Skocz do zawartości

Popover


Solecalupo

Rekomendowane odpowiedzi

Zapięcie butów na klamerki ma chyba dłuższą tradycję niż sznurowadła. Takie rozpinane do połowy koszule z kołnierzykiem to coś względnie nowego. I proszę nie mówić, że henley to też coś nowego, a wszyscy chodzą - henley to podstawa z czasów, gdy nie było ściągaczy, żeby dało się założyć podkoszulek przez głowę. Wiem, bo widziałem na westernie. Takim jednym starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ten pomysł. Rozglądałem się za czymś takim i oferta poszetki.com mnie ucieszyła. Prototyp spełnia moje wymagania w 100%, więc długo się nie zastanawiałem nad wyborem. Kolor też idealny, taki akurat na połowę lata, jak odcień skóry zbliży się do tego "włoskiego". Co więcej, rozmiar slim idealnie pokrywa się z rozmiarem mojej najlepiej dopasowanej koszuli (przynajmniej na papierze).

Mam kilka polówek w szafie, ale chodzę w nich bardzo rzadko. Nawet do szortów wolę nosić podwinięte koszule. Natomiast, w kwestii kolorów w moich koszulach wieje nudą, bo 50% to białe, 40% to niebieskie. Tak więc, taki granatowy lniany popover będzie doskonałym uzupełnieniem mojej letniej szafy i złamaniem monotonii w moim letnim ubiorze.

Rozumiem, że komuś ta hybryda może się nie podobać. Natomiast, bardzo dziwi mnie narzekanie kolegów na cenę nie znając jeszcze produktu :? Porównywanie dzisiaj popoveru poszetki.com do innych marek jest lekko oderwane od rzeczywistości. 

Znając jakość produktów poszetki.com, dodając do tego ich deklaracje (np. czterokrotne sprawdzanie koszuli) wierzę, że będzie to produkt najwyższej jakości i z adekwatną ceną.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, swordfishtrombone napisał:

Zapięcie butów na klamerki ma chyba dłuższą tradycję niż sznurowadła. Takie rozpinane do połowy koszule z kołnierzykiem to coś względnie nowego. I proszę nie mówić, że henley to też coś nowego, a wszyscy chodzą - henley to podstawa z czasów, gdy nie było ściągaczy, żeby dało się założyć podkoszulek przez głowę. Wiem, bo widziałem na westernie. Takim jednym starym.

Za kolegą Outdersen (http://www.outdersen.com/2015/09/czas-na-popover.html) historia sięga lat 60-tych więc chyba to nie taka znów nowość :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się do takiego popovera założy krawat, a dodatkowo jeszcze zapnie marynarkę - to będzie jak zwykła koszula ;) Bez krawata z marynarką to tego wcale nie widzę - na mój gust niegustowne. Bez marynarki z odpiętym górnym guzikiem - hmmm... zwykła ładna lniana koszula i zwykła polówka z piki ładniejsze i stosowniejsze (do rożnych sytuacji).

Jak tak to rozważam - to w sumie tylko tę pierwszą wersję widziałbym na sobie - lecz w takim razie po co popover, jeśli ma udawać koszulę... Nie wchodzę w to jednak.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kostek napisał:

Mi się nawet wydawało, że koszule formalne w czasach zamierzchłych (XIX wiek) nie były rozpinane do końća. Niestety nie mogę teraz znaleźć, gdzie to wyczytałem.

Pierwsze koszule na pewno były wkładane przez głowę i ewentualnie sznurowane :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odstraszyła cena niestety. Jeżeli chce casualowe polo, można znaleźć dość ciekawe w okolicach 50zł. Rozumiem, materiał lepszy, lepsze wykonanie, no dobra, można dać 150. A jak zaczęliśmy kombinować z tymi "najlepszej jakości" elementami, to się trochę okazało, że te lniane polo z długimi rękawami przeistoczyło się... w koszulę. Ale przy 400, a realnie 500 kiedy się nie chce mieć jakiegoś spadochronu w niektórych wymiarach, to bardziej się już opłaca zamówić normalną koszulę z pierwszego lepszego polskiego MTM. A w internetowym można zmieścić się nawet w okolicach 300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie, przecież polo to taki grubszy t-sihrt z kołnierzykiem, więc cena taka dość adekwatna do wartości. Np. Kappa, na allegro, po około 40zł? Całkiem dobry materiał i wymiary, jak komuś logo z przodu nie przeszkadza. Nawet po wielu praniach materiał nadal jest miękki. Gildan też są przeważnie beż żadnych dodatkowych kolorów i bez loga, tylko już trochę przykrótkie i raczej na chudą sylwetkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak porównywać Vassa to Ryłko :) Wskażcie popover z Cotonificio Albini wykonany w jakości koszul MTM w cenie 150 zł to zamówie 20 sztuk na zapas :) Akurat ten popover z poszetki  właśnie dlatego mi odpowiada że niewiele różni go od dobrej koszuli i bliżej mu do niej niż do polówki za 150 zł. Porównujmy je raczej do tych  http://zarembastore.com/marki/zaremba/granatowy-pop-over-zaremba.html?___store=default&___from_store=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z jakością, ale produkt Poszetki.com jest znacznie lepszy od tego od Zaremby. więcej kolorów, rozmiarów, kołnierzyków, precyzyjna i szeroka rozmiarówka itd. Podejrzewam, że jakościowo też nie jest gorszy, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, FONos napisał:

To jak porównywać Vassa to Ryłko :) Wskażcie popover z Cotonificio Albini wykonany w jakości koszul MTM w cenie 150 zł to zamówie 20 sztuk na zapas :) 

Tu nikt tego nie porównywał. Wręcz przeciwnie, uzasadniłem rezygnacje tym, że się zrobiła z tego koszula niezapinana na brzuchu, zamiast jakieś fajniejsze polo w adekwatnej do tego cenie. Jak potrzebuje wieszaka na koszule, kupuję taki za 3zł, chociaż oczywiście można kupić też taki z Hanger Project za 25zł, tylko nie wiem co by mi to dało, poza połechtaniem próżności, że jeden jest opisywany "zwykły wieszak", a drugi "wykonany z najwyższej jakości, luksusowy produkt". 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 23:30, Miro napisał:

Nie wiem, jak z jakością, ale produkt Poszetki.com jest znacznie lepszy od tego od Zaremby. więcej kolorów, rozmiarów, kołnierzyków, precyzyjna i szeroka rozmiarówka itd. Podejrzewam, że jakościowo też nie jest gorszy, a wręcz przeciwnie.

@Miro, oferta Zaremby to testowe RTW, więc nie rozumiem porównania do MTM Poszetki i pisania, że produkt jest lepszy.
A pisanie, że "jakość nie gorsza, a wręcz przeciwnie lepsza", jeszcze przed udostępnieniem produktu to już w ogóle kosmos ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne popovery na wzorze lat 20-ych i 30-ych (również formalne) można nabywać na stronie SJC. Pan Cathcart jest entuzjastą, który postanowił sam wytworzyć vintage'owe ciuchy na zasadzie preorderu. Jakość podobno powalająca, fason oczywiście niekoniecznie dla wyszystkich. Zlożyłem pierwsze zamówenie (blue dress shirt, vintage flannel), zobaczymy.

Bardzo ważne: do 2-ego kwietnia jest przecena 40% na wszysztko. Ceny wysokie, więc to niezła okazja.

http://www.simonjamescathcart.com

Screen Shot 2017-03-29 at 12.55.25.png

Screen Shot 2017-03-29 at 12.54.43.png

Edytowane przez Nowoanglik
Więcej informacji
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.