Skocz do zawartości

Jak zadbać o skórzane podeszwy?


cooki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Szanowni Forumowicze

Zastanawiam się nad zakupem tłuszczu w celu zadbania o podeszwę skórzaną.

Czy np. taki model spełni swoje zadanie: http://multirenowacja.pl/dubbin-tluszcz ... aphir.html

Czy może jednak pozostać przy oliwce Johnson's baby? :D

Pozdrawiam.

F.

Zdecydowanie kup tłuszcz. Oliwkę dla dzieci został dla bobasów, ewentualnie do masażu :).

Swoją drogą, tłuszcz taki jak np. Tarrago też IMO dobrze spełnia swoje zadanie, a kosztuje połowę tego.

Najbardziej optymalną zaś wersją byłby preparat dedykowany do skórzanych podeszw. Spróbuj znaleźć, jest gdzieś to na forum wraz z adresem polskiego sklepu internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W tej sprawie nie ma forum consensusu. O ile nikt nie kwestionuje użycia sohlen tonic, to zdania są podzielone, czy jest jeszcze sens dodatkowo wcierać w podeszwę tłuszcz.

Witam

Po zapoznaniu się z wypowiedziami chciałbym się upewnić, że dobrze rozumiem. Skórzana podeszwę najpierw traktujemy np. tym SOHLEN TONIC COLLONIL a następnie tłuszczem np. Dubbin bezbarwny tłuszcz do skór SAPHIR Medaille D'or?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak napisał kamil. Popróbuj i dojdziesz do własnych wniosków. Z ilością tłuszczu na podeszwy też nie należy przesadzać, także osobiście proponowałbym ograniczyć się do czyszczenia i natłuszczania jednym, wybranym specyfikiem.

Osobiście najczęściej robię dokładnie tak (jak na fotkach) i na bazie zwrotnych relacji klientów stwierdzić mogę, że sposób się sprawdza :)

Mydło do skór + dubbin.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.styleforum.net/t/75787/the-h ... thread/315

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, pisał też o tym Immune - podeszwa musi być czysta, a do jej umycia bardzo dobrze nadaje się mydło będące w ofercie Sahpira. Oczywiście, po umyciu mydłem i spłukaniu, podeszwa musi dokładnie wyschnąć przed dalszymi pracami konserwatorskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym specyfikiem na podeszwy jest Mink Oil(brand nie ma znaczenia) i w tej materii raczej nikt nic lepszego nie wymyslil..........Mitem jest opinia jakoby Redenbachy nie wymagaly konserwacji,tylko nieliczne podeszwy wykonane w technologii waterproof sa permanentnie zakonserwowane(golfy Footjoy soft spikes)

post-2934-13658924842106_thumb.jpeg

post-2934-13658924842721_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym specyfikiem na podeszwy jest Mink Oil(brand nie ma znaczenia) i w tej materii raczej nikt nic lepszego nie wymyslil..........Mitem jest opinia jakoby Redenbachy nie wymagaly konserwacji,tylko nieliczne podeszwy wykonane w technologii waterproof sa permanentnie zakonserwowane(golfy Footjoy soft spikes)

Możesz pokazać jak wyglądają te buty golfowe od właściwej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty do golfa Footjoy Classics Dry saddle soft spikes.Model Footjoy Classics zadebiutowal na rynku w 1959r i od tego czasu zostal uznany za najlepsze buty golfowe.Niestety w 2009 r kompania Footjoy zostala zmuszona zamknac swoj zaklad w Brockton w Nowej Anglii(fabryka dzialala od 1857r) i przeniosla produkcje do PRC :cry: Buty te pokazywalem w JBMDNS-http://forum.butwbutonierce.pl/posting.php?mode=edit&f=9&p=97302

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile warstw trzeba nałożyć na nową podeszwę. Pytam ponieważ gdzieś wyczytałem, że co najmniej trzy.

Pozdrawiam

Krupon na nowej podeszwie jest przewaznie ozdobnie wykonczony i nie przyjmuje(nie wchlania) preparatow.Dlatego najlepiej w nowych butach pochodzic przez kilka dni i troche zedrzec podeszwy przed nakladaniem impregnatu.Dodatkowo zobaczysz jak buty sie ukladaja na stopach,jak podeszwy i obcasy sie wycieraja i czy nie jest konieczne przybicie zabek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.

 

Ponowię pytanie, które już zostało zadane wcześniej w tym wątku - czy możecie proszę polecić szewca w Warszawie gdzie będę mógł podbić podeszwę na czubach?

 

Januszkiewicz (Chmielna), Kamiński (Nowy Świat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, pisał też o tym Immune - podeszwa musi być czysta, a do jej umycia bardzo dobrze nadaje się mydło będące w ofercie Sahpira. Oczywiście, po umyciu mydłem i spłukaniu, podeszwa musi dokładnie wyschnąć przed dalszymi pracami konserwatorskimi.

Mycie podeszwy woda jest troche ryzykowne,(kiedys zniszczylem buty w ten sposob) a dodatkowo trzeba dlugo czekac na wyschniecie butow .Po licznych eksperymentach trafilem na ten specyfik do czyszczenia skorzanej tapicerki i od kilku lat tylko nim czyszcze podeszwy.Doskonale usuwa wszelki syf,podeszwa jest sucha po 10 minutach a na dodatek jako jedyny z preparatow calkowicie usuwa resztki chewing gum wdeptane w podeszwe. 

post-1783-0-83254800-1366383034_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Na miesiąc przed targami we Florencji pytanie „co na siebie włożę” zaprząta sporą część mojego umysłu. Nie chodzi o zestaw, który zechcą sfotografować kapryśni blogerzy/ fotografowie.  Chodzi o wygodę. 

Czerwcowe Pitti to piekło na ziemi. Lato we Florencji jest szczególnie dotkliwe, bo miasto oddalone od morza nie może liczyć na powiew bryzy.  Wyjazd do Florencji to zatem ćwiczenie na temat: klasyczna garderoba na ekstremalne upały. Z myślą o wyjeździe zamawiałem więc cienkie koszule (w tym lnianą), marynarkę bez podszewki oraz letni garnitur."

 

 

SAM_4220.jpg

 

Więcej na macaronitomato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Buty zakupione. Kupiłem Oxfordy marki Bata za 300zł. 100% skóra, częściowo podzelowana gumą podeszwa. I teraz się zastanawiam - czym zakonserwować skórę podeszwy (część niepodzelowaną gumą)?

 

 

Mam duży problem. Chcę kupić klasyczne, czarne oxfordy, bez żadnych udziwnień. Zważywszy na fakt, iż musze być dobrze dopasowane, nie biorę pod uwagę zakupu przez Internet bez uprzedniego mierzenia danego modelu. I jest problem - bo stacjonarnie nie mogę znaleźć. Gdzie we Wrocławiu i okolicach mógłbym dostać klasyczne czarne oxfordy??

 

Buty-%C5%9Blubne-500x333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.