał, jak bawełna), dodano nakładane kieszenie, zaczęto manipulować z proporcjami, usnunięto wypełnienie w ramionach. I to się kiedyś przyjęło, czemu zatem ewolucji nie może zostać poddana koszula?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o kontekst. Popover wzbudził zainteresowanie jako propozycja szanowanego partnera forumowego, pomimo ceny bliskiej cenie tradycyjnych koszul Etona z niższych linii. Wyobraźcie sobie natomiast taką samą koszulę wstawioną w pierwszym poście na forum użytkownika dajmy na to Nowy111 (zapożyczone od Wuja): "Witam serdecznie. Postanowiłem wymienić swoją garderobę. W krawatach raczej nie chodzę. Co myślicie o takiej koszuli na co dzień?" Co odpowiecie? Czy nie odpowiecie "To jakaś dziwna hybryda. Kup klasyczną, białą oxford cloth button down"?

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja przybiera charakter... hmmm... akademicki :-) bardziej adekwatne porównanie jest oksfordow/derby do monkow. Półbutów z klamrami tez wiele osób nie założy, uznając że brak sznurowania nie ma sensu, skoro można sznurować. Jeszcze kilka lat temu monki uznawane były za ektrawagancję, dziś są w stałej ofercie najpodlejszych sieciówek.

Mi się idea popovera podoba, jako uzupełnienie i ciekawostka. Średnio podoba mi się cena.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lubo69 napisał:

Tu chodzi o kontekst. Popover wzbudził zainteresowanie jako propozycja szanowanego partnera forumowego, pomimo ceny bliskiej cenie tradycyjnych koszul Etona z niższych linii. Wyobraźcie sobie natomiast taką samą koszulę wstawioną w pierwszym poście na forum użytkownika dajmy na to Nowy111 (zapożyczone od Wuja): "Witam serdecznie. Postanowiłem wymienić swoją garderobę. W krawatach raczej nie chodzę. Co myślicie o takiej koszuli na co dzień?" Co odpowiecie? Czy nie odpowiecie "To jakaś dziwna hybryda. Kup klasyczną, białą oxford cloth button down"?

u Zaremby jeszcze drożej :)

Mniej bardziej ciekawiło "jeśli popover to jaki". To czy ktoś ją chce kupić jako pierwszą koszulę czy jedną ze 100 to inna sprawa. Na pewno na jedną z wielu pierwszych bym jej też nikomu nie polecał, ale już pisałem jako letnia koszula z lnu dość uniwersalna bo i do marynarki i samodzielna uważam jest bardzo fajną alternatywą. Zdecydowanie jak dla mnie bardziej klasyczna niż polówki czy różnego rodzaju inne hybrydy spotykane w sklepach, które można często porównać do koszmarków marynarkowych które znamy z dodatkowych kieszonek, dziwnych kolorowych obszyć itd. ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hargin napisał:

Dyskusja przybiera charakter... hmmm... akademicki :-) bardziej adekwatne porównanie jest oksfordow/derby do monkow. Półbutów z klamrami tez wiele osób nie założy, uznając że brak sznurowania nie ma sensu, skoro można sznurować. Jeszcze kilka lat temu monki uznawane były za ektrawagancję, dziś są w stałej ofercie najpodlejszych sieciówek.

Mi się idea popovera podoba, jako uzupełnienie i ciekawostka. Średnio podoba mi się cena.

Poover, tak jak zwykłą koszulę, też trzeba zapiąć, po prostu będzie tych guziczków trochę mniej. 

Jak ktoś założy monki, to jednak nikogo nie nabierze i nie wmówi, że to oxfordy. To jak już szukać baaardzo adekwatnego porównania, to prędzej byłyby to normalne oxfordy vs te tzw. lazyman. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.